Kartica za wireless

jovans

Zainteresovan član
Poruka
437
Da li se isplati kupovati ovu karticu ? Koliko sme da bude udaljen repetitor provajdera da bi imao signal sa ovom antenicom u sobi ? Da li se na tu karticu moze povezati antena I koja ? I koja antena je potrebna (karakteristike) I sta sve ostalo je potrebno da bi se povezalo ?

Nova kartica za bezicni internet,kupljena pre 3 meseca.Ne koriscena i ima garanciju od 3 godine.
ASUS WL-138G V2 DATA RATE: 802.11g:6,9,12,18,24,36,48,54 Mbsa
802.11b:1,2,5.5,11 Mbsa .
Support WEP and WPA for enhanced security.
U kutiji imate:karticu,malu antemu od 3-4 db-a,drajvere,upustvo
 
100m maksimalno,ako oces da ti radi sa tim pendrekom,a i to je pod velikim znakom pitanja.Pendreci se koriste za kucni wlan.Tu stvarno imas gomilu pitanja.Mislim verovatno ces morati da uzimas i kabel i antenu,a ako si u prizemlju odma racunaj i na ap (ovis 5460 je dobra masina).Daj nesto malo vise informacija pa cu ti napisati sta ti sve treba.Tipa kuca-stan,sprat,koliko zgrada ima spratova,koliko je otprilike provajder odaljen...
 
Evo na slici se vidi gde se nalazi repetitor. Kod one bele kuce na bregu, a moja antena bi bila bas tu odakle sam slikao, mozda 0.5m vislje. To je nekih 7m kabla od kompjutera do antene. Od antene do repetitora stvarno ne znam koliko ima, procenite sa slike (mozda 2-3km). Da li bi uspeo da se konektujem I kakav bi signal imao kada bi povezao pomenutu karticu koaksijalnim kablom za kantenu (to je ona pravljena antena od konzerve). Treba mi hitno odgovor jer karticu mogu da kupim skoro novu za 600din (8eur). Cuo sam da ima kantena od obicne konzerve I jos neka koja se pravi a koja je jos efikasnija. Nije problem da napravim bilo sta.
Da li je ta kartica uopste za Wireless internet ili je za LAN. Sta je u stvari Wlan ?

http://img57.imageshack.us/img57/268/repetitorse4.jpg
 
Posto imas 2-3 km do nod-a provajdera,preporucio bi ti da uzmes bar 24 dB grid ReInkJet antenu (Sabac) ,jeftinija je od Hyperlinka (on je oko 50e),a radi zadovoljavajuce.Jbg daleko si,zato mora jaka antena.Zbog udaljenosti,nemoj ni pokusavati sa kantenama,jer jednostavno ako tebi ne valja signal nece ni nikome ko je okacen na taj nod.Naravno ap (ovo pod 2) je bolji mnogo jer time skracujes kabel do antene u kome takodje imas gubitaka,al ne bi ti bio problem ni da uzmes 7m c200 kabla fabricki krimpovanog i da sve okacis na tu karticu.Sve mozes naci i kod Netiksa i kod Pakoma.Jos bolje ako uzmes c400 kabel,al je problem sto je dosta skuplji.Naglasi sta uzimas da bi dobio N (antena) rpsma (kartica) konektore.Gledaj da ne savijas suvise kabel, ako i treba da skrene, nemoj ga lomiti.Nemoj koaksiljalca obicnog nikako.

Sto se tice kartice,lepo bi bilo da ima atheros cipset,al nije problem ni ako je neki realtekov ili slicno, i oni rade svoj posao.Najbolje bi ti bilo da uzmes kabel i antenu i da probas sa tom karticom,ako valja,da ostanes na njoj.Ako ne, imas takodje kod Pakoma jako dobre Tp Link kartice,atheros cip na njima.Ista kartica radi i wlan i internet.

Jos cu ti preporuciti da ako trazis dobar lokal,igranje itd ,a da internet i ne mora biti primarna stvar,da se raspitas da li u Vrscu ima neke community mreze i da se raspitas i oko interneta preko njih i svega ostalog.Veruj da je mnogo brze i prakticnije,koristim ovde u ns-u takvu mrezu i imam samo reci hvale.Protoke koje ja gledam,sigurno neces gledati jos duze vreme u Srbiji,a lokal je jako jak.Da ne spominjemo druzenje,okupljanja i ostale stvari.

Srecno :)
 
Jos cu ti preporuciti da ako trazis dobar lokal,igranje itd ,a da internet i ne mora biti primarna stvar,da se raspitas da li u Vrscu ima neke community mreze i da se raspitas i oko interneta preko njih i svega ostalog.Veruj da je mnogo brze i prakticnije,koristim ovde u ns-u takvu mrezu i imam samo reci hvale.Protoke koje ja gledam,sigurno neces gledati jos duze vreme u Srbiji,a lokal je jako jak.Da ne spominjemo druzenje,okupljanja i ostale stvari.

Srecno :)

Jesi na Freedomu ??
 
nisam, neke stvari mi se ne svidjaju tamo :D

Da,sa gore opisanom opremom neces imati problema ni ako se jednog dana pun gas zagadi etar,ko sto je ovde kod nas zagadjen...
 

Prilozi

  • nsw1.JPG
    nsw1.JPG
    10,3 KB · Pregleda: 14

Back
Top