Koliko dana će izdržati Harkov?

Hoće li Ukrajinci odbraniti okupirani Harkov do maja 2024. godine?

  • Da

    glasova: 8 47,1%
  • Ne

    glasova: 9 52,9%

  • Ukupno glasova
    17
Ali nije poenta samo u ekonomiji već i u stabilnosti države u kojoj živiš. Meni ovo dođe kao pokazatelj koliko košta plaćeni rob, jer ako moja država ne može odlučivati koju zemlju neće napasti i slati svoju decu da ginu za nečije interese, ne postoje pare koje bi to mogle da plate...
Ok, hajde da ne pricamo o ekonomiji, vec o vrednostima, tipa slobode.

U tvojoj Drzavi, sloboda gradjana postoji samo i iskljucivo zbog Zapada i NATO-a, jer isti ogranicavaju totalitarnu vlast lokalnih kabadahija.

FSB u svojim interesnim zonama ne radi to, vec za odredjeni procenat i reket, dozvoljava lokalnim kabadahijama da totalitarno vladaju nad gradjanima.

Opet nije isto.
 
Ok, hajde da ne pricamo o ekonomiji, vec o vrednostima, tipa slobode.

U tvojoj Drzavi, sloboda gradjana postoji samo i iskljucivo zbog Zapada i NATO-a, jer isti ogranicavaju totalitarnu vlast lokalnih kabadahija.

FSB u svojim interesnim zonama ne radi to, vec za odredjeni procenat i reket, dozvoljava lokalnim kabadahijama da totalitarno vladaju nad gradjanima.

Opet nije isto.
Nije baš tako, misliš da bi sadašnja vlast opstala toliko da nema zeleno svetlo i zapada. Ako je njihova pomoć to što je AV na vlasti decenijama onda mi to pre liči na odmaganje nego pomaganje :mrgreen:
 
Ali nije poenta samo u ekonomiji već i u stabilnosti države u kojoj živiš. Meni ovo dođe kao pokazatelj koliko košta plaćeni rob, jer ako moja država ne može odlučivati koju zemlju neće napasti i slati svoju decu da ginu za nečije interese, ne postoje pare koje bi to mogle da plate... i da se razumemo, ja ne bih da budemo pod ničijom okupacijom, briga me i za Rusiju i za NATO, ja bih svoju državu stabilnom i pravnom, bez uplitanja bilo koga. Na žalost u današnje vreme ovo zvuči kao utopija ili kao Švica :mrgreen:
A zašto onda očekuješ tako nešto ako znaš da je utopija?
 
Nada poslednja umire :mrgreen: sve očekujem da se desi neko čudo i da se neko pametan i sposoban počne baviti politikom. Imamo mi takve ljude, nije da nemamo.
Ne, ne, to nema veze sa mojim pitanjem. Može sutra neko pametan i sposoban da počne, ali to ne znači da će on da kaže ''Nećemo ni sa Zapadom ni sa Istokom, nego idemo svojim putem'', prosto zato što je to nemoguće.

Ovo ne govorim zbog tebe konkretno, mnogo je ljudi koji razmišljaju kao ti, ali letimičan pogled na kartu Evrope sam govori šta trebamo da radimo. Na čemu se onda temelji to očekivanje da će da dođe neko i izvede nekakvu magiju koja će da nam omogući da vodimo nekakvu samostalnu politiku?
 
Ne, ne, to nema veze sa mojim pitanjem. Može sutra neko pametan i sposoban da počne, ali to ne znači da će on da kaže ''Nećemo ni sa Zapadom ni sa Istokom, nego idemo svojim putem'', prosto zato što je to nemoguće.

Ovo ne govorim zbog tebe konkretno, mnogo je ljudi koji razmišljaju kao ti, ali letimičan pogled na kartu Evrope sam govori šta trebamo da radimo. Na čemu se onda temelji to očekivanje da će da dođe neko i izvede nekakvu magiju koja će da nam omogući da vodimo nekakvu samostalnu politiku?
Đinđić je bio prilično blizu takvog rešenja, dobro balansiranje sa svim stranama. Promena ekonomske politike, uvođenje pravne države, postoji mnogo načina samo je pitanje koliko je narod daleko zaglibio u svom zavaravanju da će se samo od sebe sve promeniti.
 
Nije baš tako, misliš da bi sadašnja vlast opstala toliko da nema zeleno svetlo i zapada. Ako je njihova pomoć to što je AV na vlasti decenijama onda mi to pre liči na odmaganje nego pomaganje :mrgreen:
Zamisli tek kako bi bilo da nema zapada, i da moze da radi sta god hoce, kada je sada ovako.

