KGB arhiver

Red_Zmaja

Domaćin
Poruka
3.211
Jel ko probao ovaj program? Ortak mi ga napomenu veceras kad sam video nisam mogao da verujem. kompresovo je 400 Mb na 5 Mb. Prosto neverovatno. bas planiram da ga testiram al tek veceras :D Pa ako ko ima neka iskustva s ovim programcicem bio bih zahvalan da ih podeli sa mnom ;) Program mozete skinuti ovde verzija je beta 2 :D
P.S. Zani ma me na koju foru radi :?
 
Nešto sam samo načuo o KGB arhiveru, ali ne znam detalje. Da li je toliki stepen kompresije za sve tipove fajlova ili zavisi od toga koji je tip fajla u pitanju? Koje je to fajlove kompresovao od 400 na 5 MB?
 
ne mogu da verujem da je kompresovao 400MB na 5MB
Najjaci arhiveri koje sam ja video (koje koriste pirati kad sabijaju ripovane igrice) znali su da kompresuju 1:10, znaci fajl od jedne gige sabiju na 100MB ali da kompresuju cak 100 puta meni deluje kao naucna fantastika (narocito kad znam kako funkcionise "sabijanje"). Sem ako nije u pitanju word dokument koji se i zipom sabije 100 puta :lol:

Vise informacija

http://kgbarchiver.net/

Bas cu ga skinuti da ga istestiram.
 
Evo ja sam preuzeo KGB arhiver i testirao sam sa jednim mp3 fajlom od 4.2 MB. Na nivou "Vrlo dobro" (treći nivo od vrha; ima 10-ak nivoa) dobio sam fajl od 4.0 MB. Kad se pogleda ovaj rezultat teško je poverovati da je kompresija sa ovim arhiverom nešto posebna, bar što se tiče slika, videa i zvuka. A sve to već imamo kod arhivera koje uveliko koristimo. A i sama kompresija je tekla izuzetno sporo za ovu veličinu fajla koja je dobijena.
Zanimljivo je da je među 5 jezika u programu upravo srpski. :razz:
 
Da arhiviranje je sporo kao i dekompresija. u pitanju je office 2007. Mene mrzi da ga raskpakuje 5 h al moze da se nadje primena za taj programcic. Nije bas za svakodnevnu upotrebu. Sto se tice 400 na 5 Mb u pitanju je neki office 2007.
 

Back
Top