Keshinstvo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa ostaje da se deli (ako ikada bude trebalo ...pu pu pu..daleko bilo) ono shto je stecheno u braku.
Eto, ceo plan sam smislila...sad mi je malo lakshe...:lol:

eeee to ona izgleda nije smislila
jer je do tada bila mamina i tatina ćera a onda stekla gomilu novca i nekretnina za vreme trajanja braka i eto mene u ulozi keshinstva
iako sam ja svo vreme radio (za daleko skromniju lovu 700-800 € mesečno) do pre 6 meseci kad mi je rekla da nema potrebe da se opterećujem čestim dolaskom na posao , pa ja sad idem jednom nedeljno čisto onako..

:idea: pitanjce za leptiriće i uragane :
-šta bi radila da napraviš taj ugovor, udaš se živiš sa izabranikom neko vreme al ne ide više i ti se rešiš na razvod ali dan pre podnošenja zahteva za razvod dobiješ 10 000 000 € na lotou koje moraš da podeliš sada već sa bivšim jer si to stekla u braku ??? :mrgreen:
 
Imala sam sreću da naletim na mladog i perspektivnog, pa je tokom braka stekao dosta lepu sumu novca. Sada je to izgleda gotovo, još uvek nisam u novoj vezi ali gledam ponudu oko sebe i ono stvarno sve neki jad i beda. Daleko od toga da sad hoću nekoga zbog para i da me samo to zanima ali zaista želim da čovek ima barem onoliko koliko imam i ja. ne znam u čemu je problem kada se za mene kače samo neki socijalni slučajevi, valjda im delujem kao ženski sponzor, šta znam ...
 
eeee to ona izgleda nije smislila
jer je do tada bila mamina i tatina ćera a onda stekla gomilu novca i nekretnina za vreme trajanja braka i eto mene u ulozi keshinstva
iako sam ja svo vreme radio (za daleko skromniju lovu 700-800 € mesečno) do pre 6 meseci kad mi je rekla da nema potrebe da se opterećujem čestim dolaskom na posao , pa ja sad idem jednom nedeljno čisto onako..

:idea: pitanjce za leptiriće i uragane :
-šta bi radila da napraviš taj ugovor, udaš se živiš sa izabranikom neko vreme al ne ide više i ti se rešiš na razvod ali dan pre podnošenja zahteva za razvod dobiješ 10 000 000 € na lotou koje moraš da podeliš sada već sa bivšim jer si to stekla u braku ??? :mrgreen:


Bilo bi mi teshko, ali bi podelila po pravilima. Ono shto nikada ne bi pristala da delim ni po koju cenu (sem jednog dana svojoj deci) je ono shto su moji deda i baka stekli, pa zatim nasledila moja majka i ujak....itd...Na to shto ja nasledjujem od njih, iako se ne radi o velikom nasledstvu, nema pravo niko, sem kao shto rekoh svoje dece. Ono shto ja steknem u braku sa nekim, kao i po tom ugovoru delilo bi se.
E sad kad razmishljash o parama sa nagradne igre, ma koliko ti bilo teshko da ih podelish ipak su one na neki nachin "pale sa neba", tako da ih je mnogo lakshe podeliti nego one koje su krvavo zaradjene.
 
