Kako zaštititi svoj dom od provalnika

Markoni11

Poznat
Poruka
8.566
Provala u stan ili kuću je jedna od onih stvari o kojima ne volimo razmišljati pa često smatramo da se neće dogoditi baš nama.Koje su to najbolje mere zaštite za našu kuću, stan ili vikendicu da sačuvamo i omogućimo sebi da na posao ili na odmor idemo bezbrižno, bez razmišljanja o tome šta ako nam neko obije stan ili kuću.

burglar3718381640.jpg
 
U stan ili kucu, nikad, ne dovoditi neproverene ljude, a ako bas mora parkirati ih samo u jednoj sobi. Ne hvaliti se onim sto imas. Ne uzimati ono sto nije tvoje. Ne ciniti ljudima zlo. To je prva grupa zastite. Druga grupa se odnosi na slucajne obijace. Vrata ne treba da izgledaju kao sef, vec obicna. Postaviti vise laznih kamera i par skrivenih pravih koje javljaju upad u branjeni prostor. Automatika za nasumicno paljenje svetla. Odrzavati komsijske odnose zbog kojih ovni zivis u urbanoj sredini, a ne u zasebnom delu sveta. Naravno, ne drzati u muci stvari koje bi ti nedostajale.
 
Ne vredi ti nista, ... taj ko provaljuje, provaljuje ... nisu to nimalo pametni ljudi vec narkosi alkosi ... budale. Ne razmisljaju oni o kamerama, senzorima ... a kad provali u kucu ili stan kasno je vec i tebi sa svom tom silnom elektronikom. Sto rece Baad_Boy samo dva pit bula.
Ma ako su baš rešili , baciće prvo psima nešto-
Ne bih ja pse , posle da ne mogu da dođem sebi....
I ja sam za struju.
Alarm...I žice pod naponom...A mogu da se postave i razne zamke...(imam već neke ideje).

Pre svega -rešetke na prozore i vrata...
PS.Može i na dimnjak...Ko zna...
 
Ma ako su baš rešili , baciće prvo psima nešto-
Ne bih ja pse , posle da ne mogu da dođem sebi....
I ja sam za struju.
Alarm...I žice pod naponom...A mogu da se postave i razne zamke...(imam već neke ideje).

Pre svega -rešetke na prozore i vrata...
PS.Može i na dimnjak...Ko zna...
Meni samo nije jasno sta toliko vredno mogu da ukradu a da polisa osiguranja ne moze da pokrije? Ko jos drzi toliko kesha u slamarici? Televizor - ne vredi nikome pametnom da vrsi krivicno delo zbog 100 evra na buvljaku.
 
Meni samo nije jasno sta toliko vredno mogu da ukradu a da polisa osiguranja ne moze da pokrije? Ko jos drzi toliko kesha u slamarici? Televizor - ne vredi nikome pametnom da vrsi krivicno delo zbog 100 evra na buvljaku.
Ludaci...Bio je ovde nedavno slučaj .Dva provalmika su noću upali kod jedne bake pored dva psa..Psima su bacili neke sedative ..Na sreću.Kada su skontali da nemaju šta vredno da uzmu .pokupili su to što su našli (siću neku) i nju izudarali od muke i besa...Policija jeste izašla , navodno nisu našli otiske , ništa i---Gotova priča...Iz svega toga ostala je jedna stara žena sa traumama koja više ne sme da spava u svojoj kući.
 
Najbolja zastita od provalnika je,imati velikog vucjaka.Njega treba hraniti svaki treci dan,da bi bio besan.Dakle,kada ste na poslu,vucjak je u antreu,
gladan,besan ociju zakrvavljenih.Ako provalnik uspe da otvori (razvali) vrata,docekace ga pregladneo pas,koji ce vrlo brzo pokazati,da je sa njegovim
obijackim zanatom zavrseno...
To je maltretiranje psa.
 
nista ne pali kod obijaca..obijena mi kuca zato valjda sto sam imao kameru i softicirana vrata..jednog je policija prepoznala na snimku, bio poznat lopov i dobio 3 meseci corke.. a nova vrata me kostala 600 eura..Zatim me isti opljacka nakon izlaska i nisam prijavio zbog male kazne..vise ne koristim kameru imam obicna vrata i 2 godine sam miran,,,Nekako pre godinu dana pocelo da se vrti da policija suradjuje sa banditima i oni dele plen..
 

Back
Top