ko je kriv

pandur je uvek kriv
U mom slučaju,kerušica koja je sterilisana,navodno je capila komšijsku kkoku za nogu koja je uginula,kumovi su ispali fer,nisu je ubili,niti traže oštetu,ali znaš kako to ide uvek je tu crv sumnje,međutim ja sam prihvatio punu odgovornost,bez obzira i naravno kaznio je...
 
Poslednja izmena:
zasto nije uzeo prut ili stap umesto sekire,ne moze tek tako pas koji nije pod besnilom da povileni,to treba da su obucena lica koliko im treba vremena da rade sa dreserom 1 dan,pff
 
Da postavim temu,suočen sam sa jednom sličnom situacijom,pre dva dana samo što nisam baš bio uveren u mom slučaju,niti je ovako bilo.Ali ko je ovde kriv i šta bi uradili http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/502175/UZAS-Policajac-iskasapio-komsijskog-psa-UZNEMIRUJUC-PRIZOR

Ja znam za ovu temu i ovaj slucaj, kriv je valsnik psa, to sto je ovaj lik slucajno policajac, to ne igra ovde nikakvu ulogu.
Ne moze i ne sme moj pas da ide u tudje dvorise i da ubija kokoshke, ( ili zeceve) ili sta god vec.
Ja licno nikada nee bih imala psa koji uopste i dolazi na ideju da ubija neke druge zivotinje.
 
Ja znam za ovu temu i ovaj slucaj, kriv je valsnik psa, to sto je ovaj lik slucajno policajac, to ne igra ovde nikakvu ulogu.
Ne moze i ne sme moj pas da ide u tudje dvorise i da ubija kokoshke, ( ili zeceve) ili sta god vec.
Ja licno nikada ne bih imala psa koji uopste i dolazi na ideju da ubija neke druge zivotinje.
Naravno da je kriv vlasnik psa,ali kriv je i gospodin sekira.Koliko samo dresiranih pasa uradi nešto nedolično,ali problem koji je uradio ne treba pripisivati psu.Zašto je morao sekirom da reši problem?Što se tiče mog problema,ja sam prihvatio punu odgovornost,(ovde nema ograda,to je retkost,mada ja planiram),sumnjičav sam jer mi je više puta nametnuto preko mojih džukaca.Inače petla sam stavio u njenu kućicu i to onog što sam mu spasio glavu,a njoj brnjicu radi ipak sigurnosti(kazna i socijalizacija prema peradima,a za mace je ok).Ovaj na avataru je drugačiji,a kerušica previše mlada,moja greška je što sam ostavio rupu u nadzoru(zarad nekih prozora).Ljudi su čudo,nervira me laž,a toliko lažu,pa ih uhvatiš u laži,a onda naprave izraz poput mumija.Sa majkom kerušice,imao sam pozitivno iskustvo,bila je posve socijalizovana,ova mala kerušica je strašna,kost da joj izvučeš iz usta,ali dali je u žaru igre cepila tu koku za nogu ili je bilo nešto drugo,zbog toga,...ta rupa u nadzoru me zeznula.Ja inače pričam iskreno,crno na belo,neki su se krili i ćutali kad su njihovi psi poklali moje mačke,dok nisam upoznao ovog na avataru.Moj čuvar je promenio stanje.
 
