Ko su vedete neonacizma i savremenog rasizma

Ovde ćemo malo da posvetimo pažnju liku i delu vodećih ljudi neonacizma i savremenog rasizma, ljudi koji smatraju da su pripadnici "više rase" i samim tim bolji od drugih.

dr David Duke

Jedan od predvodnika neonacističkog pokreta u Americi, pokušao da se kandiduje za predsednika i osvojio 0.04% glasova.
Osuđen na 15 meseci zatvora na osnovu člana 26. paragraf 7206. i član 18. paragraf 1341. za utaju poreza i prevaru putem pošte, i na globu od 10.000$ kao i na to da plati neprijavljeni porez od 1998. do 2002.
Prevara putem pošte koju je dr Di+uke izveo sastojala se od toga da je poslao hiljade pisama svojim sledbenicima u kojima je tvrdio da će zbog pritisaka od strane Vlade izgubiti kuću i ušteđevinu, čime je stekao protivpravnu imovinsku korist u iznosu od nekoliko stotina hiljada dolara, na prevaru oduzetih od njegovih sledbenika. Istina je da je dr Duke prodao svoju kuću i izgubio novac na kocki.

24. aprila 2009. uhapšen je u Češkoj gde je došao da održi predavanje tamošnjim neonacistima, a sledećeg dana je deportovan iz Češke uz zabranu ulaska u tu zemlju.

http://en.wikipedia.org/wiki/David_Duke

Don Black, osnivač Stormfronta

Svojevremeno i šef Ku-Klux-Klana, osnivač i administrator stormfront foruma.
1981. zajedno sa još devet članova KKK uhapšen u čamcu punom oružja i eksploziva, u kojem su hteli da otplove u Dominikansku republiku kako bi srušili tamošnju vladu i uspostavili "antikomunistički" režim. Međutim, istraga je utvrdila da je pravi razloh ulaska u Dominikanu bilo ispitivanje terena za otvaranje kazina, javnih kuća, ofšor firmi i seče drveća. Black je osuđen na tri godine zatvora koje je doslužio u Teksasu.
Donu Blacku je zabranjen ulazak na teritoriju Velike Britanije zbog "promovisanja teških kriminalnih aktivnosti".
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_individuals_banned_from_entering_the_United_Kingdom
Vesela lista se nastavlja.

Па ови имају исте биографије као и комунистички лидери пре другог светског рата или пре револуције!!!!
 
Koja magla?

I koji događaji?

Sada ćeš ti kao ukrajinski istoričar Vasilij Jaremenko, koji je nakon Rigove knjige u svojoj napisao kako je sa nacistima '41. u Ukrajinu nagrnula i horda od 400 hilj. Jevreja esesovaca!

Ili kao istoričar iz Minesote Hasan Husein-zade koji u recenziji Rigove knjige piše kako se ona mora štampati i čitati na svakom mjestu i u svakoj prilici, jer ona dokazuje da su Jevreji koji su služili u SS-u uništavali sami svoj narod!

Nema tih magli moj taurunume .., osim u glavama onih koji tu maglu inače generišu.

Професоре, ја немам докторат али што се каже богу 'фала па имам здраве логике на претек :).Прво сте врискали како су проклети германи хтели све јевреје да збришу са лица земље. Ја ти дам податак како то није истина, да је било примера да су јевреји добијали нека војничка одликовања о којима је већина Немаца могла само да сања у WW2 а да не помињем колико је било ''обичних војника'' у вермахту.
Ти онда ''сравниш'' ту његову цифру да би на крају рекао да је ипак било тога на крају и да су ти јевреји ниткови.(сад би требало да те пријавим за антисемитизам :lol:)

О тој магли ти говорим, није било, па јесте било, а ако је било а било је онда су ниткови....и тако од теме до теме и од догађаја до догађаја...
 
Професоре, ја немам докторат али што се каже богу 'фала па имам здраве логике на претек :).Прво сте врискали како су проклети германи хтели све јевреје да збришу са лица земље. Ја ти дам податак како то није истина, да је било примера да су јевреји добијали нека војничка одликовања о којима је већина Немаца могла само да сања у WW2 а да не помињем колико је било ''обичних војника'' у вермахту.
Ти онда ''сравниш'' ту његову цифру да би на крају рекао да је ипак било тога на крају и да су ти јевреји ниткови.(сад би требало да те пријавим за антисемитизам :lol:)

О тој магли ти говорим, није било, па јесте било, а ако је било а било је онда су ниткови....и тако од теме до теме и од догађаја до догађаја...




Da li ti porices postojanje logora za masovno ubijanje Jevreja za vreme WWII?
 
Професоре, ја немам докторат али што се каже богу 'фала па имам здраве логике на претек :).Прво сте врискали како су проклети германи хтели све јевреје да збришу са лица земље. Ја ти дам податак како то није истина, да је било примера да су јевреји добијали нека војничка одликовања о којима је већина Немаца могла само да сања у WW2 а да не помињем колико је било ''обичних војника'' у вермахту.
Ти онда ''сравниш'' ту његову цифру да би на крају рекао да је ипак било тога на крају и да су ти јевреји ниткови.(сад би требало да те пријавим за антисемитизам :lol:)

О тој магли ти говорим, није било, па јесте било, а ако је било а било је онда су ниткови....и тако од теме до теме и од догађаја до догађаја...
Kao prvo Rig je naveo broj čistih Jevreja koje je on pronašao - 97, a ovde se radi o "mišlinge".
A šta su "mišlinge"?
Evo da ja tebe pitam npr. ovo - da li je za tebe hrvatski državljanin koji živi u Hrvatskoj, a ima 25% srpske i 75% hrvatske krvi, lice dominantno srpskog porijekla?
I da li se onoga koji ima 50% srpske i 50% hrvatske krvi, može reći da je lice ili samo srpskog ili samo hrvatskog porijekla?

