kiroprakticar

Iako im se nikada ne bih dala u ruke znam da u Beogradu(a mislim da je to slucaj i za celu zemlju)postoje samo 2(DVA)školovana kiropraktičara!!!!!
Jedan je školovan u Rusiji,drugi u USA,a nijedan u Mirijevu!Pozdrav....:wink:
 
Molio bih da neko od vas koji ste stvarno upućeni u kiropraktiku a da imaju saznanja i gde da se čovek obrati,da tu privilegiju podele i sa drugima pa da ne sebično daju informacije o tim kiropraktičarima(adresa,telefon).
Za tog iz Višnjičke banje sam čuo ali kako do njega ne mogu kod njega doći na vrata i kukati valja prvo zakazati.
A što se tiče našeg zdravstva!,ja radim u zdravstvu i ovako stvari stoje:preko veze sam čekao za neurologa 4 dana za fizijatra još 5 dana a za fizikalnu medicinu još10 dana.
Neurolog kaže da pijem hemiju,fizijatar ne,osim ako imam bolove i kada mirujem.
Fizioterapeuti samo priključuju na struju da kao hrane ćelije.
I šta posle deset godina takvog tretiranja će reći pa vi ste tome doprineli jar smo vam rekli da treba da ležite do smrti i ne pomerate se da ne bih išao na operaciju.
Pa ja kažem daj mi adresu da probam pravog kiropraktičara pa da mogu bar od svoje 35 godine da se krećem jer po lekarima najbolje da završim u krevetu i tu mi se ništa ne može dogoditi.
Budite razumni medicina da ali ne zaboravite da većina sportista političara pre ili kasnije završi kod kiropraktičara.
Samo gde!
 
Zvercina,Calimero, pomagajte
mozete li mi dati br tog kiroprakticara kod koga ste isli, hitno je?!
Inace, porodila sam se pre 3 meseca i ne mogu da zivim od bolova, cas kicma cas stomak- bas mi je neka zena iz porodilista rekla da je neko njen isao kod kiroprakticara ali u Pozarevcu...
Bila sam kod specijaliste, kaze, vratice se to vremenom u normalu... a sve je individualno kada- ma ne pada mi napamet da se vucem po kuci-imam obaveze a i cekaju me treninzi-moram da se vratim u staru formu! Unapred hvala
 
Iako im se nikada ne bih dala u ruke znam da u Beogradu(a mislim da je to slucaj i za celu zemlju)postoje samo 2(DVA)školovana kiropraktičara!!!!!
Jedan je školovan u Rusiji,drugi u USA,a nijedan u Mirijevu!Pozdrav....:wink:


Sta znaci ovo nijedan u Mirijevu, bas bih isla kod jednog iz Mirijeva ali se plasim da me ne upropasti?
 
Pre 20tak godina, otac mi se ukocio (mislim da se kaze lumbo-isialgija.donji deo-krsta) dok je bio na odmoru u Crnoj Gori. Cuo je za jednu doktorku u Igalu koja je radila nekoj njihovoj bolnici tj.institutu i otisao kod nje. Nekoliko poteza i mogao je da hoda koliko-toliko.
Kiroprakticari su ok ali samo ako imaju prethodno znanje iz medicine sto ce reci da su doktori (fizijatri ili neurolozi) jer znaju gde je koji nerv. Vrlo je opasno igrati se s tim- dovoljan je samo jedan pogresan potez priucenog "kostolomca" ...
 
Pozdrav za Zvercinu! Ja sam bila pred Novu godinu kod tog coveka u Visnjickoj banji da mi namesti kicmu,zove se Sele,i mogu vam reci da sam imala osecaj posle tretmana da mi glava lebdi,da nije na ramenima....koje olaksanje...i cula sam da je mnogim nasim sportistima pomogao..inace ne naplacuje i ne moze se zakazati telefonom nego se subotom ujutru oko 7 h ide i ceka ispred kuce da vas primi da vam zakaze(ima svoje razloge zasto tako radi) i onda dodjete tog dana...inace NE NAPLACUJE....mada ljudi ostave koliko mogu... o ovome sam vec negde pisala ali su me ispljuvali neki dr. i fiz...koga zanima neka pise na pp pa cu mu objasniti kako da ga nadje...
 
huh, vidim da je tema stara, ali da je obnovimo...
pocinje hladno vreme, mala prehlada, jedan pogresan pokret i - eto isijasa!
A bolovi su prilicno neprijatni... Mene zanima ima li nekih vezbi koje pomazu?
I da li bi uopste trebalo da radim malo istezanje dok me boli? (mada meni bolovi nisu jaki..).
Posebna tema je sto neophodno moram da sedim veci deo dana.. za kompjuterom..
sto verujem doprinosi da do uvece pocnu ozbiljniji bolovi.

Dakle, imate li neki savet kojim se moze preduprediti odlazak kod lekara i kiroprakticara, dok je jos sve u pocetnoj fazi..?
 
