Koja je preporucena velicina za sliku pozadine u profilu?

Izvini, greška, da, mislio sam na profilnu. Tu nema preporuke, u zavisnosti od same slike. Mora se imati u vidu i to da je neće svi isto videti pošto su različiti uređaji s kojih se pristupa. Pošto većina pristupa telefonom gledaj da podesiš da se tamo lepo vidi. ;)
Grešiš. Forum je takav da se adaptira za sve rezolucije i redukuje fotografije u zavisnosti od uređanja održavajući odnos. Postoji predefinisano u sistemu koliko zapravo iznosi u pikselima širina i dužina pravougaonika i taj mi podatak treba.
 
Pitanje iz naslova. Nekoliko puta sam pokušao da namestim neku finu sličicu ali su uglavnom ili prevelike ili premale. Koju rezoluciju da potražim da bude taman?
Ako slika nije kvadratna onda imaš mogućnost da centriraš po dužoj strani. Obrati pažnju da će originalna slika priti prikazana u krugu pa stoga biraj slike koje neće biti time isečene.
Globalno, ono što vidimo u krugu je nekih 60x60 piksela. Moja preporuka je da slika bude barem 200x200 ali može i veća. Softver će da je prepakuje za prikazivanje ali što bolji original, to bolji i prikaz umanjene.
 
Ako slika nije kvadratna onda imaš mogućnost da centriraš po dužoj strani. Obrati pažnju da će originalna slika priti prikazana u krugu pa stoga biraj slike koje neće biti time isečene.
Globalno, ono što vidimo u krugu je nekih 60x60 piksela. Moja preporuka je da slika bude barem 200x200 ali može i veća. Softver će da je prepakuje za prikazivanje ali što bolji original, to bolji i prikaz umanjene.
Mito, molim te pogledaj moj post i ime teme :D
Govorim o coveru, ne profilnoj.

@Ivan
Napravio sam u PS fotografiju rezolucije gore pomenute i kad promenim, ništa. Samo belo.
Untitled-1.jpg

To sam odradio na brzinu za test.
 
Mito, molim te pogledaj moj post i ime teme :D
Govorim o coveru, ne profilnoj.

@Ivan
Napravio sam u PS fotografiju rezolucije gore pomenute i kad promenim, ništa. Samo belo.
Pogledajte prilog 892209
To sam odradio na brzinu za test.
i pomislio sam da govoriš o pozadini ali si onda pominjao kvadratnu sliku a proporcija za pozadinu je daleko od toga.
Ja koristim sliku koja je u originalu 1683x504. Kao što znaš, softver dinamičke repozicionira koji deo slike prikazuje. Ostaje ti da isprobavaš (tako sam ja) sa raznim veličinama prozora i da nadješ zlatnu sredinu
 

Back
Top