Bash sad neshto razmishljam, verovatno sam veoma redak sluchaj koji razmishlja na ovakav nachin, ali recimo ne mogu uopshte da shvatim kako neko moze uopshte da spava mirno , i da i dalje smatra da poseduje mrvicu dostojanstva ako sebi dozvoli da se na takav bedan nachin dokopa para. Izvini 100%, zaista mi nije namera da te vredjam, ali ja tvoj postupak zaista ne mogu da razumem.
Shto se tiche tih nasledstava, ja u porodici imam jednu (da kazem slichnu situaciju),otac je u pitanju, koji se ozenio kad sam ja imala 7godina sa drugom zenom i ima josh dvoje dece. Kako sam ja prihvaceno dete (a moji nisu nikad bili u braku), polazem pravo na nasledstvo, i chovek je imao duznost da placa alimentaciju do moje 20 i neke godine ne znam tachno cifru. Poshto je njegovu ulogu (ochinsku) preuzeo dobrovoljno moj ujak od momenta kad sam se ja rodila, i poshto smo dovoljno ponosni da nikad necemo traziti od nekoga da ispunjava svoje obaveze (ako je pritom kreten kao shto jeste, da se nikad sam nije setio), uchili su me da ovako razmishljam kako razmishljam sada. Otac nikada ni bedne pare nije dao za alimentaciju, chak je prodata neka kuca koja je vredela jako puno, naravno chovek je uspeo da promeni mobilni, kucu gde je boravio da ne moze niko da ga nadje ...To je po mom mishljenju delo bednog choveka. Nikada mu nishta nije trazeno, niti ce. Kontakt sa njim nemam, niti sam ga ikad pozelela. Iako u svakom momentu mogu da ga oderem od para, nikada to necu uchiniti jer bi zbog mene verovatno ispashtala njegova deca (moja polubraca) koja naravno nisu kriva ni za shta.

Jednim dobrim delom na toj situaciji se zasniva moja celokupna prorachunatost (kada su u pitanju veze ili razmishljanje o braku), a sa druge strane, svoju imovinu, shto su moji krvavim radom zaradili ne dam. Tudje mi ne treba. Imam ruke imam noge, mozak, shto mi je sasvim dovoljno da minimum udvostruchim ono shto sad imam. Shto je najbitnije od svega, imam svoje dostojanstvo, svoj obraz, i miran san.
 
Zene kako izlazite na kraj sa tim da je svaki bogati tip uvek zauzet?

Da li vam smeta sto ste druge u njegovom zivotu i da li imate zelju da budete prve, odnosno da imate sa njim keshinstvo?

Keshinstvo = punopravo na tudji imetak

sreca tvoja sto nemas lovu inace bi streljao svaku koja je sa tobom jer je navodno zbog para. ovako ti ostaje da se nadas da je s tobom zbog kite:mrgreen:. al ko ce ga znati, zene su vestice:mrgreen:
 
@leptiri & urgani

ne vidim ništa loše u mojoj situaciji ili neetično , čak naprotiv ja sam je doveo u svoj kućerak nakon venčanja i bilo mi je nebitno hoće li ona uopšte raditi jer sam ja zaradjivao dovoljno za dvoje,
no da ne dužim,
ja sad ne tražim njenu dedovinu već samo pola stečenog u toku braka
što bi ona ruku na srce verovatno uspela da stekne i bez mene ali zakon je zakon
i šta ću sad ja što kaže moja baka "ode reputacija sinko ti si sad raspuštenik, polovna roba"
ili to važi samo za vas žemske
 
E ljudi taman hteo da se zalim, a vi me ubiste u pojam. Nekad je bila tema ne mogu se setiti tacno gde "nedostatak slobodnih muskaraca 30+" tako nesto, taman sam se raskanto sa zenama za 8 mart i neposredno pre, pa rekoh da se vratim na staru temu da priupitam urmasice nesto kad sad vidim da mi je bolje da cutim! Ima i gore od toga 30+ a slobodan, otvoriste mi oci! :lol:
 
@leptiri & urgani

ne vidim ništa loše u mojoj situaciji ili neetično , čak naprotiv ja sam je doveo u svoj kućerak nakon venčanja i bilo mi je nebitno hoće li ona uopšte raditi jer sam ja zaradjivao dovoljno za dvoje,
no da ne dužim,
ja sad ne tražim njenu dedovinu već samo pola stečenog u toku braka
što bi ona ruku na srce verovatno uspela da stekne i bez mene ali zakon je zakon
i šta ću sad ja što kaže moja baka "ode reputacija sinko ti si sad raspuštenik, polovna roba"
ili to važi samo za vas žemske

