Koji je Av bolji, koji firewall ... Poslednji put.

Norton je vrlo los antivirus. Cak i kad nadje virus on nije u stanju da ga ukloni. Sto se deinstalacije tice nisam nikad imao problema.

Kasperski sam koristio jos kad su bile one Gold i Platinum verzije. Uvek je otkrivao viruse za koje
ni nema podataka u bazi.
Sa verzijom 6.0 nisam imao problema i uspesno je uklonila viruse koje je Norton samo detektovao a nije uspevao da ih ukloni.
 
Probao sam razne antivirusne softvere ali sam se uvek vraćao na Kaspersky Antivirus.
Neki antivirusni programi nisu hteli da reaguju na test viruse koje sam im poturao,neki su reagovali tek kada bih uključio skeniranje samo tog fajla a Kaspersky je reagovao i kad bih samo mišem prešao preko fajla (mouse over) i odmah ga detektovao, jer ima odličnu detekciju u realnom vremenu.

Nortona više nikada neću instalirati na svoj računar jer je strasno zahtevan po pitanju iskorišćenja resursa računara i radi relativno dobro samo na najjačim konfiguracijama. (Nisam imao problema sa Nortonovom deinstalacijom,u smislu da mi je nešto pobrkao na kompu,ali znam da je strašno spora i zamorna - kao i sama njegova instalacija)

Koristio sam Kaspersky Antivirus još od verzije 4.5,zatim sve verzije 5.***, i 6 još dok je bio u beta verziji,prošlog leta. Sada koristim Kaspersky 6.0.1.411 FINAL najnoviju verziju i zadovoljan sam njegovim radom.

Verzija 6 u sebi ima ugradjenu mogućnost kreiranja butabilnog CD-a za skeniranje i čišćenje virusa pre podizanja sistema na računarima koji su zaraženi, pa je to još jedan plus za Kasperskog u odnosu na konkurenciju. :wink:
 
Alex.L:
Ja imam KIS 6.0.0.303, i radi odlično. ima ugrađen Firewall, Antivirus, AntiSpyware, AntiSpam itd....

Neko reče da je pored Kasperskog instalirao i ZoneAlarm i da lepo rade. Ja sam čuo baš naprotiv, da se oni "kolju do istrebljenja", odnosno da se nikako ne slažu! Tačno ili ne???
U mom slučaju netačno. Kaspersky i ZA security suite rade fantastično. Više od godinu dana.
 
evo na nod32 sam vec 2 meseca, podesen auto update, ne gasim ga , ne osetim ga, jednom nedeljno skeniram ceo komp to traje 15ak min(80gb hard, skoro pun) . jednostavno neprimetan, u odnosu na KAV., vatreni zid ne koristim jer ume da pravi probleme kod dosta stvari i mislim da je nepotreban, osim za ljude koji idu po raznim sajtovima neproverenim za sve ostalo moja preporuka nod32, mali lagan sjajan .

poz.
 
kolik:
evo na nod32 sam vec 2 meseca, podesen auto update, ne gasim ga , ne osetim ga, jednom nedeljno skeniram ceo komp to traje 15ak min(80gb hard, skoro pun) . jednostavno neprimetan, u odnosu na KAV., vatreni zid ne koristim jer ume da pravi probleme kod dosta stvari i mislim da je nepotreban, osim za ljude koji idu po raznim sajtovima neproverenim za sve ostalo moja preporuka nod32, mali lagan sjajan .

poz.
Grešiš. Znam iz iskustva. Ali to iskustvo nije stečeno na mom kompjuteru, na svu sreću. :)
 
isustvo je da mi je pravio problem sa pristupom raznih vrsta....... cak mi je zabranio konekciju jednom prilikom, firewal moze !! ali za iskusnog korisnika koji tacno zna sta radi, tj sta zabranjuje a sta ne ..... mada moze i da pravi najobicnije probleme da stalni pita dal moze ovo i ono , pa se desava da si okupiran njegovim pitanjima, ako moram kada god pokrecem neki program da ga iskljucujem i pazim na njega onda od toga nema nista. a inace ne posecujem sumnjive sajtove i veruj mi nema potrebe za njim,znaj da i on oduzima resurse i to jako lepo, a virus nisma nikada imao,ili sam ga imao ali je sistem radio uvek onako kako ja hocu a ne obratno, zato nisam pristalica koriscenja vatrenog zida kao i ad aware koji samo cisti prasinu jer mi nikada ama bas nikada nije nesto znacajno nasao i obrisao,ljudi samo paranoisu, dovoljan je jedan kvalitetan anti virus i sve je OK . moj zadnji win xp je izdrzo 2.5 godine tako i bio u perfektnom stanju i pored instaliranja i deinstaliuranja stotine igara,ja sam ga sje** jer sam radio novo particionisanje harda(partition magic 8.0 ) , pa je zagubio neke fajlove nebitno. znaci iz mog ugla ,ako si normalan korisnik interneta posecujes prave zvanicne sajtove(moze bre i ostale,samo paznja), dovoljan je kvalitetan antivirus i vozi.
poz.
 
