Koji router uzeti?

Milan70

Početnik
Poruka
3
Pozdrav forumasi,

Imam jedno pitanje. Selim se u stan sa sbb net-om (kazu 250Mbps, provericemo) i nezgodnom lokacijom sbb rutera (Ubee) u odnosnu na prostor (sam cosak stana, tesko ce biti pomeriti ga odatle sa obzirom da ne bih da busim zidove zbog kabliranja niti da razvlacim kablove kroz hodnike). Stan je malo veci (iako je na 1 nivou) i prilicno sam siguran da Ubee nece dobaciti do svih prostorija (izmedju spavace i Ubee-a ima na primer 4 zida).

Sada sam u trilemi:
1. Da li da uzmemo neki od rutera koji podrzava wifi 6 i ima solidan range (TP-Link Archer AX50 mi izgleda kao ok izbor)
2. Da li da uzmem wifi mesh (Tp-Link Deco M4 sa 2 node-a mi izgleda kao da ce korektno uraditi posao)
3. Da li da se privremeno opredelim za neki cheap wifi extender i da cekam da se nesto bolje pojavi na trzistu (nova generacija wifi 6 rutera, wifi 6 mesh po pristupacnim cenama...)


Svaka pomoc je dobrodosla.
 
Pozdrav forumasi,

Imam jedno pitanje. Selim se u stan sa sbb net-om (kazu 250Mbps, provericemo) i nezgodnom lokacijom sbb rutera (Ubee) u odnosnu na prostor (sam cosak stana, tesko ce biti pomeriti ga odatle sa obzirom da ne bih da busim zidove zbog kabliranja niti da razvlacim kablove kroz hodnike). Stan je malo veci (iako je na 1 nivou) i prilicno sam siguran da Ubee nece dobaciti do svih prostorija (izmedju spavace i Ubee-a ima na primer 4 zida).

Sada sam u trilemi:
1. Da li da uzmemo neki od rutera koji podrzava wifi 6 i ima solidan range (TP-Link Archer AX50 mi izgleda kao ok izbor)
2. Da li da uzmem wifi mesh (Tp-Link Deco M4 sa 2 node-a mi izgleda kao da ce korektno uraditi posao)
3. Da li da se privremeno opredelim za neki cheap wifi extender i da cekam da se nesto bolje pojavi na trzistu (nova generacija wifi 6 rutera, wifi 6 mesh po pristupacnim cenama...)


Svaka pomoc je dobrodosla.
Kako god se okrenes treba da razvlacis kablove osim ako ne uzmes repeater(e) ili ruter dovoljno jak da pokrije ceo stan,,,
 
Zavisi, ako imas mnogo betonskih zidova.

Imao sam isti problem i rresio sam ga sa ovim


Zgodno je jer koristi postojece strujne instalacije, nema razvlacenja kablova.

Nisam razmisljao o powerline extenderu, to mi deluje kao prevelika egzotika i mozda primerenije velikim kucama na vise nivoa, garazi, radionici van kuce... kod mene su svi zidovi pregradni, gipsani, to koliko znam nije materijal koji pruza neki poseban otpor wifi signalu.

Nisam pametan za range 1 routera, Ubee koji trenutno imam radi ok kroz 2 zida, kroz treci vec ozbiljno stuca ... valjda bi to trebalo da znaci da neki ozbiljniji ruter komotno moze kroz 3+ ...
 

Back
Top