Kolege sa Pravnog fakulteta...

opet izbacili jul :dash:

Не разумем зашто им нису одговарали устаљени испитни рокови :dontunderstand: и шта хоће да постигну овођењем јулског рока (кад сви добро знамо да су лети само лоши ђаци учили ;) а добри уживали :D - према томе лето је за одмарање, уживање и лаганини спремање испита за септембар, бар што се мене тиче ;)

Ноћас сам сањала да нисам могла да стигнем на испит у априлском року (објавили тог дана да је испит, изненада :roll:) - и наводно све су испите спојили у један писмени тест :eek: и ко год није дошао или није положио има право тек у септембру да полаже поново! :roll:
Баш сам била бесна :evil:
 
Не разумем зашто им нису одговарали устаљени испитни рокови :dontunderstand: и шта хоће да постигну овођењем јулског рока (кад сви добро знамо да су лети само лоши ђаци учили ;) а добри уживали :D - према томе лето је за одмарање, уживање и лаганини спремање испита за септембар, бар што се мене тиче ;)

Ноћас сам сањала да нисам могла да стигнем на испит у априлском року (објавили тог дана да је испит, изненада :roll:) - и наводно све су испите спојили у један писмени тест :eek: и ко год није дошао или није положио има право тек у септембру да полаже поново! :roll:
Баш сам била бесна :evil:

Koliko sam ja skontala, oni bi da nas izjednace sa vecinom fakulteta koji takodje imaju januar -februar i jun -jul, kao sto pokusavaju kod nas...
Ali, ako nam vec nisu sredili januar -februar, nego ostavili april, malo je glupo da se menja na sredini skolske godine..
Meni nekako vise lezi septembar, imam vremena preko leta za sve, mada, sve je to relativno!ehhehe:D
 
Не разумем зашто им нису одговарали устаљени испитни рокови :dontunderstand: и шта хоће да постигну овођењем јулског рока (кад сви добро знамо да су лети само лоши ђаци учили ;) а добри уживали :D - према томе лето је за одмарање, уживање и лаганини спремање испита за септембар, бар што се мене тиче ;)

Ноћас сам сањала да нисам могла да стигнем на испит у априлском року (објавили тог дана да је испит, изненада :roll:) - и наводно све су испите спојили у један писмени тест :eek: и ко год није дошао или није положио има право тек у септембру да полаже поново! :roll:
Баш сам била бесна :evil:
Kolegenice, sram vas bilo, niste stigli da stignete da spremite ispit? :D :zcepanje: :D
Hhehehe, salim se- JA, BAR U SNU POLAZEM ISPITE:zcepanje: :rumenko: :zcepanje:
 
Buduci pravnici, mene interesuje kako se nosite sa (onom vec sazvakanom - ali ne i neistinitom) cinjenicom da je u nasoj zemlji mnogo pravnika, i da ce za 5-6 godina biti fakticki nemoguce da dipl. pravnik nadje dobar posao u struci? Okej, ima onih snalazljivih... koji ce bez obzira na sve da uspeju... ali koliko je njih... 5%? 15%? Sta je ostalima? Zar nije malo glupo spremati sve one silne predmete, da bi na kraju velika vecina zavrsila na nekim poslovima koja mogu da se obavljaju i sa srednjom spremom... tipa... overa dokumenata, sekretarisanje u skolama, i sl.
Znate da su sudijske funkcije dozivotne... i da kad neko sedne u sudijsku fotelju, ne dize se do penzije... tako da je protok kadra u sudovima jako spor...
Advokata ima na svakom cosku... samo u mom rodnom gradu ih ima oko 30ak... na 25.000 stanovnika... i svi se zale kako ne zaradjuju mnogo...
Jeste li razmisljali o ovome, i kakav je vas odnos prema svemu?

Ja sam planirao da upisem pravo, cak sam od jednog vaseg cenjenog profesora dobio misljenje da mi "pravo itekako lezi" (nakon sto je pogledao zalbu koju sam napisao sa 16 godina xD), ali sam odustao, upravo zbog ovih gore cinjenica.
 
Buduci pravnici, mene interesuje kako se nosite sa (onom vec sazvakanom - ali ne i neistinitom) cinjenicom da je u nasoj zemlji mnogo pravnika, i da ce za 5-6 godina biti fakticki nemoguce da dipl. pravnik nadje dobar posao u struci? Okej, ima onih snalazljivih... koji ce bez obzira na sve da uspeju... ali koliko je njih... 5%? 15%? Sta je ostalima? Zar nije malo glupo spremati sve one silne predmete, da bi na kraju velika vecina zavrsila na nekim poslovima koja mogu da se obavljaju i sa srednjom spremom... tipa... overa dokumenata, sekretarisanje u skolama, i sl.
Znate da su sudijske funkcije dozivotne... i da kad neko sedne u sudijsku fotelju, ne dize se do penzije... tako da je protok kadra u sudovima jako spor...
Advokata ima na svakom cosku... samo u mom rodnom gradu ih ima oko 30ak... na 25.000 stanovnika... i svi se zale kako ne zaradjuju mnogo...
Jeste li razmisljali o ovome, i kakav je vas odnos prema svemu?

