Ko vam je omiljeni negativac?!

U legendarnoj La Piovri ima čitava plejada živopisnih negativaca. A najveći od svih je Tano Karidi.

hqdefault.jpg
 
Moonk iz 5.sezone Farga. Filozofski pretstavlja divljaštvo i ludilo nasuprot civilizacije prikazano u zadnjoj epizodi.
Inače u samoj sezoni on je ili mentalni bolesnik ili divlji Viking koji je živeo ko znak koliko stotina godina i ne može da umre, poludeo na neki način ili prosto donosi percepciju iz prošlih vekova.
Sviđa mi se ova vrsta negativca i upliva filozofije u inače možda i preterano feministički pogled na svet 5.sezone Fargo.
Ovo bi moiglo da se nazove takozvanim toksični maskulinitetom. Naravno nisam siguran da ovo podržavam. Čak verovatno bih bio kritičan prema ovome, ali je pametno i zanimljivo.
Sve u svemu, divlji ludi Viking Moonk je pred nama koji oprost za grehe dobija jedući kolačić u porodici glavne junakinje sa kojom je bio u sukobu, ali kojoj je i pomogao!
Interesantna je i simoblika hrane kao grehu i jedenju pogače kao oprostu od grehova i povezivanje to sa crkvenim pričešćem!
Sviđa mi se sve u svemu ta višesmislenost!

1706107737210.png
 
Seca li se ko ove face iz Dosijea X (gde glumi onog vanzemaljca shape-shiftera i "cistaca") ? :d

Jbt secam se ko klinac kad sam gledao Dosije X i ono cim vidis ovu facu (jos kad krene da se shape-shiftuje iz ljudskog u vanzemaljski oblik i obrnuto) odma ti nije dobro.

Pogledajte prilog 1487734

Nema sta mnogo zajeban lik, ovaj je zajebo i nasu voljenu Diksi. 😉
Buraz, ja ga znam iz prve, najupečatljivije uloge negativca, masovnog ubice i neprijatelja Stalonea, iz filma Kobra. ;) Jel se sećaš ti toga? :) :cool:
 

Back
Top