Koju biste knjigu želeli da dobije ekranizaciju?

Ne moze bas bilo koji pisac, da iz njegovog dela pretocis na platnu. Eto bas Koeljo u knjizi ima vise njihove licne misli nego neka velika dogadjanja a platno ipak zahteva akciju jel, jer ne mozes da citas misli glumcima.
Pokusaj sa njegovom knjigom "Veronika je odlucila da umre" je ocigledan, film je zapravo nedorecen i deluje poluprazan, ako knjigu nisi citao pre toga tesko da ces film shvatiti bar malo sustinski.

Inace ja bih "Braca Karamazov" od Dostojevskog i naravno jedino bi bila zadovoljna da to snime rusi i niko drugi i verujem da bi jedino oni i odradili posao kako valja.
A pored te i "100 godina samoce" od Markesa za nju smatram da bi bila pun pogodak , naravno uz dobru postavku rezije i svega ostalog sto ide uz to.

Postoji ekranizacija ,,Brace Karamozov,,. Film je iz 1958. sa ocajnim odabirom glumaca, mislim da se moze naci trejler na YouTube-u.
 
''A pored te i "100 godina samoce" od Markesa za nju smatram da bi bila pun pogodak , naravno uz dobru postavku rezije i svega ostalog sto ide uz to.''

E, da, Kusturica da režira ''Sto godina samoće''. To je ta poetika. Mada nekoliko godina unazad on stalno pominje ekranizaciju ''Jesen patrijarha''... Zna li neko šta je s tim?

Ja bi najbolje volijo vako: ''Rat za smak sveta'' Vargasa Ljose. U režiji?
 
''A pored te i "100 godina samoce" od Markesa za nju smatram da bi bila pun pogodak , naravno uz dobru postavku rezije i svega ostalog sto ide uz to.''

E, da, Kusturica da režira ''Sto godina samoće''. To je ta poetika. Mada nekoliko godina unazad on stalno pominje ekranizaciju ''Jesen patrijarha''... Zna li neko šta je s tim?

Ja bi najbolje volijo vako: ''Rat za smak sveta'' Vargasa Ljose. U režiji?
:ok:
I ja to mislim. Nešto bajkovito i raskošno.

+ The Kite Runner
kiterunner.jpg

Postoji, ali promašena suština totalno, upropastili film za džabe. :confused:
 
Poslednja izmena:
''A pored te i "100 godina samoce" od Markesa za nju smatram da bi bila pun pogodak , naravno uz dobru postavku rezije i svega ostalog sto ide uz to.''

E, da, Kusturica da režira ''Sto godina samoće''. To je ta poetika. Mada nekoliko godina unazad on stalno pominje ekranizaciju ''Jesen patrijarha''... Zna li neko šta je s tim?

Ja bi najbolje volijo vako: ''Rat za smak sveta'' Vargasa Ljose. U režiji?

Iskreno Kusturici ne bih dala da rezira nista, na zalost njegove filmove ne cenim, moje misljenje ,ali verujem da ima jos dobrih rezisera koji bi stvarno odradeli posao.
 
Ni jednu,svaku upropaste!

Istina.Sem "Pijaniste".Roman Polanski je vrhunski odradio posao.A Adrijan Brodi odglumio "za Oskara"...:D
A ja bih htela da vidim "Kolibu" Vilijama Pola Janga.Knjiga mi se mnogo svidela i vec sam smislila Pola Djamatija kao Meka i Pitera Stormare kao negativca.Kad bi njih dvojica glumili,a film rezirao recimo jedan Piter Vir,mislim da ne bi bilo greske.Joj,sto ja nisam tamo neki holivudski producent...:(
 

Back
Top