pa sta treba da imam na kompu ???

antivirus, fireweall, ad- aware(i njemu slicni), malware, anti hacker,.......... alo cemu sve to, znaci pokrecem 5 programa sa pretrazivacem , da bi se zastitio i onda se tamo zalim na forumu kako mi je upo neki virus i sl. he he he nemojte komlipkovati stvari koje nisu za komplikaciju !
konkretno koristim nod32 i FF 2.0 , jednom nedeljno sken komplet i verujte to je dovoljno ,radi sve fino glatko.
 
Pa ti si stvarno izuzetak, svakodnevni korisnik ce za to vreme (2.5 godina) navuci podosta nezgodnih zivotinjica na svoj PC. Pocev od virusa pa do spyware.
Ja koristim ZA i naravno da me pita za svaki NOVI program sta ce sa njime da radi, jednom odgovorim i kazem mu da zapamti, vise ne gnjavi.
Opcije da me obavesti kad je nesto blokirao, sam mu zabranio, pa sad u tisini "doma svoga" radi posao, mene ne gnjavi.
Tvrditi da firewall nije potreban je isto kao tvrditi da vodu u gradskom vodovodu ne treba hlorisati i sta god jos da joj jos rade....
Imati kvalitetan antivirus nije dovoljno, kad jednom zapatis virus, dok se ti "opsetis" pa navalis sa ciscenjem, moze tvoj HD da pretvori u svajcarski sir do tada. A ako antivirus uporebljavas da vrsi i realtime monitoring, usporices sistem a gomila nekih drugih stvari ce imati problema sa radom.
Tvrdnja da AdAware "samo cisti prasinu" je besmislena, meni je umeo da izscisti ne prasinu nego spyware veoma efikasno.
Treba i antivirusni softver i firewall i spyware remover. Ne treba preterivati pa to uvek aktivirati online, samo kad je potrebno, osim firewall.

To sto si izjavio da " ...ali je sistem radio uvek onako kako ja hocu a ne obratno." je samo simpaticna tvrdnja bez imalo osnova. Ako si se zarazio virusom, dok ga ne obrises, neces ti raditi sta hoces, vec ce te zarazeni sistem urnisati od zezanja.
 
kolik:
pa sta treba da imam na kompu ???

antivirus, fireweall, ad- aware(i njemu slicni), malware, anti hacker,.......... alo cemu sve to, znaci pokrecem 5 programa sa pretrazivacem , da bi se zastitio i onda se tamo zalim na forumu kako mi je upo neki virus i sl. he he he nemojte komlipkovati stvari koje nisu za komplikaciju !
konkretno koristim nod32 i FF 2.0 , jednom nedeljno sken komplet i verujte to je dovoljno ,radi sve fino glatko.
Savet da je potreban firewall je ono što jeste, dakle savet. Na tebi je da odlučiš da li ti to treba ili ne. Ovde su navedeni samo neki razlozi zašto je poželjno imati pomenute vrste programa na računaru.
 
@codemaker
postujem dugo si na forumu ,ali to je moje iskusvo, dugo citam postove na mnogim forumima, druze ako nisi ti il neko drugi nista zasticeniji od mene ako mas taj cuveni firewall, on moze da znaci a ne mora nista da znaci, a oduzima resurse!!! e to je bitno, ja da pokrecem antivirus , firewall, adaware, malware , spayboot , i sl ma daj !!! pa radi internet i bez toga jako lepo , a adaware mi nikada ama bas nikada nije nesto nasao , doduse nadje on kao10-20 nekih nebitnih stavri i naravno ocisti ih ali da obrise nesto tj nadje pre antivirusae to malo teze, ..... na kraju krajeva ovo je forum i ja kazem samo dobar antivirus i nista vise..... moje iskustvo.... a posebno se nasmejem kad neko kaze joj pa ja imam anitvirus, adaware, firewall, i win firewall i s&d i .... i i i ... ima toga samo ako hoces i naravo dodje na forum i kaze eee zarazilo me nesto.... ma daj . znaci ovo sve sto sam reko , reko iz iskustva i citaujuci forume i ljude koji znaju vise od mene !!! recimo tipa www.mycity.co.yu ili benchamrk.co.yu , i necu da vredjam ali pogledajte forum sigurnost i zastita na krstarici koliko su zaostali u svemu u odnosu na ostale, samo okreni druge sajtove pa ces videti sta se desava,zato sam ovako opsiran, krivo mi je sto na krstarici znavi dosta frekevetnoj stranici na delu sigurnost i zastita teme budu matore i do 7 dana....naravno pre ove nase !!
 
