Klošarijada

meni prva stvar koja padne na pamet kad kazes klosari setim se ekipe iz srednje skole kojima je omiljena aktivnost skolska bila ispijanje piva u parku kraj skolskog dvorista. i onda pet godina kasnije prodjem ja opet tuda, kad eno ti iste ekipe cevci pivo na klupicama. i sigurna sam da su i dalje tamo, samo sto ja nisam vise u prilici da prodjem pored skole i proverim to :lol: e to su klosari za mene :))))))
 
meni prva stvar koja padne na pamet kad kazes klosari setim se ekipe iz srednje skole kojima je omiljena aktivnost skolska bila ispijanje piva u parku kraj skolskog dvorista. i onda pet godina kasnije prodjem ja opet tuda, kad eno ti iste ekipe cevci pivo na klupicama. i sigurna sam da su i dalje tamo, samo sto ja nisam vise u prilici da prodjem pored skole i proverim to :lol: e to su klosari za mene :))))))

baš to je klošarenje u klasičnom uličnom vokabularu...kao što rekoh imalo je to svoje vreme...a ako se produži u kasne dvadesete pa i dalje....ja bih se zabrinuo
 
baš to je klošarenje u klasičnom uličnom vokabularu...kao što rekoh imalo je to svoje vreme...a ako se produži u kasne dvadesete pa i dalje....ja bih se zabrinuo
e pa da to je to, nije problem da klosaris kad si mlad i razuzdan al kad si mator i ofucan i klosaris u skloskom dvoristu sa ljudima vise decenija mladjim od tebe,i jos si sav srecan sto si glavna faca medj klincima i sto iskustvo prsti iz tebe :hahaha:
 
Jeste se nekad družili sa nekim klošarima/narkićima i tako sličnom ekipom?:)
Jel imate neka zanimljiva iskustva?
Koje biste ljude nazvali klošarima?
Da li to mogu da budu i dobra druženja i zanimljiva životna iskustva ili samo povezujemo negativne stvari sa time?
jesam i mogu da kažem da su ti ljudi mnooooogo veći ljudi od većine koju znam
 
Dobra strana povremenog druženja sa takvima može da bude to da sa njima život deluje opuštenije.
Ne treba se previše prepuštati toj nehajnosti ali ponekad, kad čovek osuđuje sebe jer nije ostvario neki cilj, može da pomogne da to shvata manje dramatično, da se ne jede zbog tog neuspeha.
 
Jeste se nekad družili sa nekim klošarima/narkićima i tako sličnom ekipom?:)
Jel imate neka zanimljiva iskustva?
Koje biste ljude nazvali klošarima?
Da li to mogu da budu i dobra druženja i zanimljiva životna iskustva ili samo povezujemo negativne stvari sa time?

Nisam se druzio sa njima ali sam se i te kako susretao.To jest,imao nekih dodirnih tacaka.
Nema tu nista zanimljivo i nema dobrog druzenja.To su ti oni tipovi koji bi rodjenu majku prodali za crtu ili bar dop a kamoli jedan drugoga.
 
Okej, ma vutra ovako nije ne znam kolko losa, ali sta mislis o onim tipovima i ribama koje svaki dan roknu po 10-20?:lol:
Jesi to videla nekad?

- - - - - - - - - -

A samo cisto informativno neko mi rece da je za posedovanje trave kazna 2 godine zatvora?:thumbdown:

Nisam rekla da su narkosi. Konoplja je medicinski dokazana kao lekovita biljka, valjda si obavesten :)
A da, kod nas je sve moguce, te kazne i zatvori, a Ceca , primer ona, nam se seta samo tako, cisti krios :evil:

I jo da dodam , nikad se nisam druzila sa likovima koji se drogiraju tabletama, i sl. samo prirodno...:)

Sa narkomanima se nisam nikada družio . Teraj to u pzdu mtrinu . Želim se družiti sa ljudima zdravih mozgova .
Sa ovima što cijeli dan gluvare po kafanama jesam na mahove ali su do zla boga dosadni jer se stalno pričaju
iste priče .Volim se družiti sa ljudima koji imaju neke hobije nevezano koliko se ja u te njihove hobije razumijem
jer su to uglavnom interesantni ljudi .