Ja mislim da ne može ... evo npr ja, moja jedna baba je bila Njemica zvala se Elene Frauhofer i shodno tome ja imam 25% njemačke krvi (da je sada WWII i da su nas okupirali Njemci, ja bih imao status volksdeutschera) ... jesam li ja lice njemačkog porijekla?:D


No dobro hajmo pretpostaviti da su svi oni bez obzira na sve Jevreji!

I pod tom pretpostavkom, a na osnovu onoga što si ti napisao
Прво сте врискали како су проклети германи хтели све јевреје да збришу са лица земље.Ја ти дам податак како то није истина, (...)
trebali bi da zbog 20 hilj. "mišlinge" (koji su ukupno prošli kroz vermaht, a kroz vermaht je od '39-'40. prošlo 17 mil. ljudi), otprilike 80 hilj. "mišlinge" i Jevreja iz 5-6 savezničkih država Njemačke, te zbog onih 90-tak pravih Jevreja u vermahtu i 5-6 u SS-u, zbog doktora Eduarda Bloha (ljekara Hitlerove porodice iz Linca), zbog rabina Šnersona iz Varšave, zbog nekoliko stotina željeznih krstova i 20-tak ricerskih krstova ...

Zbog svega toga po tebi treba trezveno razmisliti da li je onih 5-6 miliona ubijenih bio pokušaj Hitlera (ne prokletih Germana, nego Hitlera) da istrijebi Jevreje?
Ili drugim riječima trebalo bi objektivno preispitati da li se, ako uništiš trećinu jednog naroda, to može smatrati pokušajem istrebljenja?

E pa taurunume ti eto razmisli pa mi reci ... baš me intersuje kako će ta magluština biti formulisana?
 
Kao prvo Rig je naveo broj čistih Jevreja koje je on pronašao - 97, a ovde se radi o "mišlinge".
A šta su "mišlinge"?
Evo da ja tebe pitam npr. ovo - da li je za tebe hrvatski državljanin koji živi u Hrvatskoj, a ima 25% srpske i 75% hrvatske krvi, lice dominantno srpskog porijekla?
I da li se onoga koji ima 50% srpske i 50% hrvatske krvi, može reći da je lice ili samo srpskog ili samo hrvatskog porijekla?

Ja mislim da ne može ... evo npr ja, moja jedna baba je bila Njemica zvala se Elene Frauhofer i shodno tome ja imam 25% njemačke krvi (da je sada WWII i da su nas okupirali Njemci, ja bih imao status volksdeutschera) ... jesam li ja lice njemačkog porijekla?:D


No dobro hajmo pretpostaviti da su svi oni bez obzira na sve Jevreji!

I pod tom pretpostavkom, a na osnovu onoga što si ti napisao

trebali bi da zbog 20 hilj. "mišlinge" (koji su ukupno prošli kroz vermaht, a kroz vermaht je od '39-'40. prošlo 17 mil. ljudi), otprilike 80 hilj. "mišlinge" i Jevreja iz 5-6 savezničkih država Njemačke, te zbog onih 90-tak pravih Jevreja u vermahtu i 5-6 u SS-u, zbog doktora Eduarda Bloha (ljekara Hitlerove porodice iz Linca), zbog rabina Šnersona iz Varšave, zbog nekoliko stotina željeznih krstova i 20-tak ricerskih krstova ...

Zbog svega toga po tebi treba trezveno razmisliti da li je onih 5-6 miliona ubijenih bio pokušaj Hitlera (ne prokletih Germana, nego Hitlera) da istrijebi Jevreje?
Ili drugim riječima trebalo bi objektivno preispitati da li se, ako uništiš trećinu jednog naroda, to može smatrati pokušajem istrebljenja?

E pa taurunume ti eto razmisli pa mi reci ... baš me intersuje kako će ta magluština biti formulisana?

Видим ја професоре да си ти наш због тих 25%.:D...:mrgreen:
Колико ја знам учили су нас да је хитлер хтео све да их истреби.Па ми мало није јасно то око (коначно смо се нашли око цифре од 100.000) тих пар стотина жељезних крстова.Ко би поставио пропадника народа који хоћеш да истребиш на бојни брод Бизмарк, или у Луфтвафе? Не оправдавам ја те кампове за децу итд. Таман посла. Само ми је мало нелогично.А о овим подацима о којима сада причамо нас нису учили и још о гомили других. Типа савезничко бомбардовање на ускрс у трајању од 6 месеци у ком је страдало целих 18 Немаца.
Све ово што ја пискарам по форуму је жеља да се отвори пуна истина ко је ко и ко је шта радио. Без украсних папира.
 
Видим ја професоре да си ти наш због тих 25%.:D...:mrgreen:
Колико ја знам учили су нас да је хитлер хтео све да их истреби.Па ми мало није јасно то око (коначно смо се нашли око цифре од 100.000) тих пар стотина жељезних крстова.Ко би поставио пропадника народа који хоћеш да истребиш на бојни брод Бизмарк, или у Луфтвафе? Не оправдавам ја те кампове за децу итд. Таман посла. Само ми је мало нелогично.А о овим подацима о којима сада причамо нас нису учили и још о гомили других. Типа савезничко бомбардовање на ускрс у трајању од 6 месеци у ком је страдало целих 18 Немаца.
Све ово што ја пискарам по форуму је жеља да се отвори пуна истина ко је ко и ко је шта радио. Без украсних папира.

F-istoričaru, verovatno se ovo nije dešavalo?
 

Back
Top