КО ЈЕ КО

Алjона

Aktivan član
Poruka
1.004
Добро дошли на нову тему на форуме «Религија»!
Ова тема је специална за упознање међу соговорниками на овом форуму.
Идеја овај теми припаде светлој глави Кастора и смисао њју је тако да би узнати нешто више друг о друге. И то, мислим, је добра идеја стога ако ми ћемо знати више о човеке са којим говоримо онда то ће бити најбоље за разговор и лакше за схватање.
И тако, ако хочете, молим, пишите нешто о себи да би сви други могли разумети ко је ко.
Све најбоље!
 
Зовем се Алјона (име у потпуности – Јаковлева (презиме) Алјона (име) Васиљевна (Василије је мој отац). Имам неки надимаки: Алја, Алјо, Алјонушка, Алјонице (као жељите).
Ја сам Рускиња. Рођена сам 13.јуна 1979г. и сада имам 24 године. Била сам рођена у Москви. Сада живим и радим такође у Москви. Живим на крају града у тихом и зеленом рајону где није далеко има шума и градски парк.
Малопре (у 2002г.) завршила сам Московску Државну Правну Академију и сада студирам ту на пост-дипломском раду (катедра радног права). Ја сам правница и радим већ око 5 године. Садашње радно место је један концерн-велики холдинг. Сфера делатности овај фирми је доста широка: know-how, проналазки, телефонска веза, Интернет, инвестиции и т.д. Ја сам правница у сфере цивилног и радног права.
Стил мога живота – Православље + наука.
Велики животни вредности за ме су вера, љубав, разум, логика, мудрост, пажљивост, одговорност за сви своји мисли и послови. Наравно, јако волим добру шалу која увек греје моје срце.
Волим читати разнолики книзи. Моји омиљени книзи су по хисторији, философији и психологии, а такође классика књижевности. Али на жалост немам доста време да би читати све ово стога рад и студирање у институту заузимају код ме доста много време.
Волим линковну уметност. Омиљена слика – «Муза» Пабло Пикассо. Понекад и ја нешто цртам.
Волим музику - духовно Руско (певање манастира Оптина пустин) и Српско певање (хор «Драгослав» Павле Аксентевића, певање хора из Новог Сада); классику – Бетховен (Симфоније #4, #7, #9), Шопен (Концерат #1 до минор), Чајковски («Шјелкунчик»); Српску лаку музику и музику за игру, на пример, Владо Георгиев «Реци ми да знам» и «Збогом љубави», Гибонни «Либар», Оливер Драгојевић «Још овај пут», «Тешко те заборављам», «Траг у бескрају» (имам неколико омиљене Руски песме, али уопште, не могу слушати савремену Руску музику (типа «Тату») стога брзо се умарам од њју. Хм, мислим, да то није музична уметност као је била неколико године пре. Ако питати ћете о чему поју сада кажу вам убрзо да незнам тачно. Понекад мислим да Салвадор Дали ожио и сада пише код нас музику).
Имам хобби – фотографија и спорт. Почела сам се бавити спортом у почетку основној школи.
Волим путовање. Машта – доћи према мојим пријатељима у Србију (Београд, Нови Сад, Вршац, Сремски Карловци) и Црну Гору (Подгорица+Острог), Босну и Херцеговину (Бијељина, Вича, Босански Шамац, Теслић) и други интересантни градови. Хочу погледати на грође стога никад нисам видела да како оно расте. Такође хтела би увидети прелепа висока брда и плаво море. Маштујем погледати истинску Српску свадбу и научити се играти “коло”.
Знам Енглески и Српски језик, али без речника није слободно говорим.
Како живим? Па веома једнонаставно: омиљен рад-кућа и породица-омиљено студирање-пријатељи којих врло волим-храм. Ја сам врло задовољна свом животом да какав имам.
Циљ живота - бити сваки дан све најбоље и најбоље, стога имам јака многа погрешака у свом животу и, стварно, понекад мислим да каква ја сам стварно будало ако мислим, говорим или радим нешто шта не се треба.
У Русији нема Крсној Слави као у Србов, али ми имамо Дан Анђела. Наш Анђео је свјатој човек име кога ми носимо. Мој Дан Анђела је 24. ујла – Св. равноапост. кн. Руска Ољга (у Св. Кршћењу – Јелена).
Омиљени празници – Нова година, Пасха, Преобрађење, Рођендани, Дани Анђелов и Крсне Славе мојих пријатељима.
Шта не волим – лаж, зло, одсуство разума. Дубоко и силно мрзим из дна мојој души грех. Видим га сваки дан и тешко борим се са њом.

То је кратко да шта хтела сам казати о себи.
Молим, пишите (e-mail и ISQ број су у крају почетној страни) – са великим задовољством одговорим и, наравно, дођите на колаћи и кафу (па у стварности у Русији волимо чај и сада као прави Кинези пијемо зелени чај да би бити врло здрави).

Драго ми је да упознати се са вама!

Са љубављу, дубоким поштовањем и срдачним поздравом према свима вама.
 
