Кина војно напредује и то пуно више од Америке

USA ima doktrinu prekomorske invazije, najveca lova odlazi na agresivnu flotu i sve u vezi sa tim. Rusi su se orijentisali drugacije,
manje agresivno, a Kinezi potpuno defanzivno. Recimo kineska flota su priobalni brodovi i dizel podmornice. Rusi su tu agresivniji.
Нисам писао о доктрини него о томе где САД троши паре из њиховог огромног војног буџета. Када читате цифре, вау. Али када погледате број база и све трошкове, на развој армије остаје мало. Није ни чудо што их је победио Вијетнам а о Авганистану, не знам како би то описао?
Једино што је исти сценарио бежања, као из Вијетнама.
И чему онда толики војни буџет?
 
Нисам писао о доктрини него о томе где САД троши паре из њиховог огромног војног буџета. Када читате цифре, вау. Али када погледате број база и све трошкове, на развој армије остаје мало. Није ни чудо што их је победио Вијетнам а о Авганистану, не знам како би то описао?
Једино што је исти сценарио бежања, као из Вијетнама.
И чему онда толики војни буџет?
Rekao sam ti, sve lupaju u mornaricu. Oni razmatraju koliki bi gubici bili da napadnu Kinu i zbog toga su zabrinuti, jer Kina je izgradila znacajnu
priobalnu flotu...
 
Rekao sam ti, sve lupaju u mornaricu. Oni razmatraju koliki bi gubici bili da napadnu Kinu i zbog toga su zabrinuti, jer Kina je izgradila znacajnu
priobalnu flotu...
Шта све, колико је то? Рекох, имају енормне трошкове за издржавање толико база и толике администрације и људства. Ако имаш конкретне податке, окачи их.
 
Шта све, колико је то? Рекох, имају енормне трошкове за издржавање толико база и толике администрације и људства. Ако имаш конкретне податке, окачи их.
Baze kostaju da, ali ni blizu koliko brodovi i podmornice. Ako te zanimaju ti podaci, lako ces naci na internetu...
 
https://www.gatestoneinstitute.org/19259/us-china-failing-deterrence
1999.jpg


Шта на ово кажу америкољупци који говоре да је Кина далеко иза Америке војно?
Sta si sve pisal protiv komunista, a sad se divis kineskim komunistima :hahaha:
 

Back
Top