Kako se ugojiti?

golusinanevena

Početnik
Poruka
48
Zanima me kako se ugojiti posto ceo zivot pokusavam da nabacim koji kg.Visoka sam 167 cm i prosle godine sam imala 46kg,sad imam 50 kg ali se ne vidi neka razlika.Pokusavam da predjem 50 ali ne ide.A inace sam oduvek bila premrsava jer imam brz metabolizam.Kupila sam tegove da vezbam,a vec par godina u nazad sam radila vezbe sa trakama ali logicno nisam se ugojila.Jedem sve normalno mada mislim da ne unosim bas previse proteina nego ponekad jedem sta mi padne napamet.Ne znam sama da smislim sebi plan ishrane i kako uopste da uspem da smislim plan od 2000 kalorija za gojenje.A pare za trenera nemam,inace zivim u selu pa teretane takodje nema 😆Molim za pomoc!!
 
Zanima me kako se ugojiti posto ceo zivot pokusavam da nabacim koji kg.Visoka sam 167 cm i prosle godine sam imala 46kg,sad imam 50 kg ali se ne vidi neka razlika.Pokusavam da predjem 50 ali ne ide.A inace sam oduvek bila premrsava jer imam brz metabolizam.Kupila sam tegove da vezbam,a vec par godina u nazad sam radila vezbe sa trakama ali logicno nisam se ugojila.Jedem sve normalno mada mislim da ne unosim bas previse proteina nego ponekad jedem sta mi padne napamet.Ne znam sama da smislim sebi plan ishrane i kako uopste da uspem da smislim plan od 2000 kalorija za gojenje.A pare za trenera nemam,inace zivim u selu pa teretane takodje nema 😆Molim za pomoc!!
Sigurno si između 20 i 30-te godine životnog doba.
Hormoni će učiniti svoje, sa 40 ćeš dobiti i na kilaži i na veličini grudi, pa ćeš kukati za vremenima kad si imala neverovatnih 46kg (što je usput da dodam skroz ok za 167cm)

Znači, živi normalno. Uvek je bolje biti mršav nego debeo a debela ćeš biti, kako rekoh, hormoni "rade" na taj način. Pozdrav. I smanji brigu (stres).
 
Zanima me kako se ugojiti posto ceo zivot pokusavam da nabacim koji kg.Visoka sam 167 cm i prosle godine sam imala 46kg,sad imam 50 kg ali se ne vidi neka razlika.Pokusavam da predjem 50 ali ne ide.A inace sam oduvek bila premrsava jer imam brz metabolizam.Kupila sam tegove da vezbam,a vec par godina u nazad sam radila vezbe sa trakama ali logicno nisam se ugojila.Jedem sve normalno mada mislim da ne unosim bas previse proteina nego ponekad jedem sta mi padne napamet.Ne znam sama da smislim sebi plan ishrane i kako uopste da uspem da smislim plan od 2000 kalorija za gojenje.A pare za trenera nemam,inace zivim u selu pa teretane takodje nema 😆Molim za pomoc!!
Nemoj se zamarat s time ako se dobro osjecas. Veci dio zivota sam bio tanak i nisam se opterecivao s time. Sada kada samu godinama dobio sam malo kila, ali mi je to OK.
Procitaj na slijedecim linkovima pa pokusaj.
https://krenizdravo.dnevnik.hr/budi-fit/vjezbe-vitalnost/vjezbe-za-debljanje-dobivanje-misicne-mase
https://vitamini.hr/blog/pravila-pravilne-prehrane-za-sve-koji-se-zele-udebljati-13453/
 
Sigurno si između 20 i 30-te godine životnog doba.
Hormoni će učiniti svoje, sa 40 ćeš dobiti i na kilaži i na veličini grudi, pa ćeš kukati za vremenima kad si imala neverovatnih 46kg (što je usput da dodam skroz ok za 167cm)

Znači, živi normalno. Uvek je bolje biti mršav nego debeo a debela ćeš biti, kako rekoh, hormoni "rade" na taj način. Pozdrav. I smanji brigu (stres).
Hvala na savetu,ne stresiram se mnogo nego eto zelim to da promenim.A inace sto se tice kilaze 46 kg na tu visinu,barem meni je izgledalo premalo i izgledala sam kao na prvom stepenu anoreksije.Noge su mi genetski premrsave.

