Quantcast

Kako zaštititi decu od narkomanije

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
233.950
razgovarati sa detetom sa kim se druzi iz skole, iz kraja i slicno pa imati uvid nije uhodjenje vec poverenje izmedju roditelja i deteta koje prica sa svojim roditeljima,bar sam ja odgajana u tom smislu...da sam o svemu razgovarala sa svojim roditeljima pa i sa kim se druzim i gde idem i slicno ,a to smatram dragocenim u vaspitanju deteta .moji roditelji su imali poverenje u mene kao i ja u njih i da imam dete isto bih ga tako vaspitala i izgradila odnos poverenja

tab503

Daj link
Administrator
Poruka
69.787
prica dolazi kasno
prvomoras da usadis osecaj

imam drugaricu..super smo drugari ..njena mama mi je stalno pricala kako ona njoj sve prica..a ja sam znao koliko malo joj je u sustini pricala..tako da.. pricati sa detetom je jedno..dobiti informacije je drugo..a sto roditelj misli da mu dete sve govori je trece

електрика

Zaslužan član
Poruka
106.187

Markoni11

Domaćin
Moderator
Poruka
4.765
Ja sam upoznao celo drustvo od moje dece kada su jos bila mala i uvek sam u svakom trenutku znao gde su, sa kim su i sta rade.Upoznao sam cak i roditelje od dece koja se druzila sa mojom decom.

Odmah kada su mi deca krenula u prvi razred osnovne skole ja sam ih upisao na sport,oni su sami odlucili kojim sportom hoce da se bave sin je izabrao tae-kwon-do a cerka plivanje,meni se ti sportovi nisu svideli i vise sam bio za to da sin trenira fudbal ali nisam ga ni jednom ubedjivao jer je on taj sport voleo.Svako vece sam ga ispocetka odvozio na trening i dovozio i leti i po zimi i velikoj hladnoci kao i ostali roditelji sto su isto tako radili tako sam upoznao sve njegove drugove i njihove roditelje koji su ih dovozili na trening.Ubrzo su krenili razni turniri,bilo ih 4 za godinu dana.Svi su roditelji svoju decu vozili na te turnire po raznim gradovima.Bilo je bitno samo da se deca bave nekim sportom i vode zdrav zivot kako ne bi skrenuli s puta.Sin je ostao u tom sportu punih 10 godina tako da cim je bio malo veci prestao sam da ga vozim ali sam znao sa kim je i na kom je mestu.On je za to vreme dobio crni pojas i osvojio 18 zlatnih medalja i 6 srebrnih.Kada mu je to dosadilo on je polozio za sudiju i pola godine sudio na turnirima borbe,pa jos pola godine je radio u organizaciji turnira a za to vreme je dobio setifikat za trenera i drugi da moze da radi kao obezbedjenje negde.Onda kada je zavrsio gimnaziju i maturu upisao je univerzitet i sada je vec zavrsio 3 godinu na univerzitetu.Studira za Nutricionistu i redovno daje ispite na Nemackom jeziku..

Cerka se samo rekreativno bavila plivanjem nije se takmicila nigde jer nije bila zainteresovana njene sam drugarice i njihove roditelje isto sve poznavao dok je bila jos mala.Sada je i ona na univerzitetu i zavrsila je 2 godinu a studira za Profesora Engleskog i Francuskog jezika ispite je dala sve u roku na Nemackom jeziku.

Sport je najbolja preventiva da deca ostanu na pravom putu,da poprave njihovo psihofizicko stanje,da nauce da budu odgovorni i kulturni,da vode zdrav nacin zivota a mnogo im pomaze i u skolovanju,njihovom odrastanju i da jednog dana postanu dobri,posteni i skolovani ljudi.

Poslednja izmena:

Mister

Buduća legenda
Poruka
33.357
deca postaju prvo zavisnici od drustva u kom se krecu..mozemo se nadati samo da u tom drustvu nema narkomana i nece se latiti za taj porok..godine adolescencije su kriticne iako tvrdim da se u tim godinama deca grupisu na na podlozne svemu i svacemu i ona koja su cvrsceg karaktera..

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.