Ko to nama manipuliše?

pa ne mogu da se pominju kada nisu postojali, a i geografski hazarija nema dodirnih tacaka sa biblijskim lokalitetima
Upravo tako. Njihovo predstavljanje kao vladare ovog sveta vezano je za njihovo prihvatanje judaizma kao zvanične religije.

Najveći neprijatelji Jevreja su Hananci, za njih je vezano ,,Prokletstvo Hama", sa njima su Jevreji ratovali predvođeni Isusom Navinom i dobili naređenje od Boga da istrebe taj narod. Ali kao što vidimo u Novom Zavetu nisu potpuno nestali. Gospod Isus Hrist koji je poslat da svojom žrtvom iskupi ljudske grehe i koji je pozivao na milosrđe i praštanje jednu Hananejku naziva psom.
 
Pratim u poslednje vreme medije, internet vesti i televiziju, i čini mi se da se mnogo puta ponavljaju brojevi tipa 4 i 5, 14 i 15, 40 i 50, i čini mi se da na taj način ljudi iz sveta medija komuniciraju među sobom i šalju instrukcije kome treba. Pa bih pitao da li je to još neko primetio ili se meni samo tako čini? Unapred hvala na odgovorima. :)

4-5 .... obracanje ljudima koji su navrsili 40+ godina
14-15 ... obracanje deci uz podsecanje da je crtani tacno u 19:15 na drugom knalu
40-50 ... vam se spava ali ako nista promenili kanal
pretvoricemo vas u karakondzule i moracete da placateRTV pretplatu i nakon fizicke smrti.

Da zaista tu nesto nije kako treba :think:
 
4-5 .... obracanje ljudima koji su navrsili 40+ godina
14-15 ... obracanje deci uz podsecanje da je crtani tacno u 19:15 na drugom knalu
40-50 ... vam se spava ali ako nista promenili kanal
pretvoricemo vas u karakondzule i moracete da placateRTV pretplatu i nakon fizicke smrti.

Da zaista tu nesto nije kako treba :think:
Kropmirko i dalje se nadaš da ćeš ovde naći neku naivnu devojku pa da je sludiš? Slaba vajda, možeš da se skidaš koliko hoćeš u majici na bratele, nema ništa od toga. Neko i tebe i mene prati i posmatra!
 
Gospod Isus Hrist koji je poslat da svojom žrtvom iskupi ljudske grehe i koji je pozivao na milosrđe i praštanje jednu Hananejku naziva psom.
... da bi na kraju pohvalio njenu veru

moras da ispitas sve mogucnosti da bi mogao da naucis da razmisljas kontekstualno, a fokus na samo neke brojeve 4 i 5, 14 i 15, 40 i 50 te u tome sprecava: dakle imas fokus, ali nemas kontekst koji je siri, fale ti mnogi brojevi, vest. inteligencija moze da pomogne

  1. da li je mogao da je ne uvredi, a opet joj ucini? mogao je, ali onda ne bi imali kontrast, limite
  2. da li je neko naknadno mogao da ubaci to o psima? mogao je
  3. da li je mogao Isus samo da iznosi tadasnje uvrezeno shvatanje koje nije i njegvo, da su oni psi? mogao je

onda se ti lepis za nepostojeci kontekst, a preskaces postojeci: nece biti ti brojevi koje navodis, nego oni koje neko veruje
 
Zvezda koja je značila smrt!

17884832_804.jpg
 
Pratim u poslednje vreme medije, internet vesti i televiziju, i čini mi se da se mnogo puta ponavljaju brojevi tipa 4 i 5, 14 i 15, 40 i 50, i čini mi se da na taj način ljudi iz sveta medija komuniciraju među sobom i šalju instrukcije kome treba. Pa bih pitao da li je to još neko primetio ili se meni samo tako čini? Unapred hvala na odgovorima. :)
изгаси то све, тв, нет рекламе - много је бољи свет...
 

Back
Top