Kertamen Combat Control System

KertamenCCS

Početnik
Poruka
4
Kertamen Combat Control System

Pozdrav svima,

posto ova vestina nije poznata, obrazlozicu o cemu se radi...

Vestina datira jos iz perioda starog Rima. Nastala na
bojnom polju a kasnije razvijajuci se i u mirnim urbanim
sredinama, postala je vestina aristokratije, kao i vestina
odredjenih tajnih drustava koja su se bavila spijunazom,
narucenim ubistvima i sabotazom... Danas je potpuno
prilagodjena modernom dobu i potrebama savremenog coveka,
tako da mu pruza priliku da ima odgovor na svaku situaciju,
bilo kada i bilo gde.

Vestina nije ni lepa ni atraktivna na oko. Naprotiv, osobi
koja nije upucena deluje prilicno konfuzno. Ono sto
karakterise ovu vestinu je realnost situacije, krajnja
konkretnost i direktnost delovanja, i naravno obmana. Cela
mudrost borenja ili konflikta zasniva se na obmani.

Vestina ne favorizuje snagu ili brzinu, vec aktivno razvija
moc planiranja unapred i strategiju. Tehnike su tako
dizajnirane da nije bitno da li je praktikant musko ili
zensko, sto znaci da fizicka spremnost ili odredjena
konstitucija nemaju nikakve prednosti ili mane.

Vestina je krajnje suptilna, bez filmskih gardova i leprsavih
noznih udaraca. Ne pruza nam mogucnost da postanemo
nepobedivi vec nam povecava sanse da se snadjemo u kriticnoj
situaciji i okrenemo je u nasu korist. To ne znaci da cemo iz
nje da se izadjemo neozledjeni, nego cemo ozlede da svedemo
na minimum.

Proucava se svaki vid samoodbrane kao i kontrola kriticne
situacije. Akcenat je dat golorukoj borbi obzirom da, srecom,
ne zivimo u ratnim uslovima. To ne znaci da necemo
obradjivati sve od navedenih kategorija, ali prvo moramo da
postanemo jako vesti bez oruzja da bismo mogli efikasno da ga
koristimo, jer bez oruzja je dobro, a sa oruzjem jos bolje.


Oblasti koje vestina proucava:

Goloruka borba:
- Udarci
- Blokovi
- Poluge
- Gusenja
- Bacanja
- Oslobadjanje od hvatova itd...

Borba hladnim oruzjem:
- Motke svih duzina (20cm – 7m)
- Koplja
- Seciva svih duzina: bodezi, nozevi, kratki i dugi macevi, istocnjacke kratke i duge sablje
- Bacanje oruzja i distanciono oruzje, lukovi i pracke
- Sekire i srpovi
- Lanac
- Kanap i tehnike vezivanja itd...

Borba vatrenim oruzjem:
- Pistolj
- Puska

Borba improvizovanim oruzijem:
- Zilet
- Flasa
- Kais
- Zenske torbice
- Novine
- Nakit
- Stikle
- Pertle
- Kravata
- Ekser
- Igla
- Prah
- Peskir
- Kasika
- Viljuska
- Kljuc itd...

Naravno, ako neko zeli da trenira ovu vestinu, a vec se bavi
nekom drugom, to apsolutno ne predstavlja nikakav problem.

Clanovi kluba ne mogu biti osobe mladje od 16 godina, kao ni
osobe koje su bile u sukobu sa zakonom ili imaju tendenciju
ka narusavanju javnog reda i mira.

Ne zahteva se apsolutno nikakva fizicka spremnosti ili
iskustvo u borilackim vestinama.

Treninzi se odrzavaju u Beogradu, na otvorenom.

Za vise informacija KertamenCCS@gmail.
 
Auuu, još jedna od drevnoantičkih veština, poput Comhrac Bas, Hikute, Sirsanata i drugih, koje su se nekako krile par hiljada godina u strogoj tajnosti, da bi nekako volšebno "vaskrsle", svakome na izvol'te.

Moram priznati da nemam pojma o tehničko-taktičkim svojstvima dotičnog metoda, koji u tom smislu može biti izuzetno kvalitetan, ali ova vrsta pseudo-istorijske promocije stvarno je nepotrebna, a reako bih i kontraproduktivna.

Ipak, kako god bilo, želim uspeha u radu, a nadam se i nekim snimcima koji bi nam malo bolje ilustrovali metodiku.
 
OMG opet neki novi "combat sistem" "mix toga i toga" itd itd

Dokle vise to??