Naravno da je kriv vlasnik psa,ali kriv je i gospodin sekira.Koliko samo dresiranih pasa uradi nešto nedolično,ali problem koji je uradio ne treba pripisivati psu.Zašto je morao sekirom da reši problem?Što se tiče mog problema,ja sam prihvatio punu odgovornost,(ovde nema ograda,to je retkost,mada ja planiram),sumnjičav sam jer mi je više puta nametnuto preko mojih džukaca.Inače petla sam stavio u njenu kućicu i to onog što sam mu spasio glavu,a njoj brnjicu radi ipak sigurnosti(kazna i socijalizacija prema peradima,a za mace je ok).Ovaj na avataru je drugačiji,a kerušica previše mlada,moja greška je što sam ostavio rupu u nadzoru(zarad nekih prozora).Ljudi su čudo,nervira me laž,a toliko lažu,pa ih uhvatiš u laži,a onda naprave izraz poput mumija.Sa majkom kerušice,imao sam pozitivno iskustvo,bila je posve socijalizovana,ova mala kerušica je strašna,kost da joj izvučeš iz usta,ali dali je u žaru igre cepila tu koku za nogu ili je bilo nešto drugo,zbog toga,...ta rupa u nadzoru me zeznula.Ja inače pričam iskreno,crno na belo,neki su se krili i ćutali kad su njihovi psi poklali moje mačke,dok nisam upoznao ovog na avataru.Moj čuvar je promenio stanje.

Ja ne bih mogla nikada da ubijem ni psa, kokosku,, macku, ne pricam ovde o sebi jer i ja uvek pronalazim neku olaksavajacu okolnost za zivotinje,
ali znamo kakvih ljudi ima i zato bi trebalo da mi, vlasnici pasa strogo vodimo racuna da se tako nesto ne dogodi, cak ni u teoriji.
 
Murijak i vlasnik psa, jer pas i kokoske sigurno nisu
postoji tu još nešto,namerno i ne namerno,vlasnik psa nije nameravao da mu pas ode u dvorište i zgrabi kokošku,dok je gospodin sekira sa namerom psa povredio.Vlasnik je kriv,što nije čuvao psa,ali nije nameravao da ga pusti da ovaj kokošku ubije,dok gospodin sekira je namerno povredio psa i to baš previše.Ja sam do sada mogao da pobijem masu životinja od komšiluka,ali to nije rešenje!Moji kumovi su mogli da mi ubiju kerušicu,ali to nije rešenje.Krivica ima težinu,baš kao u zakonu,iz nehata i sa predumišljajem
 
postoji tu još nešto,namerno i ne namerno,vlasnik psa nije nameravao da mu pas ode u dvorište i zgrabi kokošku,dok je gospodin sekira sa namerom psa povredio.Vlasnik je kriv,što nije čuvao psa,ali nije nameravao da ga pusti da ovaj kokošku ubije,dok gospodin sekira je namerno povredio psa i to baš previše.Ja sam do sada mogao da pobijem masu životinja od komšiluka,ali to nije rešenje!Moji kumovi su mogli da mi ubiju kerušicu,ali to nije rešenje.Krivica ima težinu,baš kao u zakonu,iz nehata i sa predumišljajem

ko zna koji je ovo njima put da imaju ovu situaciju
tako da...vjerujem da je namjerno povrijedo psa
ne bi me cudilo ni da ga je ubio
ono sto me cudi je zasto vlasnik psa nije rijesio problem
odavno tako sto je ogradio dvoriste kako treba i ogranicio psu
kretanje na adekvatan nacin
tako bi i pas i komsije bili sigurni
ovako svi placaju cijenu njegovog nemara
 
ko zna koji je ovo njima put da imaju ovu situaciju
tako da...vjerujem da je namjerno povrijedo psa
ne bi me cudilo ni da ga je ubio
ono sto me cudi je zasto vlasnik psa nije rijesio problem
odavno tako sto je ogradio dvoriste kako treba i ogranicio psu
kretanje na adekvatan nacin
tako bi i pas i komsije bili sigurni
ovako svi placaju cijenu njegovog nemara
dese se takve greške,...,znaš,veoma je bitno da li si nameravao,jer ovo sa gospodinom sekirom ne može biti ni"u afektu".Vlasnik psa je bio ili nemaran ili nepažljiv ili se desilo tako kako se desilo,slučajno.Većina pasa nemaju bliske susrete sa piladima ili peradima,zečićima itd. i može doći do incidenta.Ovaj moj na avataru već ima usađeno da ne ubije,a znalo se desiti da mače zaluta u njegov kavez i još mu jede hranu,ljuti se ali nije krvoločan.Radio sam sa njim dosta,bilo kad zumira malog miša ili krticu,nisam mu dozvoljavao da ih povredi,a i što je stariji sve je pametniji,do sad je prolazio pored tuđih koka itd.,mada je izuzetan u čuvanju kuće i ukućana.
 