kolik:
@codemaker
postujem dugo si na forumu ,ali to je moje iskusvo, dugo citam postove na mnogim forumima, druze ako nisi ti il neko drugi nista zasticeniji od mene ako mas taj cuveni firewall, on moze da znaci a ne mora nista da znaci, a oduzima resurse!!! e to je bitno, ja da pokrecem antivirus , firewall, adaware, malware , spayboot , i sl ma daj !!! pa radi internet i bez toga jako lepo , a adaware mi nikada ama bas nikada nije nesto nasao , doduse nadje on kao10-20 nekih nebitnih stavri i naravno ocisti ih ali da obrise nesto tj nadje pre antivirusae to malo teze, ..... na kraju krajeva ovo je forum i ja kazem samo dobar antivirus i nista vise..... moje iskustvo.... a posebno se nasmejem kad neko kaze joj pa ja imam anitvirus, adaware, firewall, i win firewall i s&d i .... i i i ... ima toga samo ako hoces i naravo dodje na forum i kaze eee zarazilo me nesto.... ma daj .

To sto sam dugo na forumu, nema nikakve veze, zaboravi.

Nije to cuveni firewall, vec nacin da se postavi jedna od zastita od pokusaja napada. Nije svemocan naravno, ali bez njega si izlozeniji. Nisu ga ljudi dzabe uradili i iskustva nam govore da je bolje sa njim nego bez njega. Meni ne uzima nista vise resursa nego bilo sta drugo, zapravo i nemam osecaj da ga uopste imam aktiviranog. Radi tvoje informacije, resurse mi ne zauzima mnogo jer radim veoma intenzivno sa programiranjem, kompajliranjem, grafika i web dizajn, Flash i da ne nabrajam, sve to podignem onda kad mi treba i evo vec godinama nisam imao problema sa resursima. Dakle to otpada.

AdAware je za ciscenje spyware a ne virusa, tako da viruse i nece otkriti. Moras razlikovati.

Ako te mrzi da pokreces zastitne programe, to je tvoja stvar, ali to sto tebe mrzi, ne znaci da ih ne treba koristiti. A i ne moras sve to sto si nabrojao. Ja koristim AVG (naravno stvar izbora) za viruse, AdAware za spyware i ZA za firweall. Ne secam se kad sam zapatio neki virus a i spyware vrlo retko.

Drago mi je da bez ikakve zastite vec 2 godine nemas virusa, zelim ti da ti tako i ostane.
I jos bih te molio, ako budes nastavio diskusiju, pisi malo jasnije, jedva procitah sta si 'teo da kazes....
 
E polako ljudi ja idem svugde po netu ali nemam trenutno poseban Firewal (sem Windovsovoga) instaliran na komjuteru a koristim Avast 4.7 , Spybot search & destroy i Ad Aware. Znači nemam Firewal , ALI unutar antivirusa postoje real time skeneri koji se zovu : Web Zaštita , Standardna Zaštita , Mrežna zaštita , Internet Email , Outlock /Exchange, Instant Poruke i P2P Zaštita . Oni mi odrađuju ogroman deo posla skeniranja prilikom učitavanja internet stranica, pošta i sl. i čim proba da se nešto nepoželjno učita , oni odreaguju . E sada držim jednu aktivnu alatku koja se nalazi usred programa Spyboat search & destroy i koja radi "Imunize" Internet eksplorera ona prema trenutnim updejtima radi blokiranje oko 10 000 primeraka nepoželjnih skriptova i AD-ova koji se učitavaju prilikom otvaranja internet stranica pazeći na komp da ne poludi od njih. Pod obaveznom zaštitom za računar brojim i Pop-Up bloker i bez njega ni ne izlazim na net . Možete se vi ovde raspravljati šta kome treba da bi zaštitio svoj računar ali najbitnija je svest surfera koji odlučuje gde i šta će da klikne i čiju adresu će da ukuca , on mora da bude svestan mogućih posledica po njega , računar i podatke na računaru.
 
