Kofer ljubavi

..mislim da nikad nista nisam bacila...dakle...:malav:

Schitts Creek Comedy GIF by CBC
 
..mislim da nikad nista nisam bacila...dakle...:malav:

Schitts Creek Comedy GIF by CBC
Hm..
Morala sam posle smrti bake sve stvari da bacim.. to su bukvalno bile stvari mog detinjstva, mamine, moje knjige iz škole.. naprosto u mom stanu nije bilo mesta, a morala sam da se iselim iz tog stana gde sam odrasla. Kada sam to uradila, mislim da sada mogu bukvalno SVE. Jer je to bila neviđena bol. A gledam ovaj gif sad dok pišem - to sam i ja.
 
Ova tvoja tema me je podsetila na Janusa, rimsko bozanstvo sa dve glave. Jedna gleda u proslost, a druga u buducnost.

Ne znam sta je sve u tom koferu secanja. Ovako, na prvu loptu, bih rekla da u njega „pakujem“ samo lepe stvari, jer zapravo ni nemam nekih ozbiljnih i velikih traumaticnih i ruznih secanja vezanih za ljubavne odnose. I to sto nije lepo, a ostalo je u secanju nije strashno, jer secanje na to postoji, kao spoznaja, ali vise nema negativnih emocija, pa onda sve drugacije izgleda.
 
A ja sve mogu da bacim prosledim itd
Ja nisam cak ostavila ni prve bebi cipelice ili nesto tako sce sam poklonila sestrinim klincika pa dalje oni...
Prosto uopste se ne vezujem za stvari.
Ali zato se nikada ne mogu resiti nekih uspomena koje cuvam u sebi
Ostavljam puno toga. Pocev od pupka, prvih noktica koje smo sekli, prvih odelaca, otiska malih stopala itd. Avionskih karata, ulaznica, kamencica, upresovanih ruza, papirica sa porukama…
 
Kofer,simbol putovanja ,avanture ali i kofer koji drzimo ispod kreveta a u njemu sve ono drago,sve ono sto volimo,ono sto bi cak i bacili ali ne mozemo.
Dusa,ona je mozda u coveku taj kofer,ona je prepuna svega ali uvek ima mesta za jos,ona cuva i suze i osmeh,radost i tugu,trenutke za pamcenje ali i za tugu.
Ceszto u dusi izbledi ono sto zelesmo sacuvati ali ljubav ma kako se zavbrsila ili traje jos je u dusu,koferu nasem ,koferuu ljubavi.
 
Podseti me Borhes... na Književnosti

Imate li kofer ljubavi ?
/ "u njemu njanjaju sad svi koji su me voleli"

Nosite li u njemu nekog/neke na čiju pomisao vam bude lepše, lakše, ili vam ceo taj kofer samo nanosi bol? Ili ste ravnodušni?
Ili ste ga već bacili?
Ako vam je tema opterećenje, samo preskočite.. nije mi namera da nekog rastužujem, već.. da čujem ako ima (za mene) zanimlljivih odgovora
Znam neke ljude koji žive u sećanjima, a i one koji su sve ostavili negde daleko iza sebe.

ako se setim
pijem da je zaboravim
i deluje
ko kaze da ne deluje, laze
 
Podseti me Borhes... na Književnosti

Imate li kofer ljubavi ?
/ "u njemu njanjaju sad svi koji su me voleli"

Nosite li u njemu nekog/neke na čiju pomisao vam bude lepše, lakše, ili vam ceo taj kofer samo nanosi bol? Ili ste ravnodušni?
Ili ste ga već bacili?
Ako vam je tema opterećenje, samo preskočite.. nije mi namera da nekog rastužujem, već.. da čujem ako ima (za mene) zanimlljivih odgovora
Znam neke ljude koji žive u sećanjima, a i one koji su sve ostavili negde daleko iza sebe.