Ja sam planirao da upisem pravo, cak sam od jednog vaseg cenjenog profesora dobio misljenje da mi "pravo itekako lezi" (nakon sto je pogledao zalbu koju sam napisao sa 16 godina xD), ali sam odustao, upravo zbog ovih gore cinjenica.

Ne znam koji problem imas
Samo opusteno:zper:
:bye: :bye: :bye:
 
Kolegenice, sram vas bilo, niste stigli da stignete da spremite ispit? :D :zcepanje: :D
Hhehehe, salim se- JA, BAR U SNU POLAZEM ISPITE:zcepanje: :rumenko: :zcepanje:

Spremila sam ja sve ispite ali nisam uspela da odem na fakultet :rumenko: jer su baš taj dan objavili da je ispit! :(
Zato sam i bila besna jer konačno sve naučim (od korica do korica) a oni nenadano daju mogućnost polaganja samo tog dana... :besna:
Tešim se da je u snovima često suprotnost onome što je na javi - pa se nadam da ću ih ipak položiti! ;)

ps. Što i vama svima želim! :D

:cao:
 
pa idite na sajt faxa pa pogledajte, sta ima ja da vam prepricavam
tesko smo osteceni, jer su ubacili februar, koji smo propustili, i i jul...tako da cemo ove godine imati rok manje nego sto je to obavezno
i protiv ovoga se treba zestoko pobuniti
ja sam gledala na sajtu i nema nista jos ni na studenskim servisima ni na obavestenju za nastavnike,ni nigde...:roll:
aj ostavi link bar ako znas gde ima za nas corave i lude:bye:
 
Члан 80. мења се и гласи:

„Редовни испитни рокови су: јануарски, фебруарски, априлски, јунски, септембарски и октобарски, а организују се у складу с годишњим календаром испита Факултета.
Изузетно од одредаба става 1. овог члана Факултет може организовати допунске испитне рокове.“


НАПОМЕНА:
Одредбе члана 80. ст. 2. важе до краја школске 2013/14. године.
 
okt2 nije zvanican rok, niti ce ikad biti
ja moram da diplomiram do septembra, da bih imala uslov za master na budzetu,a kad dodjete do IV i vidite sta se uci i kakve su katedre, shvaticete da je nemoguce poloziti sve u 2 roka, posebno sada kada su ukinuli promene na predmetima poput MPP, GPP, Trgovinskom
 
Члан 80. мења се и гласи:

„Редовни испитни рокови су: јануарски, фебруарски, априлски, јунски, септембарски и октобарски, а организују се у складу с годишњим календаром испита Факултета.
Изузетно од одредаба става 1. овог члана Факултет може организовати допунске испитне рокове.“


НАПОМЕНА:
Одредбе члана 80. ст. 2. важе до краја школске 2013/14. године.

pa po ovome nemamo oktobar 2 bar ne zvanicno al posto
"Изузетно од одредаба става 1. овог члана Факултет може организовати допунске испитне рокове.“ verovatno tj sigurno cemo ga imati..ovim su prakticno rekli menjamo rezim al posto to radimo u sredini godine ostavljamo sebi lufta da vrsimo naknadne izmene koje hocemo...;)
al mi je zanimljivo da nisu ubacili julski,sto znaci da na njega gledaju kao na dodatni rok..a ako budemo imali samo ove rokove(bez ikakve izmene) bicemo kraci za jedan,jer su skinuli oktobar 2 a ubacili februar koji nismo imali:roll:sto nije fer...
 
Salle da ti kazem ja nesto, to idi u Ameriku pa budi sudija dozivotno, posto je funkcija sudije kod nas sve, samo ne dozivotna i ljudi imaju mandat, ako nisi obavesten. A to sto je konkurencija velika, mene uopste ne dotice, jer ne vidim svrhu zivota gde nemas nikakve ambicije ili zelju da se boris, pa makar za sebe. Ko je sposoban, uspece u zivotu na ovaj ili onaj nacin, i stvari nisu bas tako pesimisticne kakvim ih predstavljas.
Ti da si hteo da budes pravnik, nista na ovom svetu ne bi moglo da te spreci, ali ocigledno nisi dovoljno hrabar za taj poziv pa ti samim tim i smeta konkurencija.
 

Back
Top