TI mislis da bi u nekom SF svetu tvoj lokalni vlastodrzac nad tobom vladao demokratski i pristojno, uvazavajuci tvoja prava i imovinu? :D
 
Zamisli tek kako bi bilo da nema zapada, i da moze da radi sta god hoce, kada je sada ovako.

TI mislis da bi u nekom SF svetu tvoj lokalni vlastodrzac nad tobom vladao demokratski i pristojno, uvazavajuci tvoja prava i imovinu? :D
A gde ti živiš? Upravo sve ovo se radi, lokalni vlastodršci upravo rade šta god žele i ne vidim nigde taj zapad koji ih sprečava u tome.
 
Đinđić je bio prilično blizu takvog rešenja, dobro balansiranje sa svim stranama. Promena ekonomske politike, uvođenje pravne države, postoji mnogo načina samo je pitanje koliko je narod daleko zaglibio u svom zavaravanju da će se samo od sebe sve promeniti.
A onda su ga ubili radikali kao i stambolića pre toga i ćuruviju i ivanovića i... Šta amerika naredi ove nato sluge izvrše.
 
Što se tiče teme, nema tu mnogo čega novog da se kaže. Kao i svaka tema o ratu u Ukrajini, i ova odlično pokazuje koliko je naše društvo obolelo i otišlo u onu stvar. Boljševici likuju poput razularene bande dok gledaju kako jedna država siluje i uništava drugu i klade se koliko će još ova moći da izdrži pre nego što se konačno slomi. Bolest.
 
Što se tiče teme, nema tu mnogo čega novog da se kaže. Kao i svaka tema o ratu u Ukrajini, i ova odlično pokazuje koliko je naše društvo obolelo i otišlo u onu stvar. Boljševici likuju poput razularene bande dok gledaju kako jedna država siluje i uništava drugu i klade se koliko će još ova moći da izdrži pre nego što se konačno slomi. Bolest.
I žalost. Ginu pravoslavci zarad nekih drugih... :(
 
Đinđić je bio prilično blizu takvog rešenja, dobro balansiranje sa svim stranama. Promena ekonomske politike, uvođenje pravne države, postoji mnogo načina samo je pitanje koliko je narod daleko zaglibio u svom zavaravanju da će se samo od sebe sve promeniti.
Nije. Đinđić je bio najprozapadnije orijentisani predsednik vlade u novijoj srpskoj istoriji. Zbog toga ga je boljševička banda ubila, pa onda izmislila bajku da su ga ustvari ubili MI6 i CIA jer je hteo da vrati srpsku vojsku na KiM. I da ne veruješ, narod poverovao.
 
Nije. Đinđić je bio najprozapadnije orijentisani predsednik vlade u novijoj srpskoj istoriji. Zbog toga ga je boljševička banda ubila, pa onda izmislila bajku da su ga ustvari ubili MI6 i CIA jer je hteo da vrati srpsku vojsku na KiM. I da ne veruješ, narod poverovao.
Ja ipak mislim da je on prvenstveno bio samo za srpsku ideju, uz saradnju sa zapadom ali i sa istokom u nekim prihvatljivim okvirima. Nagađanja o njegovom ubistvu su deo našeg folkora, a moć medija je čudo. Nekome nije odgovarala takva Srbija.
 
Hoces da se kladis da bi bilo 3 puta gore i po tebe i mene, da nema tog Zapada.

Evo koliko sutra bi ti lokalna banda pokucala na vrata za jos veci reket, prvog dana potpune FSB okupacije Srbije.
Gde ćeš više :mrgreen: i lokalna banda ipak je upoznata dokle smeju da idu ali ne zbog zapada već zbog svoje gu***** inače će da padnu. One parice što dobiše penzioneri, studenti i poneki, su ti ogledalo kako se vlada.Uzmeš mnogo, al daš ponešto i tako se sačuvaš, još udariš na sva zvona svoje ''dobročinstvo'' :mrgreen:
 
Ja ipak mislim da je on prvenstveno bio samo za srpsku ideju, uz saradnju sa zapadom ali i sa istokom u nekim prihvatljivim okvirima. Nagađanja o njegovom ubistvu su deo našeg folkora, a moć medija je čudo. Nekome nije odgovarala takva Srbija.
Pa ovima što su ubili članove SPO, Ćuruviju i Stambolića svakako nije odgovarala takva Srbija. Zapravo, odgovarala im je baš ovakva kakva je danas. Zato su ga ubili.
 

Back
Top