postoji tu još nešto,namerno i ne namerno,vlasnik psa nije nameravao da mu pas ode u dvorište i zgrabi kokošku,dok je gospodin sekira sa namerom psa povredio.Vlasnik je kriv,što nije čuvao psa,ali nije nameravao da ga pusti da ovaj kokošku ubije,dok gospodin sekira je namerno povredio psa i to baš previše.Ja sam do sada mogao da pobijem masu životinja od komšiluka,ali to nije rešenje!Moji kumovi su mogli da mi ubiju kerušicu,ali to nije rešenje.Krivica ima težinu,baš kao u zakonu,iz nehata i sa predumišljajem

Slazem se, murijaka kazniti stroze svakako
 
Krive su komšije, obojica. Sigurno su i drotovi klinci kinjili psa kroz ogradu, kao što je naš drugar pit Aki trpeo svašta dok na kraju niie pukao taman da ujka-drot ima izgovor da uđe ljudima u dvorište i upuca ga. I Aki bi sad bio živ i mator, i ovaj DA bi bio živ i zdrav da su im dvorišta bila adekvatno obezbeđena.
 
Krive su komšije, obojica. Sigurno su i drotovi klinci kinjili psa kroz ogradu, kao što je naš drugar pit Aki trpeo svašta dok na kraju niie pukao taman da ujka-drot ima izgovor da uđe ljudima u dvorište i upuca ga. I Aki bi sad bio živ i mator, i ovaj DA bi bio živ i zdrav da su im dvorišta bila adekvatno obezbeđena.

cudo onda da je jurio kokoske, a ne njih
da neko Loru kinji tako njoj fokus ne bi bio na kokoskama
prilicno sam sigurna vec bi tog nekog prije ili kasnije copila
 
Deca znaju prilično da čikaju pse ili raraju kako se već kaže,što daje rezultat da pas popizdi.Prije dve godine,dvoje dece je došlo do boxa mog psa i počeli da bacaju nešto na njega,ja ne bi ni primetio,da nisam čuo ubrzani lavež,izderao sam se na decu i naterao devojčicu da mu da poslasticu kroz rešetku,naravno,da ga smirim,mada nije hteo da pipne poslasticu samo je onjušio,al je prestao lajati i legao.Znao sam da ga pustim,kad je lajao na mog bratića koji je hteo da vidi psa,ali naravno,nisu se poznavali,što je usledilo njuškanje i igra sa bratićem(ovo ne radite,ako ga baš,baš ne znate i ako ste dalje od psa)
 
dese se takve greške,...,znaš,veoma je bitno da li si nameravao,jer ovo sa gospodinom sekirom ne može biti ni"u afektu".Vlasnik psa je bio ili nemaran ili nepažljiv ili se desilo tako kako se desilo,slučajno.Većina pasa nemaju bliske susrete sa piladima ili peradima,zečićima itd. i može doći do incidenta.Ovaj moj na avataru već ima usađeno da ne ubije,a znalo se desiti da mače zaluta u njegov kavez i još mu jede hranu,ljuti se ali nije krvoločan.Radio sam sa njim dosta,bilo kad zumira malog miša ili krticu,nisam mu dozvoljavao da ih povredi,a i što je stariji sve je pametniji,do sad je prolazio pored tuđih koka itd.,mada je izuzetan u čuvanju kuće i ukućana.