Dokle vise to glupiranje zarad uzimanja kinte??

Zasto ne KEEP IT SIMPLE??

Udjite svi ALI SVI u oktagon i prezentujte ono sto znate!

ONo sto se pokaze kao upotrebljivo i svrsishodno to CE I OSTATI !
To je evolucija borilackih vestina...

Ja ne znam zasto ljudi zele da zakomplikuju stvari i da mistifikuju sve i svasta a onda oni dodju kao jedini koji su razumeli to i za samo toliko i toliko mesecno ce vam otkriti tajne kako da postanes besmrtan.....

VOLEO BIH SVE DA VAS VIDIM U MMA RINGU, PA ONDA FILOZOFIRAJTE PO FORUMIMA!
 
Uz izvinjenje čoveku koji je načeo temu zbog malog skretanja, evo jednog dobrog teksta koji možda uspe da odgovori na neka pitanja koje je postavio bRu zLi.

Da li je postati šampion u MMA vrhunac borilačkih dostignuća?

Šta se desilo sa samoodbrambenom namenom borilačkih veština? Šta je sa razvojem tela, uma i duha? Poenta koju želim da istaknem je da ni jedan od ekstrema u borenju ne valja. Nindže verovatno imaju puno onog „art“ u svom radu, a malo tuče. NHB borac ozbiljno bije, ali je siromašan sa stanovišta veštine (umetnosti). Ne zovite borilačkom veštinom nešto što je neupotrebljivo za samoodbranu. Ali ne zovite tako ni borenje u kavezu – zovite ga tuča.
...
Sve ovo me je navelo da se zapitam: „Da li je ovo najviše dostignuće u borilačkom svetu?“ Moj odgovor je apsolutno ne. Verujem da iz nečijeg treninga mogu da se rode mnogo veće stvari od povređivanja ili javnog dominiranja nad nekim. Verujem da NHB ima svoje mesto u svetu borilačkih veština. Ta aktivnost nije inherentno zla ili loša, ali verujem da je većina koristi na način koji je štetan.

Link ka kompletnom tekstu http://www.borenje.info/baza-znanja...pion-u-mma-vrhunac-borilackih-dostignuca.html
 
Znate kako... Vestina nikada nije misteriozno nestala, samo nije obracana paznja na nju. Sto se tice mistifikacije, ovde je potpuno izostavljena, sa ovim niko nece postati besmrtan. Slicno tome, ne poznajem ni jednog besmrtnog borca iz ringa ili oktagona... mada to sada i nije bitno.

Ne radi se o uzimanju para ili o pokazivanju nadmocnosti nad drugim ljudima. Borilacki klub moze da bude i mesto prijateljstva, ucenja i napretka, ili "KEEP IT SMILE", kako neko rece. Pogresni ljudi su od takvog jednog mesta i od raznih divnih vestina (ili nauka?) stvorili nesto agresivno i dekadentno, gde se sve dokazuje kroz krv i bol, zgrcenim facijalnim grimasama i ljudima koji vise lice na zivotinje nego na civilizovanog coveka...

Oni koji su ovako nesto stvorili, zaboravili su da smo mi samo senka i prasina, da cemo na ovoj zemlji boraviti jako kratko, neki od nas i krace od onoga sto se ocekuje... Zaboravili su da su ljudi koji su prvi koristili borilacke vestine to cinili da bi osigurali ono sto mi danas u ovom delu zemlje, srecom, sticemo samim rodjenjem, a to je mogucnost da dozivimo starost.

Bicu krajnje iskren prema vama: ova vestina nema sta da trazi u oktagonu ili ringu. Momci koji su tamo rade to mnogo bolje od nas. Onaj ko zeli tu da bude dobar, trebalo bi da uci od njih.

Moja vestina je predvidjena za neke druge uslove i situacije. Ljudi koji prepoznaju te kvalitete i vise su nego dobrodosli, u suprotnom, drage volje ih upucujem na vestinu koja njima najvise odgovara.

Smatram da ne postoji savrsena borilacka vestina. Vestine su kao, na primer, cokolada. Kada odemo u prodavnicu postoji bezbroj razlicitih vrsta cokolada, ali cemo mi da uzmemo samo jednu. To ne znaci da je ta cokolada najbolja, niti da su sve ostale lose. To znaci samo da nam se ta jedna najvise svidja...

Mislim da nam je Milos Malic onim tekstom pruzio jako zanimljiv pogled na celu ovu temu...

