Kamen u bubregu

Sada imam kamen u levom bubregu u predelu hilusa bez hidronefrose,nije velik,3 milimetra.(GDE JE TO?)

Imala sam kamen 5 mm u desnom bubregu,pre dve godine,sada ga nema,nisam koristila nikakve lekove tako da ne znam kako je nestao,jedino sto mogu reci je to da jedem maslinke i vrlo cesto progutam kosticu-cula sam da to pomaze.Nisam sigurna da je bas to pomoglo ali tako je ispalo!

Probajte!

Sada u tom desnom bubregu imam nesto mikrokalkusa parahilarno - sta to znaci????
Mali kamencici-pesak ali gde u kojem delu bubrega?

Ko je prepravljao ovo,ja nisam napisla prvi red i poslednja dva!
 
Cao svima.Iz Nisa sam i hvala bogu nasla sam CAJ jedne travarke iz Aleksinca koji topi
kamen u mokracnoj besici.Ja licno sam ga koristila zbog problema sa peskom ali ga
(kako ona kaze) ljudi koriste i za kamen u bubregu.Da bi me uverila u delotvornost caja
prvo ga je dala svom trogodisnjem unucetu i kazala mi da mokrim u staklenoj tegli kako
bi se uverila da se javlja talog na dnu tegle sto znaci da radi.Probala sam i stvarno je.
Neznam da li jos vazi njen broj mob,ali je sigurno jos u Aleksincu .Proverite
a ako je broj izmenjen opisacu vam gde otprilike zivi posto to i nije veliko mesto.
PUNO SRECE: :bye::bye::bye:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Na UZV kamen mi je bio 9mm, pa sam pila ... sest meseci i na ponovljenom UZV kamen je 11mm.Naravno da ga vise ne pijem.Htela sam ici na razbijanje,ali je moj urolog rekao da mi nece uspeti, ne secam se sta je naveo kao razlog.Napominjem da nikada nisam imala bolove i kod urologa odem posto me uplasi tamna boja mokrace, ne znam da li je krv.Kamen imam vise od decenije, sigurno i kao sto rekoh nisam imala bolove do pre neki dan, uzas jedan, sirili su se po stomaku,kao trudnicki naponi,neprestani osecaj da moras u toalet, ukocile mi se obe butine i zavrsila sam na hitnoj gde su mi dali inekcije protiv bolova.Sad mi je malo bolje, povremeno osecam da me kamen bode i podnosljivo bolucka.Nego mene interesuje da li neki spoljni faktori uticu na to da kamen proradi, mislim otkako mi se to desilo ja ne smem da vozim bicikl, niti idem u teretanu i na plivanje jer se bojim da ga ne pokrenem,Sve se nesto vucem kao baba.Pogotovo mi se ide na kupanje jer je pretoplo,a bojim se da mi ne bude gore.Za suncanje znam da je dobro i bas mi prija,kao da mi ublazava bol.Smem li da se bucnem u vodu?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pozdrav svima!
malo sam razgledao teme na ovom forumu i odmah naisao na ovu i zbog nje se registrovao,i to u nadi da ce mi neko od vas dati valjan savet!
Elem,pre par dana sam dobio neopisive bolove u levom predelu donjeg abdomena,otisao lekaru opste prakse koji me je uputio kod specijaliste urologa i da ne duzim pricu nakon laboratoriskih pretraga i ultra zvucnog pregleda ustanovili su kamen u levom bubregu!
I onda je krenula klasika,dobio sam terapiju i savet da pijem mnogo tecnosti itd...
E sad moje pitanje je sledece!
Cuo sam da se kamen moze razbiti laserom pa me zanima dali neko od vas ima saznanja o tome ili jos bolje iskustva!
Dali je to moguce uraditi na taj nacin i kakva je procedura,koliko tretmana je potrebno itd..
Unapred zahvaljujem!!!
 