Idi na stranicu https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2 i proveri svoj komp ,da li je zasdticen ili nije od upada hackera ili malver programa.
Da bi komp bio siguran trebalo bi da ima instaliran :
SP2
Anti Virusni program
Firewall( da se kontrolise mrezni protok)
AntiSpy
A sada, da li ces sve da instaliras, na tebi je da odlucis.Brate mili sve zajedno trosi MAX 256MB memorije a to je malo ako imas neki komp za igrice, posto one zahtevaju puuuuno vise memorije.
 
Probao sajt i rezultat je dole. Neka neko proba bez firewall-a instalisanog i nek uporedi:
Nije 100% zastita ali mnogo znaci.

FILES SHARING
*********************
1. Your Internet port 139 does not appear to exist!
One or more ports on this system are operating in FULL STEALTH MODE! Standard Internet behavior requires port connection attempts to be answered with a success or refusal response. Therefore, only an attempt to connect to a nonexistent computer results in no response of either kind. But YOUR computer has DELIBERATELY CHOSEN NOT TO RESPOND (that's very cool!) which represents advanced computer and port stealthing capabilities. A machine configured in this fashion is well hardened to Internet NetBIOS attack and intrusion.
2. Unable to connect with NetBIOS to your computer.
All attempts to get any information from your computer have FAILED. (This is very uncommon for a Windows networking-based PC.) Relative to vulnerabilities from Windows networking, this computer appears to be VERY SECURE since it is NOT exposing ANY of its internal NetBIOS networking protocol over the Internet.


PORTS (kod mene zbog netmeetinga koji je stalno ukljucen, 3 porta otvorena)
******************************************************************
GRC Port Authority Report created on UTC: 2006-12-04 at 20:59:01

Results from scan of ports: 0, 21-23, 25, 79, 80, 110, 113,
119, 135, 139, 143, 389, 443, 445,
1002, 1024-1030, 1720, 5000

3 Ports Open
15 Ports Closed
4 Ports Stealth
---------------------
22 Ports Tested

Ports found to be OPEN were: 1027, 1028, 1720

Ports found to be STEALTH were: 0, 135, 139, 445

Other than what is listed above, all ports are CLOSED.

TruStealth: FAILED - NOT all tested ports were STEALTH,
- NO unsolicited packets were received,
- A PING REPLY (ICMP Echo) WAS RECEIVED.

Ipak vredi imati firewall.
 
Attempting connection to your computer. . .
Shields UP! is now attempting to contact the Hidden Internet Server within your PC. It is likely that no one has told you that your own personal computer may now be functioning as an Internet Server with neither your knowledge nor your permission. And that it may be serving up all or many of your personal files for reading, writing, modification and even deletion by anyone, anywhere, on the Internet!
Your Internet port 139 does not appear to exist!
One or more ports on this system are operating in FULL STEALTH MODE! Standard Internet behavior requires port connection attempts to be answered with a success or refusal response. Therefore, only an attempt to connect to a nonexistent computer results in no response of either kind. But YOUR computer has DELIBERATELY CHOSEN NOT TO RESPOND (that's very cool!) which represents advanced computer and port stealthing capabilities. A machine configured in this fashion is well hardened to Internet NetBIOS attack and intrusion.
Unable to connect with NetBIOS to your computer.
All attempts to get any information from your computer have FAILED. (This is very uncommon for a Windows networking-based PC.) Relative to vulnerabilities from Windows networking, this computer appears to be VERY SECURE since it is NOT exposing ANY of its internal NetBIOS networking protocol over the Internet.


----------------------------------------------------------------------

GRC Port Authority Report created on UTC: 2006-12-04 at 21:31:08

Results from scan of ports: 0, 21-23, 25, 79, 80, 110, 113,
119, 135, 139, 143, 389, 443, 445,
1002, 1024-1030, 1720, 5000

0 Ports Open
0 Ports Closed
26 Ports Stealth
---------------------
26 Ports Tested

ALL PORTS tested were found to be: STEALTH.

TruStealth: FAILED - ALL tested ports were STEALTH,
- NO unsolicited packets were received,
- A PING REPLY (ICMP Echo) WAS RECEIVED.

Ovakoja nemam firewal a na zadnji test je pukao sajt nisam mogao da udjem u njega :) samo da kažem da je ovo urađeno pored otvorenog mirca i msn-a s ljudima sam čatovao u to vreme.
 

Back
Top