Poslednja izmena:
poz svima vidim da je stara tema kao i moj problem koji vucem vec oko god. dana. Imam problem sa vratom tj vratnim zilama koje su mi se upalile ja mislim jer mi je vrat manje=vise non stop ukocen :( zamolio bih vas ako imate nekog pouzdanog kiroprakticara da preporucite da se posavetujem sa njim oko problema da vidim dal moze da mi pomogne,hvala unapred! bacite br. na pm! jos jednom hvala unapred!!1
 
Iako im se nikada ne bih dala u ruke znam da u Beogradu(a mislim da je to slucaj i za celu zemlju)postoje samo 2(DVA)školovana kiropraktičara!!!!!
Jedan je školovan u Rusiji,drugi u USA,a nijedan u Mirijevu!Pozdrav....:wink:

Molim Vas, ako bi mogli da kazete koja su to dva kiroprakticara...imam problem koji bi tako mogao resiti, ali ne bih bas da idem kod bilo koga.
Hvala unapred.
 
nevezano za temu: oni koji namestaju kosti su zakon :)

Nekoliko puta sam se dok sam se bavio sportom povredjivao (nikad prelom, ali uvek ozbiljna uganuca od kojih nisam mogao ni da stanem).

Svaki put me "namestao" covek koji se time bavi. Jednom prilikom je lekarski nalaz bio: pukli ligamenti.
Odem kod tog coveka, on opipa stopalo i utvrdi da je neka manja kost iskocila. Vrati je na mesto, ODMAH sam prohodao, a otok je trajao jos samo dva, tri dana. Jedino sa prelomima nikad nije hteo da se ptlja nego je savetovao odlazak kod lekara. Inace je covek po zanimanju bio postar i NIKAD nije hteo da naplati uslugu, nego je narod morao bukvalno na silu da ga umoli da primi novac, poklon ili sta vec. Kad je otisao u penziju, uglavnom je ziveo u svom rodnom selu tiho, povuceno i gajio basticu. Grad mu se nikad nicim nije oduzio, pa cak ni clankom u lokalnim novinama kada je preminuo.
Takvi ljudi su retkost.
 
Poslednja izmena:
Sta je to kiroprakticar ? Moze li neko da mi objasni ?
Stalno se srecemo sa novim nazivima koje malo ko razume posto se za iste "stvari" koriste razliciti termini. Vec dugo se bavim kineskom medicinom. To sto je neko nazvao kiropraktika je deo kineske masaze. Zao mi je sto je toliko ljudi spremno da koristi tudju nesrecu da bi se obogatilo, ali medicina stara koliko i ljudstvo ne moze da bude bezvezna, nekorisna,...Problem je u tome sto se drugacije gleda na telo,kosmos,energije,...i tesko je shvatiti, ali nikako nije nekorisno. Licno mi se ne svidja kad cujem da je neko zavrsio kurs akupunkture od nekoliko meseci i postaje strucnjak za akupunkturu samo zato sto je lekar po struci. Radi se o potpuno drugacijem oboru i TO JE NEMOGUCE.
Pokusaj da nadjes nekog KINEZA - Doktora i sigurno ce ti pomoci
 
Pozdrav za Zvercinu! Ja sam bila pred Novu godinu kod tog coveka u Visnjickoj banji da mi namesti kicmu,zove se Sele,i mogu vam reci da sam imala osecaj posle tretmana da mi glava lebdi,da nije na ramenima....koje olaksanje...i cula sam da je mnogim nasim sportistima pomogao..inace ne naplacuje i ne moze se zakazati telefonom nego se subotom ujutru oko 7 h ide i ceka ispred kuce da vas primi da vam zakaze(ima svoje razloge zasto tako radi) i onda dodjete tog dana...inace NE NAPLACUJE....mada ljudi ostave koliko mogu... o ovome sam vec negde pisala ali su me ispljuvali neki dr. i fiz...koga zanima neka pise na pp pa cu mu objasniti kako da ga nadje...
Meg, pomagaj daj neki kontakt. Unapred hvala
 
Pozdrav svima.Mislim da se utopljenik hvata za slamku spasa ,tako da svi mi imamo pravo da se odlucimo sta i kako i gdje.Onaj ko vjeruje u kostolomce (po starinskom) sad su kao po modernom kiroprakticari ,neka ide i hvata svoju slamku spasa ....;)
 
Pozdrav,
da li imate preporuku za nekog u NS-u ili u okolini? Malo imam bolova u sredisnjem delu kicme tj. kao neko pecenje kako nekada zaboli. Verovatno je to doprinelo sto mi je i kriva kicma. Isto mi se to desava ako dugo stojim, nesto radim, prenosim neke lakse/teze predmete posle nekog vreme krene jako da peku gornji deo ledja. Ali uspesno otklanjam taj bol sa redovnim vezbanjem ali bi ipak otisao malo da mi odrade ono kvrckanje i namestanje. Gledao sam na YT i ne deluje mi tako opasno, posto slicno nesto i sam slicno radio tj. neka malo blaza uvrtanja koje su i sastavim deo razgibavanja kicmenog stuba.
 
Moja mama je imal aproblem sa svojom kicmom i bukvalno je isla savijena kao prut.To je bilo pre 15 godina kada je ona imala 35 i pomogla joj je jedna zena koja joj je bukvalno izmasirala kicmu i prstima vratila prsljenove na svoje mesto.Mam je izasla iz te sobe u kojoj ju je tazena izmasirala,potpuno ispravljena...za ne poverovati...ja sam se zaplakala kada sam je videla.Od tada nema bas nikakvih problema sa kicmom.To je jedno mesto pored Jagodine pa ako hoces mogu te uputti.Pozdrav!


Molim Vas jel mozete napisati adresu i broj telefona te zene?
Ja sam se ukocila, i bukvalno ne mogu da se krecem, a kamo li savijem. U hitnoj su mi dali injekciju i rekli da pijeem lekove, samo dokle tako? Pijem vec danima i ni malo se ne osecam bolje. :besna:
 

Back
Top