U tom sluchaju je to skroz ok. I nisi polovna roba., kao ni zene koje su razvedene. Chini mi se da su veze koje nastaju u kasnijim godinama mnogo zrelije i normalnije nego one u mladjim. Tako da mozesh da posmatrash sad to i iz ugla da si u prednosti.
Proci ce vreme, prebolecesh stare rane, naici ce neko drugi..itd...Ona koja ti rodi decu bice verovatno, jedna od najbitnijih zena u tvom zivotu....Posle nje bi po mom mishljenju bio "polovnjak" jer te deca vezuju za 1 zenu ceo ziovt. Mada mi je i pored toga rech polovnjak jako ruzna rech....
 
U tom sluchaju je to skroz ok. I nisi polovna roba., kao ni zene koje su razvedene. Chini mi se da su veze koje nastaju u kasnijim godinama mnogo zrelije i normalnije nego one u mladjim. Tako da mozesh da posmatrash sad to i iz ugla da si u prednosti.
Proci ce vreme, prebolecesh stare rane, naici ce neko drugi..itd...Ona koja ti rodi decu bice verovatno, jedna od najbitnijih zena u tvom zivotu....Posle nje bi po mom mishljenju bio "polovnjak" jer te deca vezuju za 1 zenu ceo ziovt. Mada mi je i pored toga rech polovnjak jako ruzna rech....
Tačno, Dobrila, ako baš i nije iz prve ruke, barem je višestruko ATESTIRANA !!! :lol:
 
U tom sluchaju je to skroz ok. I nisi polovna roba., kao ni zene koje su razvedene. Chini mi se da su veze koje nastaju u kasnijim godinama mnogo zrelije i normalnije nego one u mladjim. Tako da mozesh da posmatrash sad to i iz ugla da si u prednosti.
Proci ce vreme, prebolecesh stare rane, naici ce neko drugi..itd...Ona koja ti rodi decu bice verovatno, jedna od najbitnijih zena u tvom zivotu....Posle nje bi po mom mishljenju bio "polovnjak" jer te deca vezuju za 1 zenu ceo ziovt. Mada mi je i pored toga rech polovnjak jako ruzna rech....

:rolleyes: lepo zvuci ali npr. kod mene ovo nije vazilo...a za na rec polovnjak se kaci samo neko ko nije rascistio sa sobom...ja licno volim sto sam slobodna, brak nije za mene, probala sam ga 8 godina a pored toga, uzivam da budem mama....dete ima oca, vidja ga i voli a opet uziva u harmoniji samnom...hocu reci da nismo svi za iste stvari....
 
Uopste ne jurim bogate tipove, tako da me ne zanima koliko kesa imaju u rukama.
Nisam iz te price......
A ti ga pretera sa tim keshom. Ti imas neke zesce komplekse oko toga, decko.
Svaki drugi post ti je na tu temu.
 
:rolleyes: lepo zvuci ali npr. kod mene ovo nije vazilo...a za na rec polovnjak se kaci samo neko ko nije rascistio sa sobom...ja licno volim sto sam slobodna, brak nije za mene, probala sam ga 8 godina a pored toga, uzivam da budem mama....dete ima oca, vidja ga i voli a opet uziva u harmoniji samnom...hocu reci da nismo svi za iste stvari....

uhhh ovo mi deluje nekako suviše sebično
nešto kao samo si ti ok a on nije za non stop upotrebu
 
Uopste ne jurim bogate tipove, tako da me ne zanima koliko kesa imaju u rukama.
Nisam iz te price......
A ti ga pretera sa tim keshom. Ti imas neke zesce komplekse oko toga, decko.
Svaki drugi post ti je na tu temu.


Ako neko ganja za keshom to si ti. Nemoj meni prodavat te price. A ja nemam nikakve komplekse jer imam kesha i vise nego sto mi treba.

Ovih dana cu si kupit audi RS 6.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top