Клонирање неандерталца.

Да ли сте за конирање неандерталца онако како је у линку наведено?!?

  • Да.

  • Не.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Neandertalac i moderni čovek su se definitivno sreli i to će nauka pre ili kasnije potvrditi. Čak postoji mišljenje da je moderni čovek doprineo istrebljenju neandertalca i uopšte me ne bi začudilo da je to zaista tako.

GetImage.aspx
 
Da ali ako te kloniraju ti ćeš da umreš a tvoj klon nastavlja da živi
e sad ako ne proživi iste traume u detinjstvu najverovatnije da se neće ponašati kao ti

Genetska predispozicija je jedno ali strahote preživljene od seljačkih roditelja su drugo :kafa:

to ti je kao kad napraviš dve iste torte, dakle isto šećera, mleka, jagoda... pa na jednu navali svinja...
a bile iste na početku

:tambalamba:
Примећујеш ли да си пролупао откад су те ражаловали с модераторске позиције?
Него сада у новој позицији док опуштено пљугаш концентиши се па пиши постове, а не блогове о тортама, гудама, јагодама, млеку и осталим ђаконијама које су ти мислена именица откад су те кифличари скинули с платног списка.
 
Zašto se neandertalcima nije isplatio oštar vid?
thumbnail.php

Mozak koji je prvenstveno vizuelan, nije uspeo da razvije više fukncije i socijalnu inteligenciju, što je najverovatnije razlog za izumiranje ove vrste...

Preterano oštar vid mogao bi biti krivac za izumiranje neandertalaca, koji, iako su imali mozak iste veličine kao homosapijensi, ipak nisu uspeli da se izbore sa vremenskim promenama koje je ljudska rasa preživela.

Rezultati novog istraživanja ukazuju na mogućnost da je u mozgu neandertalaca kao odgovor na nizak nivo svetlosti u tadašnjoj Evropi okovanoj poslednjim ledenim dobom, velika površina moždane mase bila posvećena vizuelnoj funkciji. To je, međutim, išlo na štetu određenih viših moždanih funkcija koje su preci današnjih ljudi uspeli da razviju.

Preciznije, naučnici smatraju da su ovi vizuelni regioni formirani po cenu društvene inteligencije, koja je bila ključ preživljavanja ljudske rase.

„Mi imamo društveni mozak, dok su neandertalci imali vizuelni mozak“, kaže Klajv Gembl, arheolog sa Sauthempton univerziteta koji je radio na ovom istraživanju.

Kako bi došli do ovih saznanja, naučnici su uporedili anatomiju 13 ostataka lobanja neandertalaca starih između 25.000 i 75.000 godina sa strukturom 32 lobanje savremenog čoveka. Istraživači su zapazili da su za razliku od ljudskih lobanja neandertalske lobanje imale značajno veće otvore za oči.

Tim je zaključio da je veliki deo moždane mase neandertalaca bio posvećen vizuelnim regionima u cilju boljeg preživljavanja u uslovima smanjene vidljivosti u Evropi, posebno u severnim predelima gde manje sunčevih zraka probija do površine Zemlje. Štaviše, sam oblik neandertalskih lobanja, sa izduženjem u vizuelnom regionu, potvrđuje ovu teoriju.

Za razliku od neandertalskog, mozak predaka modernih ljudi je evoluirao u Africi, u kojoj je bilo znatno više sunčeve svetlosti. Zahvaljujući tome, vizualni regioni naših predaka nisu imali potrebu za dodatnim razvojem, a najveći razvoj se odvijao u frontalnom delu mozga, zaduženom za više kognitivne operacije.

Nakon što su procenili koliko moždane mase su neandertalci koristili za ostale funkcije, naučnici su došli do zalkjučka da je u frontalnom delu mozga ove vrste bilo daleko manje prostora za razvoj socijalne inteligencije i za razvoj sposobnosti vezanih za funkcionisanje u zajednici, koje su bile veoma dobro razvijene kod ljudi.

Manje regije za društvenost u mozgu uslovile su i formiranje manjih društvenih mreža. Ovo potvrđuju i objekti sa iskopina ostataka neandertalskih zajednica koji ukazuju na to da se robna razmena kod ove vrste vršila sa dometom do oko 50 kilometara u odnosu na mesto inicijalne razmene, dok je kod ljudi tog vremena trgovina dosezala i do razdaljine od 320 kilometara.

Uz takmičenje sa ljudima koji su se borili za iste prirodne resurse u vreme teškog ledenog doba, vrlo je moguće da je izumiranju neandertalaca doprinela činjenica da zbog formiranja nedovoljno velikih društvenih mreža nisu imali pristup dobrima iz toplijih klimatskih predela koja bi im pomogla da prežive teške vremenske uslove.

Izvor: LiveScience
ima logike
mada nisu rekli nista novo
citala sam neke knjige, i moj zakljucak i jeste da su oni osim sto se zovu primitivnim, takvi i bili jer nisu imali sposobnost prilagodjavanja
e sad
pitanje je da li je homo sapiens nastao od neandertalca ili je nastao nezavisno od njih


drugo
ja kapiram u medicinske svrhe to kloniranje
no i ovca Doli je klonirana iz 250 i nekog puta i to je proces i cak sta vise
mislim da je pogresno tako nesto raditi jer je i Doli uginula od retke plucne bolesti ciji je genom proradio
upravo zbog lose genetike
mozda same doli a mozda i onoga sto je coveku nedokucivo
 
homo sapiens i nendertalac su se razdvojili po kontinentima, i u jednom trenutku potpuno nezavisno razvijali! Neandertalac je imao krace ruke i bio je malo krupniji (cirkulacija krvi je prilagodjena razlicitim vremenskim uslovima, bio je bolje prilagodljiv), jaci, sto mu je mnogo pomoglo bas da se prilagodjava u hladnim krajevima. Kompjuterskom simulacijom u hladnim krajevima neandertalac je imao osecaj kao da je obucen u odnosu na homo sapiensa! E sad, kao sto sam citao, i kao sto ja mislim, homosapiens je jedino uspeo (ne zato sto je prilagodljiv) nego samo drusvo i kultura, "zivot i lov u kao coporu" ga je izvukao iz bilo koje situacije. Sva veca izumiranja najvecih grabljivica, bila su samo zato sto je na teritoriju upadali mali lovac, koji je lovio u coporu, pa cak su ih pustali da ulove pa im otimali plen, sto je dovelo do izumiranja! Kod homo sapiensa cak i razlicita plemena su imali svoje bogove-crteze-figure , ne samo zbog verovanja, nego su bilo povezani sa drugim plemenima od kojih su mogli da traze pomoc. Neanderetalac-sam, protiv organizovane proracunate ekipe nije imao nikakve sanse.......
Kloniranjem ce moci da ga prouce bolje, zarad same nauke, iako uglavnom nova istrazivanja naidju na prepreku u drustvu, kasnije se ispostavi da su bila ispravna. Losa istrazivanja su mengele, danasnji neonacisti i kapitalisti, i SAD sa njegovim osiromasenim uranijumom, bacanje iz aviona gluposti za "regulisanje nataliteta" i vremeskih uslova, pravljenje oruzja, i primoravanje odredjene siromasne krajeve na GMO bez njihovog izbora!
 

Back
Top