Dobro, ima smisla, ne zelis ni jedne ni druge, sasvim si ispunjen covek . Smetaju ti. ok. :D

Nego ne razumem zašto se (svi) konzumenti marihuane svrstavaju u klošare, porede sa narkosima, alkosima i sličnima...naravno da preterana upotreba bilo čega vodi u ovisnost, poremećaj pa i bolest....od kupoholičara do kompulzivnih žderača hamburgera.
Ali ako se koristi kao blagi sedativ, kod glavobolje, relaksans..nekome čak i stimulans u smislu pojačane kreativnosti, kod problema sexualne indiferentnosti itd. itd, ona ima blagotvorno dejstvo. Ono što je čini drogom jeste njena prekomerna i nekontrolisana upotreba jer thc ima blaga halucinogena svojstva.

Za ovo dobijas repku i javnu pohvalu, svuda u svetu je naucno dokano lekovito svojstvo konoplje, samo negde nije zakonom dopusteno, kao i kod nas.
Nadam se da hoce da ljudi koji boluju od teskih bolesti ne moraju da se "snalaze" na "nelegalan" nacin, vec da budu obavesteni gde toga leka ima, po kojoj ceni i da zakon to stiti.



Ja jesam, makar za početak u medicinske svrhe. Ovako su ljudi koji to uopšte ne žele da zloupotrebljavaju prisiljeni da bukvalno na ulici pronalaze dilere i kupuju robu vrlo sumnjivog kvaliteta.
Yebeni benzos od kojeg se odvaljuje pola nacije kupuje se na kilo po apotekama, deca se od dvanaeste oduzimaju od alkohola koji im većina trgovaca i dalje prodaje bez problema, a konoplja je karta za zatvor. f.uck.
Da, zakon je u pitanju.

Apsolutno u pravu, slican post napisah :)

- - - - - - - - - -

Nisam se druzio sa njima ali sam se i te kako susretao.To jest,imao nekih dodirnih tacaka.
Nema tu nista zanimljivo i nema dobrog druzenja.To su ti oni tipovi koji bi rodjenu majku prodali za crtu ili bar dop a kamoli jedan drugoga.

Pises o narkomanima , na heroinu, kokainu. ili nedo bog igli ...ja sam takodje protiv toga kao i sintetickih droga u vidu tableta. A mislm da je alkohol daleko veca opasnost ili bar ista od tih narkomana... odvikavanje od tih poroka je verovatno stasno.

- - - - - - - - - -

meni prva stvar koja padne na pamet kad kazes klosari setim se ekipe iz srednje skole kojima je omiljena aktivnost skolska bila ispijanje piva u parku kraj skolskog dvorista. i onda pet godina kasnije prodjem ja opet tuda, kad eno ti iste ekipe cevci pivo na klupicama. i sigurna sam da su i dalje tamo, samo sto ja nisam vise u prilici da prodjem pored skole i proverim to :lol: e to su klosari za mene :))))))

.. a uz sve to smo slusali gitaru, pevali :D i nije bilo ispred skole , vec u parku, lepa stara vremena, gitare zaljubljeni pogledi ...

jesam i mogu da kažem da su ti ljudi mnooooogo veći ljudi od većine koju znam

Apsolutno se slazem kolega.

U unutrasnjosti verujem, a u BG tesko.:)

A u BG sjaj , Ceca im je vrh :confused:
Unutrasnjost ima tu lepu osobinu da nije tako iskvarena kao veci gradovi, tek da te informisem :D
 
Jeste se nekad družili sa nekim klošarima/narkićima i tako sličnom ekipom?:)
Jel imate neka zanimljiva iskustva?
Koje biste ljude nazvali klošarima?
Da li to mogu da budu i dobra druženja i zanimljiva životna iskustva ili samo povezujemo negativne stvari sa time?