Dobra je to pesma, malo njanjasta :p
 
izvini što se nasmejah, onako blago, ne vidi se ovde
sta da ti kazem
nije problem u osobi i njoj samoj sta je predstavljala tebi
vec je problem u zajednickim sitnicama koje su vas vezale jedno za drugo a da ste to
osetili tek kad ste se razisli zbog gluposti ili ozbiljnih stvari, svejedno

niko ne pati zbog nekog fenomenalnog sexa vec zbog onoga neizrecenog medju vama
a to ume da nedostane u ogromnoj meri
pa kad se setis tih divnih trenutaka tisine
onda si kao fosil koji oseti neki mirisa iz detinjstva
pa mu suza zaiskri u oku a niko sa strane nema blagog pojma sta je u pitanju
 
sta da ti kazem
nije problem u osobi i njoj samoj sta je predstavljala tebi
vec je problem u zajednickim sitnicama koje su vas vezale jedno za drugo a da ste to
osetili tek kad ste se razisli zbog gluposti ili ozbiljnih stvari, svejedno

niko ne pati zbog nekog fenomenalnog sexa vec zbog onoga neizrecenog medju vama
a to ume da nedostane u ogromnoj meri
pa kad se setis tih divnih trenutaka tisine
onda si kao fosil koji oseti neki mirisa iz detinjstva

pa mu suza zaiskri u oku a niko sa strane nema blagog pojma sta je u pitanju
volim da čitam kada pišeš o sebi :heart:
a.. imam u vidu onu priču, autobiografsku, što si ostavio prošle godine na Književnosti
no ovo boldovano je mmmm
 
volim da čitam kada pišeš o sebi :heart:
a.. imam u vidu onu priču, autobiografsku, što si ostavio prošle godine na Književnosti
no ovo boldovano je mmmm
pa sad "fosil" je malko dijametralno indukovano jacinom mirisnog nadrazaja :lol:
hmmm sad se setih one indijske knjige mirisni vrt i bla bla bla... beze bas zanimljiva :)
 
Ostavljam puno toga. Pocev od pupka, prvih noktica koje smo sekli, prvih odelaca, otiska malih stopala itd. Avionskih karata, ulaznica, kamencica, upresovanih ruza, papirica sa porukama…
Исто. Да неко отвори кутију мога сина када је био беба мислио би да се бавим вуду магијом. Имам зубиће, пупак, наше наруквице из породилишта. Свећице са првих неколико торти. Отиске шака и стопала. Први ошишани прамен косе, плав и коврџав. Имам прво оделце које је добио, моји из школе били на екскурзији у Барселони и купили му- штрамплице, плаве са Плутоном. И прве патике, беле, кожне старке са плавом звездом :)
 
Poslednja izmena:
sta da ti kazem
nije problem u osobi i njoj samoj sta je predstavljala tebi
vec je problem u zajednickim sitnicama koje su vas vezale jedno za drugo a da ste to
osetili tek kad ste se razisli zbog gluposti ili ozbiljnih stvari, svejedno

niko ne pati zbog nekog fenomenalnog sexa vec zbog onoga neizrecenog medju vama
a to ume da nedostane u ogromnoj meri
pa kad se setis tih divnih trenutaka tisine
onda si kao fosil koji oseti neki mirisa iz detinjstva
pa mu suza zaiskri u oku a niko sa strane nema blagog pojma sta je u pitanju
Није несрећа што ме се она не сећа, несрећа је што се ЈА ЊЕ сећам...
 
Исто. Да неко отвори кутију мога сина када је био беба мислио би да се бавим вуду магијом. Имам зубиће, пупак, наше наруквице из породилишта. Свећице са првих неколико торти. Отиске шака и стопала. Први ошишани прамен косе, плав и коврџав. Имам прво оделце које је добио, моји из школе били на екскурзији у Барселони и купили му- штамплице, плаве са Плутоном. И прве патике, беле, кожне старке са плавом звездом :)
Kako je to lepo,kod dede u kuci su braca pokupila sve znas sta je ostalo,samo slike,to je tuga,za mene samo to vredi
 
Ja cuvam crteze tako neke stvari.
Pramenove kose i pupkove jok
Kao ni odecu i obucu
И ја цртеже, али мало. Јер где би стало? :)
И један магнет за фрижидер које су сами оцртавали када су све маме добиле цвеће, срца... само сам ја добила диносауруса :lol: :heart:
 
Keva je svasta cuvala i sad sta s tim raditi,na tavan ako ima mesta,ceo neciji zivot i nase uspomene,gledam da ih sto manje imam, da to nekog nekad ne optereti ili da se bace svejedno tuga
 

Back
Top