Kafana Kod "16 ventila" - Šoferska kafana!

https://www.danas.rs/drustvo/policija-dobila-nalog-da-pise-sto-vise-kazni/

Nema potrebe!Pa vec ste proterali 90% vozaca kamiona.Ja sam 8 godina bio u EU a 2 i po silom prilika u Srbiji i nikad vise.Imam sve EU dozvole ali ne ide mi se do Slovacke i Slovenije a Ja trazim firmu na potezu Budimpesta-Szegedin da mi je blizu i kuce i Beograda.Pa malo sporije ide oko papira.Na pamet mi ne pada da vozim za Srpsku firmu.Mene su izreketirali saobracajci i u decembru sam platio dve kazne.Nisam hteo u Gornjem Milanovcu da dam 100 evra a on nije hteo da saceka da nadjem sve papire jer sam menjao kolegu na kamionu i na sudu 30.000+1000 troskova+500 uplatnica i ode 31.500 ili 267 evra.U Nemackoj je npr i da prekoracis vreme do 15 minuta kazna 30 evra a u Srbiji od 30.000 do 100.000 dinara pa racunajte.Ali sudicemo se jos jer za ATR su nadlezni Nemci a ne ovi.Druga kazna takodje odbijam da dam 100 evra na Zrenjaninskom putu Ja idem 61 kmh kamionom.zaustavljaju me saobracajci poznate reketarnice “PU Sever“ i kazu da sam isao 76 kmh.Ja kazem da je nemoguce posto kamion ide max 85 kmh krenuli smo sa dva semafora i on je zaustavljao dzip ispred mene koji nije stao….uostalom odmah sam zatrazio da ocita tahograf i moju karticu vozaca.Oni odbijaju i sudija veruje njima.Radar “Fama laser“ ima video zapis Ja trazim video zapis oni to ne daju i pored svega sud veruje njima.I tako to sto im nisam dao 100 evra u praksi dobijam 8.000+1000 troskova=9.000 + mesec dana dozvola sto me kosta od 850 do 1100 evra jer ne mogu da radim.I dobro “ceracemo se jos“.Inace svi vozaci iz BiH i Sandzaka punkt kod nadvoznjaka Nevade kod Milanovca prodjose sa 500 dinara.Ja sam od sudije trazio da mi dostavi njihov spisak kazni da vidimo koliko su njima naplatili i nema nista samo pisu kamionima iz uze Srbije.I dobro izreketiraste me oteste 400 evra.Ja ponovo idem…A sta cete sutra jesti!Pre nisi mogao 1 do dva puta u godini procitati da su kamiondzije napravile udes a sada posto vozi ko god ima dozvolu C i E svaki drugui trecu dan kamion u jarku!Mozda i zavrsim knigu o njima ali veceras ne mogu vise da pisem saljem dokumenta onako kako ide kada se zavrsava viza za napolje ode 3-4 meseca.samo vi pisite kazne ali saobracajci i komunalci neka se spreme da voze npr GSB isto kao u vreme SPO u Beogradu.Vec ste satrali firme za medjunarodni transport.
 

Back
Top