meni nije bitno
iz nekoliko razloga
prvo zato sto je moj pas zavrsio povrijedjen zbog moje greske
pri cemu je sreca jedno sto nije ozlijedio nekog
drugo, ako vec znam da dijelim ogradu s budalom onda minimaliziram ovakve situacije
kako znam i umijem
meni je ljetos pas umalo ubila tvora kojeg zna vec 7 godina
al ne vrijedi...nikad se nisu voljele
i zahvaljujuci mojoj gresci nasle su se zajedno
tad i vise nikad.
 
meni nije bitno
iz nekoliko razloga
prvo zato sto je moj pas zavrsio povrijedjen zbog moje greske
pri cemu je sreca jedno sto nije ozlijedio nekog
drugo, ako vec znam da dijelim ogradu s budalom onda minimaliziram ovakve situacije
kako znam i umijem
meni je ljetos pas umalo ubila tvora kojeg zna vec 7 godina
al ne vrijedi...nikad se nisu voljele
i zahvaljujuci mojoj gresci nasle su se zajedno
tad i vise nikad.
tvor?ma da,čovek se trudi da stavi to pod punu kontrolu,bar koliko može,ali kad imaš"dobrog"komšiju nikad ne znaš kako može doći do nekih konfliktnih situacija.
 
ne znas
zato mu i ne dajes priliku da odlucuje o tvom zivotu i zivotu
onih koji o tebi ovise
stvaraju priliku,makar i lažima,desi se da me zove komšinica i kaže,ja ne smem da prođem pored tvog psa hoće da me ujede,a moj pas u boxsu,smešno i jadno,pa mi kažu tvoj pas je zgrabio kokoške,a moj pas na povodcu sa mnom,jadno i žalosno
 
stvaraju priliku,makar i lažima,desi se da me zove komšinica i kaže,ja ne smem da prođem pored tvog psa hoće da me ujede,a moj pas u boxsu,smešno i jadno,pa mi kažu tvoj pas je zgrabio kokoške,a moj pas na povodcu sa mnom,jadno i žalosno

jeste, jadno
al ako tvoj pas nije zgrabio niciju kokosku
i s tobom je ili u boksu
onda komsinica moze pricat do sutra
medjutim, ako je tvoj pas u njenom dvoristu kao
u ovom slucaju...e, onda si u problemu
 
jeste, jadno
al ako tvoj pas nije zgrabio niciju kokosku
i s tobom je ili u boksu
onda komsinica moze pricat do sutra
medjutim, ako je tvoj pas u njenom dvoristu kao
u ovom slucaju...e, onda si u problemu
Ovaj na avataru je "stari mudrac",a to je kerušica,uradila,baš kao što sam napisao,u postu,ali interesantno da sam primio poziv,da su sve pobijene,a ispalo je da je zgrabila jednu za nogu,i to malo,tako kaže kum,mada moji kumovi su fer ispali,a ja sam primio punu odgovornost i krivicu.Voli da potera,ali nisam primetio da je bila spremna da zgrabi,a Bože moj,ja sam dozvolio rupu u nadzoru i cvrc.Tako da sam sad oprezniji,sa kerušicom,a i mlada je pa tako moram malo više da poradim sa njom.
 
Ovaj na avataru je "stari mudrac",a to je kerušica,uradila,baš kao što sam napisao,u postu,ali interesantno da sam primio poziv,da su sve pobijene,a ispalo je da je zgrabila jednu za nogu,i to malo,tako kaže kum,mada moji kumovi su fer ispali,a ja sam primio punu odgovornost i krivicu.Voli da potera,ali nisam primetio da je bila spremna da zgrabi,a Bože moj,ja sam dozvolio rupu u nadzoru i cvrc.Tako da sam sad oprezniji,sa kerušicom,a i mlada je pa tako moram malo više da poradim sa njom.
Izvini što te pitam Vragana,a zašto predator?gledao sam nešto profil,pa mi zapade za oko,predator
 

Back
Top