Quantcast

KGB arhiver

Red_Zmaja

Domaćin
Poruka
3.082
Jel ko probao ovaj program? Ortak mi ga napomenu veceras kad sam video nisam mogao da verujem. kompresovo je 400 Mb na 5 Mb. Prosto neverovatno. bas planiram da ga testiram al tek veceras :D Pa ako ko ima neka iskustva s ovim programcicem bio bih zahvalan da ih podeli sa mnom ;) Program mozete skinuti ovde verzija je beta 2 :D
P.S. Zani ma me na koju foru radi :?

FLUID

Poznat
Poruka
7.918
Nešto sam samo načuo o KGB arhiveru, ali ne znam detalje. Da li je toliki stepen kompresije za sve tipove fajlova ili zavisi od toga koji je tip fajla u pitanju? Koje je to fajlove kompresovao od 400 na 5 MB?

tab503

Buduća legenda
Administrator
Poruka
48.961
ne mogu da verujem da je kompresovao 400MB na 5MB
Najjaci arhiveri koje sam ja video (koje koriste pirati kad sabijaju ripovane igrice) znali su da kompresuju 1:10, znaci fajl od jedne gige sabiju na 100MB ali da kompresuju cak 100 puta meni deluje kao naucna fantastika (narocito kad znam kako funkcionise "sabijanje"). Sem ako nije u pitanju word dokument koji se i zipom sabije 100 puta :lol:

Vise informacija

http://kgbarchiver.net/

Bas cu ga skinuti da ga istestiram.

FLUID

Poznat
Poruka
7.918
Evo ja sam preuzeo KGB arhiver i testirao sam sa jednim mp3 fajlom od 4.2 MB. Na nivou "Vrlo dobro" (treći nivo od vrha; ima 10-ak nivoa) dobio sam fajl od 4.0 MB. Kad se pogleda ovaj rezultat teško je poverovati da je kompresija sa ovim arhiverom nešto posebna, bar što se tiče slika, videa i zvuka. A sve to već imamo kod arhivera koje uveliko koristimo. A i sama kompresija je tekla izuzetno sporo za ovu veličinu fajla koja je dobijena.
Zanimljivo je da je među 5 jezika u programu upravo srpski. :razz:

Red_Zmaja

Domaćin
Poruka
3.082
Da arhiviranje je sporo kao i dekompresija. u pitanju je office 2007. Mene mrzi da ga raskpakuje 5 h al moze da se nadje primena za taj programcic. Nije bas za svakodnevnu upotrebu. Sto se tice 400 na 5 Mb u pitanju je neki office 2007.