Koja su prava i ovlascenja tuzioca kad vas pozove?

izuzetan

Aktivan član
Poruka
1.540
Koja su prava i ovlascenja tuzioca kad vas pozove kao svedoka a niste okrivljeni? Na primer vi ste kao svedok i on vas pozove i da li ima prava da vam se dere, da vas ispituje neka pitanja tipa kao da ste krivi za nesto i tako? I da li imate pravo da ne odgovarate na njegova pitanja? I da li ako ode covek sa advokatom onda on nece moci da se ponasa agresivno i nenormalno sa pitanjima da ti se dere i da te optuzuje verbalno ?

Pitam jer je jedan moj drug kupio dve bicikle u roku od nedelju dana od nekog maloletnika koji je ukrao te bicikle pa sad tuzilac pitao zasto je kupio dve bicikle sta ce mu dve bicikle sa tendencijom da ga okrivi da je i on saucesnik. A covek nema veze sa tom budalom sto je krao bicikle nego je kupio da bi preprodao i da zaradi neku paru jer su vremena teska pa kupuje stare stvari i prodaje na oglasima.

Znaci da li ima prava da ga pita takva okrivljujuca pitanja a da nema nikakve dokaze jer i ne moze da ima dokaze jer covek samo kupio bicikle od tog decka koga pre toga nikad nije ni poznavao? I ako ga pita da li mora da odgovori na to pitanje tom tuziocu ili ne mora da odgovori? I da li moze da ustane i da ode ako nema nikakve materjalne dokaze protiv njega, da li tuzilac moze da lazira i izmisli neku pricu kako mu padne na pamet? I da li je u obavezi da se vise odaziva na poziv tuzioca koji je jako bezobrazan?
 
Је ли вратио бицикле правим власницима?
Brate izvini ti kao da si pao sa marsa. Budala krao bicijkle kamere ga snimile policija ga navatala i on priznao kome je prodao bicikle i tako je i moj drug uso u tu pricu.

Нема право тужиоц да се тако опходи према њему. Кратко и јасно.
A ako se tako ponasa sta moze da radi covek?
 
Brate izvini ti kao da si pao sa marsa. Budala krao bicijkle kamere ga snimile policija ga navatala i on priznao kome je prodao bicikle i tako je i moj drug uso u tu pricu.
Крадене бицикле су код твог друга.

Треба да их врати власницима, а од тог наркомана нека тражи паре назад.
 
Brate izvini ti kao da si pao sa marsa. Budala krao bicijkle kamere ga snimile policija ga navatala i on priznao kome je prodao bicikle i tako je i moj drug uso u tu pricu.


A ako se tako ponasa sta moze da radi covek?
Може да поднесе грађанску тужбу по више основа. Мада тешко да би је добио на суду, јер су тужиоци и судије увезани као ситна цревца.
 
Ne kupuje on kradene nego kupuje polovne stvari bicikle i svasta a ti ljudi sto prodaju odakle je to njima on ne ulazi u to jer nije policajac da vodi istragu
Zakon o obligacionim odnosima ne poznaje to bas ga briga. Kada kupujes u radnji meso plraspitas se jel sve e, kada kupujes lubenice pitas jel zrela/slatka, kada kupujes sir na pojavi trazis da probam dal je slan/sladak... A kazes da je tvoj prijatelj debil koji je kupio dva bicikla od maloletnika a nije pitao odakle mu.. Ne blamiraj se vise...
 

Back
Top