Катанићима кућа изгорела на Бадњи дан, троје деце без крова над главом

Poruka
9.027
****МОЖЕ ЛИ СЕ ДЕО СРЕДСТАВА ОДОБРЕНИХ ЗА ХИЛАНДАР, ПРЕУСМЕРИТИ ОВОЈ ДЕЦИ??****


https://www.politika.rs/scc/clanak/531596/katanic-pozar-badnji-dan-kuca#comment-message-modal

Катанићима кућа изгорела на Бадњи дан, троје деце без крова над главом - породица моли за помоћ​


677z381_Tan2023-01-0712215528_9-pozar-badnji-dan-katanic-kuca-izgorela.jpg

Танјуг/Раде Прелић
Петочлана породица Катанић из београдског насеља Чукарица овај Божић, коме се сви радују и славе га уз пуну трпезу, дочекала је без крова над главом, јер им је кућа у којој су живели изгорела на Бадњи дан, а помоћ им је неопходна како би троје деце и родитељи имали где да бораве, па позивају све људе добре воље да им помогну да поново саграде дом.
Како је за Танјуг рекао Војилсав Катанић, чија кућа је нестала у пожару, све се десило брзо и неочекивано, а у кући је било двоје деце, кећерка и млађи син, који су пуком срећом спашени.

Водица – духовно окрепљење на извору лековите воде


"На један од највећих празника доживели смо трагедију, све је изгорело. У овој кући сам провео 40 година, а сада немамо ништа. Деца су хвала Богу добро. Њих двоје су били у кући и спасили су се од пожара. Тренутно смо распоређени код пријатеља и рођака, деца су код другара, а ми смо код таста и таште", каже Катанић. Наводи да је он незапослен и да је две године био на бироу.
"Отишао сам пре месец дана у иностранство да радим и дошао сам за празнике и ето шта се десило. Супруга ради за минималац. Кућа је непоправљива, морала би да се сруши да се направи нова, ми тренутно немамо услова за тако нешто. Неки добри људи су се понудили за помоћ. Очекујемо помоћ колико ко може да помогне", каже он и додаје да је ипак данас за породицу Катанић најрадоснији дан, јер су сви чланови живи. Каже да је он са старијим сином отишао по бадњак, а да је супруга била на послу, док су кћерка и млађи син спавали у кући када је избио пожар.
Супруга Милица кроз сузе каже да је најважније да су деца жива и здрава и да верује да ће им добри људи помоћи да обнове дом који су изгубили. Каже да је све сагорело, да деца немају шта да обуку и обују. Најмлађи од троје деце је и најхрабрији, дванаестогодишњи Данило кроз сузе каже да не може да верује шта им се десило.


"Сестра и ја смо били у кући и видели смо ватру и успели смо да се извучемо. Мени је тешко што живимо код других, можда некоме и сметамо. Моја једина жеља за Божић је да поново имамо свој дом", рекао је кроз сузе Данило.
Злата Ракановић, Милицина мајка каже да су њени кћерка и зет са децом остали без крова над главом, да она и муж имају мали стан и да ће се за неко време снаћи.
"Спаваћемо на поду ако треба, али деца не могу тако дуго. Треба размишљати иде можда и јача зима. За децу је то велики стрес. Надам се да ће држава помоћи да се направи нека монтажна кућа и да деца могу да се врате у свој дом и наставе да живе нормално, јер је ово за њих велики стрес ", рекла је бака Злата. Позвала је добре људе да помогну да њени унучићи могу поново да живе у својој кући, са својим родитељима.
Људи добре воље породици Катанић могу да помогну уплатама на динарски број жиро рачуна: 330-0400108846494-86 или на девизни 04-302-0300729-3 на име Милица Катанић.
 

Back
Top