Kofer ljubavi

Paula

black cat
Moderator
Poruka
28.789
Podseti me Borhes... na Književnosti

Imate li kofer ljubavi ?
/ "u njemu njanjaju sad svi koji su me voleli"

Nosite li u njemu nekog/neke na čiju pomisao vam bude lepše, lakše, ili vam ceo taj kofer samo nanosi bol? Ili ste ravnodušni?
Ili ste ga već bacili?
Ako vam je tema opterećenje, samo preskočite.. nije mi namera da nekog rastužujem, već.. da čujem ako ima (za mene) zanimlljivih odgovora
Znam neke ljude koji žive u sećanjima, a i one koji su sve ostavili negde daleko iza sebe.

 
Podseti me Borhes... na Književnosti

Imate li kofer ljubavi ?
/ "u njemu njanjaju sad svi koji su me voleli"

Nosite li u njemu nekog/neke na čiju pomisao vam bude lepše, lakše, ili vam ceo taj kofer samo nanosi bol? Ili ste ravnodušni?
Ili ste ga već bacili?
Ako vam je tema opterećenje, samo preskočite.. nije mi namera da nekog rastužujem, već.. da čujem ako ima (za mene) zanimlljivih odgovora
Znam neke ljude koji žive u sećanjima, a i one koji su sve ostavili negde daleko iza sebe.

Sve ostavio davno iza sebe
 
Jesmo na LjiSu, što podrazumeva ono što englezi zovu romantic relationships, ali najveći sadržaj tog kofera mi je pokojna majka, sva sećanja, a onda uz nju idu pojedini muškarci koji su me zaista voleli, a i ja njih ili oni koji su mi se radovali, a i ja njima u nekom periodu.. i te radosti volim da se sećam. Doživljavam to kao neko svoje blago, neotuđivo moje.
 
Jesmo na LjiSu, što podrazumeva ono što englezi zovu romantic relationships, ali najveći sadržaj tog kofera mi je pokojna majka, sva sećanja, a onda uz nju idu pojedini muškarci koji su me zaista voleli, a i ja njih ili oni koji su mi se radovali, a i ja njima u nekom periodu.. i te radosti volim da se sećam. Doživljavam to kao neko svoje blago, neotuđivo moje.
Meni je to lepo. To mi dođe kao deo mene. Mnogi ljudi prolaze kroz život. Neki uopšte ne ostave trag, nekih ne želim ni da se setim, a neki ostave tu dobru energiju. Meni to dođe kao punjači dobrom energijom.
Neko ti ostane drag za ceo život. I ne mora to uvek da bude neko u koga sam bila zaljubljena, nego oni čije mi je društvo odgovaralo kao i neke osobe iz porodice.

I obradujem se kada ih vidim ponovo ili čujem nešto lepo o njima.
 
Podseti me Borhes... na Književnosti

Imate li kofer ljubavi ?
/ "u njemu njanjaju sad svi koji su me voleli"

Nosite li u njemu nekog/neke na čiju pomisao vam bude lepše, lakše, ili vam ceo taj kofer samo nanosi bol? Ili ste ravnodušni?
Ili ste ga već bacili?
Ako vam je tema opterećenje, samo preskočite.. nije mi namera da nekog rastužujem, već.. da čujem ako ima (za mene) zanimlljivih odgovora
Znam neke ljude koji žive u sećanjima, a i one koji su sve ostavili negde daleko iza sebe.

Nemam kofer. Imam kesu.
 
Podseti me Borhes... na Književnosti

Imate li kofer ljubavi ?
/ "u njemu njanjaju sad svi koji su me voleli"

Nosite li u njemu nekog/neke na čiju pomisao vam bude lepše, lakše, ili vam ceo taj kofer samo nanosi bol? Ili ste ravnodušni?
Ili ste ga već bacili?
Ako vam je tema opterećenje, samo preskočite.. nije mi namera da nekog rastužujem, već.. da čujem ako ima (za mene) zanimlljivih odgovora
Znam neke ljude koji žive u sećanjima, a i one koji su sve ostavili negde daleko iza sebe.

Ravnodušan sam, u neku ruku.
Od prošlosti, pa i od toga što smo bili voljeni se ne živi.
Menjamo se - pa je i pitanje da li bi voleli sadašnjeg mene; kao i da li bi ja voleo ono što su oni sada.
Nisam ih bacio, jer je svaka ljubav - i uči nas kako se voli. Kao i sve. Kao i gubitak iste, koji nas uči kako da druge "pustimo".
Ne nosim nikakav kofer, rekao bih.
Ali sam izgrađen na iskustvima koja su temelj, ali su sklona i promeni.
 
A izgradili su me nauci, kroz refleksije drugih, kao i svoji.
Naravno da nosim gene svojih predaka.
Obrazovanje svojih učitelja i porodice...
Ljubavi, koje su me naučile kako se voli.
Tuge, zbog kojih zaboravih kako se tuguje.
Gluposti, koje me naučiš da budem mudriji.
Teškoće, koje me naučiš da budem bolji.
Lagodnsfi, koje me naučiš šta je degradacije.
 

Back
Top