Kojih životinja se plašite?

Insekti... Uzasavam se insekata! Sve sto je vece od bubamare je nocna mora za mene, i to su uglavnom tvrdokrilci! Posebno me plase bogomoljke i rovci. Svojevremeno sam na poljoprivrednom faksu video primerak insekta koji se zove grifon i mislim da je iz severne Amerike poreklom. Bio je mrtav, naravno, izlozen kao eksponat na trecem ili cetvrtom spratu stare zgrade. Taj grifon je ogroman, u precniku sa sve nogama i antenama ima oko 20-30 cm, a telo mu je oko 10 cm dugacko i onako debeljuskasto i definitivno bih izdahnuo da ga vidim zivog pored sebe! UZAS!!!
 
:amen: Uh, kako mrzim sve te gmižuće stvarčice! :sad2: Juče sam se definitivno uverila da mrzim stonoge, kupatilo u staroj kući moje pok. svekrve ih je puno. :bljak: I to mislim da se ležu u odvodu iz kade, samo ih vidim da izmile kad pustim vodu. A moja Mimi izvukla iz Chupa chups lizalice neku zelenu gusenicu. Nema veze što je plastična, ogavna mi je sa onom mrdajućom glavom i repićem! :besna:
 
Insekti... Uzasavam se insekata! Sve sto je vece od bubamare je nocna mora za mene, i to su uglavnom tvrdokrilci! Posebno me plase bogomoljke i rovci. Svojevremeno sam na poljoprivrednom faksu video primerak insekta koji se zove grifon i mislim da je iz severne Amerike poreklom. Bio je mrtav, naravno, izlozen kao eksponat na trecem ili cetvrtom spratu stare zgrade. Taj grifon je ogroman, u precniku sa sve nogama i antenama ima oko 20-30 cm, a telo mu je oko 10 cm dugacko i onako debeljuskasto i definitivno bih izdahnuo da ga vidim zivog pored sebe! UZAS!!!

Drugi sprat stare zgrade:lol:
Ja tamo prolazim samo ako moram, ono je strasno cega ima, pa makar i mrtvo...fujjj!
 
Bogami, Neno, kad pomisli čovek šta sve mogu da izazovu i prenesu, nije ni čudo! I to ne samo insekti, nego zglavkari uopšte! Lajmska bolest, babezija, lajšmanioza, malarija, onda, jedna vrsta mrava služi kao prelazni domaćin za malog metilja... A gde je golubačka mušica?! A pčele ubice?! Pa škorpije, pauci... Ali meni se ipak neopisivo gade puževi golaći, gusenice, stonoge i ono što čak ima i svoju temu kao štetočina, mislim da su ga pronašli kao pillbug ali da to nije ta vrsta. Samo zbog toga mrzim kuću u kojoj sad živim, užasavam ih se!
 
Mimi's mom, opusti se, ne plašimo se insekata jer prenose bolesti - u tom slučaju bi se panično bojala ljudi jer sam do sad većinu zaraza dobila od njih :roll: već zato što su tupavi i ne boje se ljudi (ili se boje ali ne umeju da se sklone :lol: )

Saglasna u potpunosti.:) Samo ne volim i blago se uzasavam kad mi razne bube prilaze, o bolesti pri tome ne mislim, samo mi je gadnooooo:thumbdown:
 

Back
Top