Davno, vrlo davno.
Tad sam mislio da su ta iskustva zanimljiva i cool, danas vidim da sam bio samo glup i nezreo.
Klošari - ljudi kojima je jedini cilj u životu da pronadju dobar izgovor.

Što reče Sarvaš - teraj to u PM

Ne vidim da konzumiranje bilo čega može da pretvori čoveka u nešto što nije.
Nisu svi koji duvaju travu klošari i narkomani, nisu svi koji piju alkosi.

- - - - - - - - - -

e pa da to je to, nije problem da klosaris kad si mlad i razuzdan al kad si mator i ofucan i klosaris u skloskom dvoristu sa ljudima vise decenija mladjim od tebe,i jos si sav srecan sto si glavna faca medj klincima i sto iskustvo prsti iz tebe :hahaha:

Dolaze tako neki na forum ko u školsko dvorište...:rumenko:
 
Sta znam, meni je ostalo od srednjoskolskih dana da visim sa nekim ljudima po klupama, stepenistima (doduse retko) i da pijemo nocu, sto bi se u zargonu reklo "klosarski".
Ostalo to od klinackih dana kada nismo hteli da visimo po kaficima gde se vrti Stoja i sl. sa drustvom koje ne podnosimo, uz muziku koju ne podnosimo, plus da pijemo pice po ko zna kojoj skupljoj ceni.

Lepo kupis u prodavnici pivo, vinjak, sednes pod vedrim nebom, pustis Metallicu i cepas. A i bez vedrog neba i klupa, neretko odem kod njih i zabijemo se u sobu, udarimo koju casu, u sustini sve isto, samo ne na otvorenom, vec kao malo "kulturnije".
Da li su klosari, ne, ali nisu ni neki uspesni i ostvreni ljudi sa karijerama u nekim ozbiljnim firmama.

E sad, ima tu i ekipa obicno matoraca, ali ima i mladjih pa tu na pragu 30-ih koji bleje ispred prodavnica dan i noc, spavaju klupama pijani jer ne mogu da odu kuci, biju se, povracaju po ulici, koji i ono malo sto zarade spucaju sve na alkohol.
E to meni dodje kao pravi klosar, jednostavno propaliteti.
 
Poslednja izmena:
Sta znam, meni je ostalo od srednjoskolskih dana da visim sa nekim ljudima po klupama, stepenistima (doduse retko) i da pijemo nocu, sto bi se u zargonu reklo "klosarski".
Ostalo to od klinackih dana kada nismo hteli da visimo po kaficima gde se vrti Stoja i sl. sa drustvom koje ne podnosimo, uz muziku koju ne podnosimo, plus da pijemo pice po ko zna kojoj skupljoj ceni.

Lepo kupis u prodavnici pivo, vinjak, sednes pod vedrim nebom, pustis Metallicu i cepas. A i bez vedrog neba i klupa, neretko odem kod njih i zabijemo se u sobu, udarimo koju casu, u sustini sve isto, samo ne na otvorenom, vec kao malo "kulturnije".
Da li su klosari, ne, ali nisu ni neki uspesni i ostvreni ljudi sa karijerama u nekim ozbiljnim firmama.

E sad, ima tu i ekipa obicno matoraca, ali ima i mladjih pa tu na pragu 30-ih koji bleje ispred prodavnica dan i noc, spavaju klupama pijani jer ne mogu da odu kuci, biju se, povracaju po ulici, koji i ono malo sto zarade spucaju sve na alkohol.
E to meni dodje kao pravi klosar, jednostavno propaliteti.
Koliko godina imas ako nije tajna?
 
Sta znam, meni je ostalo od srednjoskolskih dana da visim sa nekim ljudima po klupama, stepenistima (doduse retko) i da pijemo nocu, sto bi se u zargonu reklo "klosarski".
Ostalo to od klinackih dana kada nismo hteli da visimo po kaficima gde se vrti Stoja i sl. sa drustvom koje ne podnosimo, uz muziku koju ne podnosimo, plus da pijemo pice po ko zna kojoj skupljoj ceni.