Pozdrav svima
 
@KertamenCCS
Pogresni ljudi su od takvog jednog mesta i od raznih divnih vestina (ili nauka?) stvorili nesto agresivno i dekadentno, gde se sve dokazuje kroz krv i bol, zgrcenim facijalnim grimasama i ljudima koji vise lice na zivotinje nego na civilizovanog coveka...

Sta se desava kada se u borbi (tuci) primeni zilet,flasa....?
 
Nisi našao zato što ne postoji. Stara priča se ispreda ponovo. Neko želi da bude velika žaba u maloj bari. Nije dovoljno dobar da to postane u ukviru onoga što je do danas trenirao. Šta će sad? Naravno da izmisli nešto što drugi ne rade. E sad, legitimitet nema nikakav jer da ga ima ne bi morao da izmišlja nešto drugo, bio bi dovoljno tražen i u onome što je pre radio. E onda počne da se poziva na neka izgubljena i novootkrivena znanja koja su eto samo njemu dostupna. Obične gluposti, to ne postoji.
 
Vidim da se Srbija nije mnogo promenila...

Na zalost, ocito je i dalje zemlja zatvorenih i sujetnih umova, sto je u redu, svi moraju da prodju kroz tu fazu, to je normalno.

Smatram da nema vise smisla da pisem na ovom forumu. Nemam nameru da vodim opsezne diskusije, kao ni da se natezem sa ljudima zeljnim dokazivanja. Svako ima slobodu da iskaze svoje misljenje, i ja to cenim i postujem.

Iz tog razloga, osobe koje ova vestina zanima, i vise su nego dobrodosle da mi se obrate na mail: KertamenCCS@gmail.com

Ostalima zelim sve najbolje, i puno uspeha u daljem napretku.

Pozdrav
 
Vidim da se Srbija nije mnogo promenila...

Na zalost, ocito je i dalje zemlja zatvorenih i sujetnih umova, sto je u redu, svi moraju da prodju kroz tu fazu, to je normalno.

Smatram da nema vise smisla da pisem na ovom forumu. Nemam nameru da vodim opsezne diskusije, kao ni da se natezem sa ljudima zeljnim dokazivanja. Svako ima slobodu da iskaze svoje misljenje, i ja to cenim i postujem.

Iz tog razloga, osobe koje ova vestina zanima, i vise su nego dobrodosle da mi se obrate na mail: KertamenCCS@gmail.com

Ostalima zelim sve najbolje, i puno uspeha u daljem napretku.

Pozdrav

E a slusaj, nemoj ti sada da ides sa foruma, nema pravo niko da te isteruje i da ti ne da da koristis ovaj vid mas medija kao pomoc u sirenju tvoje vestine/sporta pa makar to bio i ja ako se npr ne slazem i imem nesto protiv tebe - nije fer da te sad ja oteram eto zato sto meni nisi nesto simpatican!

Nego sve je to pocelo lose - neko napisao jao opet neki nov sto prodaje toplu vodu, pa se ukljucio drugi pa treci i eto domino efekta..... SAD GLUPO JE DA SE OD SVIH PRODAVACA TOPLE VODE KOLA SLOME BAS NA TVOJIM PLECIMA A OSTALI SU SE PROVUKLI !

Poruke koje mislis da su spam, trol i uvredljive mozes prijaviti supermoderatorima jer moderatora za ovaj pdf trenutno nema! Ne volim kada se neka grupica ljudi skupi i ugusi jednog, pogotovo na forumu tu su svi jaki.....Tako da treba ti pruziti priliku da sam das argumente bez pritisaka grupe ljudi na tebe, pa ko hoce da veruje i vidi istinu u tvom sistemu neka te sledi....

Ja stvarno nemam pojam sta je to Kertamen a verujem ni ostali a ispasce da smo te oterali.....I sta sad, jel smo mi jaci? Nismo...Jel smo bolji nesto? Nismo....Samo smo tebi ucinili i napravili nezgodu i oterali te sa jednog mas medija.....To je ono - ja nemam nista od toga ali "da komsiji crkne krava"

Vrati se na forum i nastavi da siris svoju vestinu/sistem borac je borac u svemu pa tako i u sirenju svoje vestine, ne treba da se povlaci nikad.....I Brus Liju su se svi smejali kada je modifikovao Wing CHun i kada je hteo u njega da ugradi i ostale borilacke vestine.....Svi su mislili da je izlapeo, da je lud i da prodaje toplu vodu......A danas mu se svi dive osim onog iz filma 7ipo hahahahha
 

Back
Top