Quantcast

kocnice skripa

Nikola04

Obećava
Poruka
71
Pozz svima,moj problem je skripa kocnica na biciklu.Skripe i prednja i zadnja mada vise prednja kocnica.U pitanju je novo biciklo koje sam kupio prije dva dana i presao sa njim 20km.U pocetku nije bilo nikakve skripe,a veceras su skripale prilikom kocenja nakon voznje.Moze neko da mi da neki savjet u vezi ovoga? Hvala😊

Svima_Mili_&_Dragi

Primećen član
Poruka
724
Ne znam gde živiš pošto pišeš ijekavski, ali u većini zemalja postoji mogućnost vraćanja robe kao što je bicikl u roku od između 7 i 15 dana, ponegde i do 2 meseca bez ikakvog objašnjenja zašto vraćaš. Ne zamena za drugi proizvod, nego vraćanje novca.

U Srbiji to sasvim sigurno važi za kompjutere, digitalne fotoaparate (vraćao, pa znam, a i inače znam iz slova zakona), a u Kanadi npr i za IKEAin nameštaj do 2 meseca.

Samo prehrambena roba, kozmetika, i odeća/odeća ne potpadaju pod ovo. Tu može da se reklamira ali nema automatskog povraćaja novca, nego se vraća prozvođaču i razvlači se proces, pa ljudi to obično i ne rade sem možda za neke skupe cipele ili brendiranu odeću.

georgejune

Starosedelac
Poruka
159.415
Pozz svima,moj problem je skripa kocnica na biciklu.Skripe i prednja i zadnja mada vise prednja kocnica.U pitanju je novo biciklo koje sam kupio prije dva dana i presao sa njim 20km.U pocetku nije bilo nikakve skripe,a veceras su skripale prilikom kocenja nakon voznje.Moze neko da mi da neki savjet u vezi ovoga? Hvala😊
Jesu to diskovi ili v break?u svakom slucaju vrati se u radnju i olupaj ga prodavcu o glavu,to moze da postane super hobi

Petar_Petrovic

Iskusan
Poruka
6.731
da v/brake su ,pa mislis da je do toga da se razrade? mada ja sam presao 20km valjda bi trebalo da su vec razradjene?
Hoce nekad da skipe kada su nove i posle same prestanu.Bas sam menjao pre par meseci pakne i to sam uzeo kvalitetnije,skirpale su par dana i posle su prestale....
Mozes da probas da ih ocistis acetonom ili nekim razredjivacem....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.