Lepo kupis u prodavnici pivo, vinjak, sednes pod vedrim nebom, pustis Metallicu i cepas. A i bez vedrog neba i klupa, neretko odem kod njih i zabijemo se u sobu, udarimo koju casu, u sustini sve isto, samo ne na otvorenom, vec kao malo "kulturnije".
Da li su klosari, ne, ali nisu ni neki uspesni i ostvreni ljudi sa karijerama u nekim ozbiljnim firmama.

E sad, ima tu i ekipa obicno matoraca, ali ima i mladjih pa tu na pragu 30-ih koji bleje ispred prodavnica dan i noc, spavaju klupama pijani jer ne mogu da odu kuci, biju se, povracaju po ulici, koji i ono malo sto zarade spucaju sve na alkohol.
E to meni dodje kao pravi klosar, jednostavno propaliteti.

E ta prica, ima uspesnih, ima i totalnih promasaja, ali to su te generacije, obicno ljudi iz istog razreda, ... ja razumem ovo ;)
 
Dobra strana povremenog druženja sa takvima može da bude to da sa njima život deluje opuštenije.
Ne treba se previše prepuštati toj nehajnosti ali ponekad, kad čovek osuđuje sebe jer nije ostvario neki cilj, može da pomogne da to shvata manje dramatično, da se ne jede zbog tog neuspeha.

naravno da se druzim i da sam laf obrnem turu i zajebavam se na kub , nisam snob da izbegavam i prekidam jer je neko ostao ispod mene zbog raznih okolnosti ,to rade samo racundzije.
 
Kafanjerosko drustvo je uvek prioritet mojih troskova tu ne stipsarim nikada.
Okrenem turu pocastim ekipu sa kojom volim da se zezam i da svakodnevno prepricavamo dogodovstine.
 
Jeste se nekad družili sa nekim klošarima/narkićima i tako sličnom ekipom?:)
Jel imate neka zanimljiva iskustva?
Koje biste ljude nazvali klošarima?
Da li to mogu da budu i dobra druženja i zanimljiva životna iskustva ili samo povezujemo negativne stvari sa time?

Družio sam se sa ljudima koji su ogrezli u alkoholizam, takozvani tehnološki višak. Prestari da bi ih neko zaposlio a premladi da se predaju.

Shvataju da ih niko više za ozbiljan posao neće, i da im jedino ostaje da nadničare dok imaju fizičke snage. Kad ima posla. A nema ga često.

Posle teškog rada, vole da popiju. Tada sa velikim žarom pričaju o svojoj mladosti, devojkama i igrankama, odlasku u JNA...

To nisu izgubljeni slučajevi, društvo koje poštenog radnog čoveka ostavi na cedilu je izgubljen slučaj.
 
Družio sam se sa ljudima koji su ogrezli u alkoholizam, takozvani tehnološki višak. Prestari da bi ih neko zaposlio a premladi da se predaju.

Shvataju da ih niko više za ozbiljan posao neće, i da im jedino ostaje da nadničare dok imaju fizičke snage. Kad ima posla. A nema ga često.

Posle teškog rada, vole da popiju. Tada sa velikim žarom pričaju o svojoj mladosti, devojkama i igrankama, odlasku u JNA...

To nisu izgubljeni slučajevi, društvo koje poštenog radnog čoveka ostavi na cedilu je izgubljen slučaj.

Slazem se, oni nadnicare da prehrane decu.
 
Vece klosare i prostake ces da sretnes medju ugladjenim mladim biznismenima nego medju tom ekipom koja sedi ispred zgrade i pije.

U mom starom kraju ima jedna ekipa i stalno su ispred, stoje i piju. U sustini su jako inteligentni i duhoviti, nekada stanes sa njima, popricas i ismejes se. Nisu agresivni i ne prave nikakve probleme iako ih svi gledaju sa visine. Oni su kao olicenje neuspeha.

Sa druge strane, imas ove koji kao nisu klosari a u dusi su vece prostacine i kompleksasi. Vecu ces prljavstinu i nemoral videti medju tim "uglednijim" slojevima, nego medju onima koji su na dnu i ne pretvaraju se da su nesto drugo.
 

Back
Top