Aljona,

Obecala sam svoju podrsku kada je ova tema u pitanju,i necu da te ostavim na cedilu...Dakle, zovem se Sandra,imam 36 godina (nadam se da nisam najstarija na ovom forumu-a i da jesam nekako mi je medju mladjima lepse),zivim u jednom malom gradu u Vojvodini.Po zanimanju sam farmaceutski tehnicar i radim u biljnoj apoteci koju sam otvorila pre par godina.Svoj posao mnogo volim,a moja interesovanja posebno su vezana za fitoterapiju i dijetetiku.Moje dve velike ljubavi su muzika i knjizevnost.Obzirom da sam se jednim delom zivota ocesala o vreme kada je hippy pokret bio aktuelan,nekako mi je ostala ljubav prema muzici iz tog vremena.Posebno domacoj.Mnogo volim da pevam i to mi je omiljena terapija protiv stresa. Kod ljudi najvise cenim plemenitost i iskrenost.
Iako sam rodjena u pravoslavnoj porodici, jedno vreme sam provela kao clan Adventisticke crkve i za taj period me vezu lepe uspomene.Trenutno ne idem ni u jednu crkvu, i posle duzeg vremena uopste i pricam o religiji.Ovaj forum mi se dopada jer se tu mogu naci ljudi sasvim razlicitih verovanja i ubedjenja,sto smatram zanimljivim nacinom da se malo prosire vidici i premda sam par puta htela odustati od ucesca na njemu, uvek me nesto vuce da se vratim.
I jos nesto.Iako sam pobornik zdravog nacina zivota,nekad sebi dam oduska pa uslast zapalim cigaretu i popijem casu dobrog domaceg vina...Jos kad sviraju Cigani bas je dobro...Pa jos kada se skupe dobri prijatelji, pa kad ih poveze ona fina nit,ih...Ovo bas ne spada u nesto sto bi hriscani pohvalili, ali kad je sa merom, ne mislim da je nesto lose.Za ovaj put toliko od mene.Sve vas puno pozdravljam. :D
 
I jos nesto.Iako sam pobornik zdravog nacina zivota,nekad sebi dam oduska pa uslast zapalim cigaretu i popijem casu dobrog domaceg vina...Jos kad sviraju Cigani bas je dobro...Pa jos kada se skupe dobri prijatelji, pa kad ih poveze ona fina nit,ih...Ovo bas ne spada u nesto sto bi hriscani pohvalili, ali kad je sa merom, ne mislim da je nesto lose.Za ovaj put toliko od mene.Sve vas puno pozdravljam.
Zar se Hrist nije veselio na svadbi i pretvarao vodu u vino , zar nije voleo biti medju prijateljima a ni cigeratea tu i tamo nije zlo a ako smo i ovisni o njoj pobedićemo je kad tad bitno je da smo svesni da je sve prekomerno štetno.
Pozdrav
 
Sandra, nisi najstarija, veruj mi na reč.
Toliko.
Draga Aljona, mislim da si veoma hrabra devojka i ovaj tvoj korak mi govori koliko si otvorenog srca.
Moram te upozoriti kao dooooosta starija od tebe, da treba da budeš i obazriva. Nisu svi ljudi dobronamerni, mada na ovom forumu o religiji ne stičem utisak da ima budala.
Pozdrav svima.
 
Komshinica:
Draga Aljona, mislim da si veoma hrabra devojka i ovaj tvoj korak mi govori koliko si otvorenog srca.
Moram te upozoriti kao dooooosta starija od tebe, da treba da budeš i obazriva. Nisu svi ljudi dobronamerni, mada na ovom forumu o religiji ne stičem utisak da ima budala.
Pozdrav svima.

Све је једнонаставно...видим да на форуму има много људи који ту су доста давно и ја, мислим, да они све шта говорим разуме :D Ако човек неме отвореног срца за другог - то је једнонаставно његова проблема и на жалост да име такву. И уопште зашто га неопходно затворити...
У главном од сада други члани Форума ће знати да шта и зашто говорим то или друго :D

:) То није храброст :) то је једнонаставно љубав према човеку да какав би он не био :)

Срдачни поздрав!!!!
 
Christadelphian:
I jos nesto.Iako sam pobornik zdravog nacina zivota,nekad sebi dam oduska pa uslast zapalim cigaretu i popijem casu dobrog domaceg vina...Jos kad sviraju Cigani bas je dobro...Pa jos kada se skupe dobri prijatelji, pa kad ih poveze ona fina nit,ih...Ovo bas ne spada u nesto sto bi hriscani pohvalili, ali kad je sa merom, ne mislim da je nesto lose.Za ovaj put toliko od mene.Sve vas puno pozdravljam.
Zar se Hrist nije veselio na svadbi i pretvarao vodu u vino , zar nije voleo biti medju prijateljima a ni cigeratea tu i tamo nije zlo a ako smo i ovisni o njoj pobedićemo je kad tad bitno je da smo svesni da je sve prekomerno štetno.
Pozdrav

:D Драги Кристо, ту ми не говоримо да како треба живети. Ту су само факти биографији и ништа више.

:D Велики поздрав!!!
 
Mislim da je Alja ovde otvorila jednu temu koja je za svaku pohvalu ali interesantno je da uvek jedni te isti upadaju sa komentarima koji ne dolikuju bas...
Ako neko zeli da odgovara na temu neka odgovori i upise to sto misli a ne da komentarise svoje vidjenje, bar ne na ovoj temi.
Pozdrav Aljoni!
 
kraj:
Mislim da je Alja ovde otvorila jednu temu koja je za svaku pohvalu ali interesantno je da uvek jedni te isti upadaju sa komentarima koji ne dolikuju bas...
Ako neko zeli da odgovara na temu neka odgovori i upise to sto misli a ne da komentarise svoje vidjenje, bar ne na ovoj temi.
Pozdrav Aljoni!


:D Баш тако! Велики поздрав и ти! :D
 

Back
Top