Svakodnevno, uspešno razbijanje kamena u bubregu?
Ja sam u ovome nov. Pre osam dana dobijem tipične bolove, pa mi nakon tri dana urolog na ultra zvuku u levom bubregu pronadje dva kamena - 7 i 8 mm.. U medjuvremenu, naravno, imam bolove za koje, uz put budi rečeno, ne mogu da odredim intenzitet, jer nemam prethodno iskustvo. Da je bolno - jeste.
Obzirom da ne bih baš da izmokravam ovo kamenje ( a ima i manjeg kamenja i peska u oba bubrega ) ako ne moram, svaki kontakt sa nekom klinikom ili ustanovom koja bi mogla uspešno da razbije ovo kamenje, bi mi dobro došao.
Unapred hvala svima koji imaju neku informaciju.
PS: Neko mi reče da je ovo kamenje suviše malo da bi se razbijalo i da se mora " otopiti "
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sa kamencicima u bubrezima borim se vec tri godine.Od onda pijem samo Prolom vodu i caj od brusnice.Cula sam za tamjan pre mesec dana i pocela da ga koristim.
U oba bubrega imam dosta peska i kamnje do 4mm velicine.Kada krenu bolovi ujutru na prazan stomak popijem tamjan (koji uvijem u malo hleba,napravim tabletu posto tamjan nesme da dodirne zube) i nakon dva do tri dana bolovi nestanu posto on od kamenja napravi pesak koji uz malo bolno peckanje izbacim iz organizma.Budem mirna mozda mesec dana pa opet sve ispocetka :(
 
Sa kamencicima u bubrezima borim se vec tri godine.Od onda pijem samo Prolom vodu i caj od brusnice.Cula sam za tamjan pre mesec dana i pocela da ga koristim.
U oba bubrega imam dosta peska i kamnje do 4mm velicine.Kada krenu bolovi ujutru na prazan stomak popijem tamjan (koji uvijem u malo hleba,napravim tabletu posto tamjan nesme da dodirne zube) i nakon dva do tri dana bolovi nestanu posto on od kamenja napravi pesak koji uz malo bolno peckanje izbacim iz organizma.Budem mirna mozda mesec dana pa opet sve ispocetka :(
mmicica, da li ste posetili urologa/nefrologa?
 
Sa kamencicima u bubrezima borim se vec tri godine.Od onda pijem samo Prolom vodu i caj od brusnice.Cula sam za tamjan pre mesec dana i pocela da ga koristim.
U oba bubrega imam dosta peska i kamnje do 4mm velicine.Kada krenu bolovi ujutru na prazan stomak popijem tamjan (koji uvijem u malo hleba,napravim tabletu posto tamjan nesme da dodirne zube) i nakon dva do tri dana bolovi nestanu posto on od kamenja napravi pesak koji uz malo bolno peckanje izbacim iz organizma.Budem mirna mozda mesec dana pa opet sve ispocetka :(

Tamjan, kao biljna smola ima izraziti antiseptički, a u izvesnoj meri i lokalno-anestetički efekat..:)
 
mmicica, da li ste posetili urologa/nefrologa?

Kod nefrologa sam bila u to vreme kada su mi i otkrili kamenje jer imam cistu sa desne strane (58mm) pa su mislili da je na bubregu.Rekli su mi da kamenje te velicine nije nista strasno.
A sto se tice ciste bila sam na CT-u i kod hirurga pa su konstatovali da je na slepom crevu.
 
Zivim i radim u CH. Prije 15 dana sa imao jake bilove u predjelu lijevog bubrega i prepona. hitno sam otisao u bolnicu gdje sam primio infuziju i sredstva protiv bolova. Na osnovu snimaka i ultrazvuka utvrdjen je polozaj kamenca u ureteru (lijevo) i u desnom bubregu velicine 6 mm. Posle nekoliko sati vec mi je bilo bolje. Doktor je preporucio ESWL za kamenac u desnom bubregu (6 mm)
Da li je neophodno uraditi ESWL, zbog velicine kamenca, ili izvrsiti usitnjavanje nekim prirodnim putem?
 
kamen u bubregu te velicine nije neophodno razbijati,prosto i ne pravi neke tegobe,doduse zavisi gde se u bubregu nalazi,ako su donje casice,sansa za spontano izbacivanje ne postoji,ali se ipak takav kamen tretira ESWEL-om tek kad naraste.Ne i kad je 6 mm.
Kamen u ureteru je nesto sasvim drugo.Ako je zaglavljen u ureteru mora se sto pre ukloniti sa tog mesta.Koja ce se metoda primeniti zavisi od mnogo faktora ali se svakako najpre proba sa konzervativnim metodama i lekovima,ESWEL dolazi na kraju.
 

Back
Top