Nemoj se zamarat s time ako se dobro osjecas. Veci dio zivota sam bio tanak i nisam se opterecivao s time. Sada kada samu godinama dobio sam malo kila, ali mi je to OK.
Procitaj na slijedecim linkovima pa pokusaj.
https://krenizdravo.dnevnik.hr/budi-fit/vjezbe-vitalnost/vjezbe-za-debljanje-dobivanje-misicne-mase
https://vitamini.hr/blog/pravila-pravilne-prehrane-za-sve-koji-se-zele-udebljati-13453/
Hvala puno, ja zavrsavam srednju ali dosta njih me ceo zivot sprda zato sto izgledam anoreksicno sto su znali da mi dobacuju svakodnevno u skoli.Mozda sam zbog toga pocela da razmisljam o tome
 
Hvala puno, ja zavrsavam srednju ali dosta njih me ceo zivot sprda zato sto izgledam anoreksicno sto su znali da mi dobacuju svakodnevno u skoli.Mozda sam zbog toga pocela da razmisljam o tome
Ako ti sta vrijedi mozes poslusati savjet i ne moras od nekog tko je skoro 3 puta stariji od tebe.
Poslusaj i razmisli sta ti se dobacuje, a i opcenito prica. Opet ponavljam ako se ti dobro osjecas tako onda cemu mjenjanje? Ako zelis neke promjene radi ih radi sebe, a ne jer su ti neki rekli, a pitanje je i tko su ti neki uopce i koja je pozadina toga.
 
Zdravo razmisljanje makar, mislim da te malo trolaju.
Da, ja sam prvo odgovorio najozbiljnije, pa kad sam pročitao da ona nas pita ovo zbog "dobacivanja na ulici" plus ne prihvata savete nekog ko otac ili majka po godinama i iskustvu mogu da joj budu, onda sam i ja počeo da "trolam", kad ne može ozbiljno, onda hajde ironično, možda shvati da ne treba nikoga da sluša ni da sebe sili na nešto zbog drugih.
 
Hvala na savetu,ne stresiram se mnogo nego eto zelim to da promenim.A inace sto se tice kilaze 46 kg na tu visinu,barem meni je izgledalo premalo i izgledala sam kao na prvom stepenu anoreksije.Noge su mi genetski premrsave.
Premalo je .
Imala sam 43 kg na 162 visine .
Premršavo .I isti problem -nisam mogla da se ugojim.
A onda sam počela da jedem na silu , da grickam između obroka , pila sam Oligovit i B kompleks
Da mi otvore apetit..
Teško je kada je metabolizam takav..

Znam kako je kada ti govore da si anoreksičan , a ti to nisi .
Ne trudi se da se opravdavaš u stilu -Ja jedem sve, pusti to .
Samo radi na sebi , jedi redovno i prihvati sebe takvom kakva jesi ..
 
Da, ja sam prvo odgovorio najozbiljnije, pa kad sam pročitao da ona nas pita ovo zbog "dobacivanja na ulici" plus ne prihvata savete nekog ko otac ili majka po godinama i iskustvu mogu da joj budu, onda sam i ja počeo da "trolam", kad ne može ozbiljno, onda hajde ironično, možda shvati da ne treba nikoga da sluša ni da sebe sili na nešto zbog drugih.
Trolu jedan!
 
Šta je vama, koja anoreksija, jel' hoćete da budete kao Kardašijan krave?
Pitaću te ja kad se ugojiš što teško hodaš, što te bole sise, i ima još dosta toga.
Hoću da budem ovakva kakva sam sada.
To mi odgovara .
162
50 kg.

Kada sam bila na 43 , nisam ni grudi ,ni dupe imala..
Dakle -kišna glista ...
Nije dobro biti kišna glista.
 
46 kg na 167 cm ne može da bude normalna težina, ne mlatite! Povećaj unos proteina, jedi ribu i piletinu, 5 obroka, plus šejkove i u teretanu. Na 167 visinu treba da imaš od 53-58 kg.
Apsolutno se slazem,to je ono sto sam i ja rekla ali mi nije bilo jasno zasto je to nekome okej kilaza na visinu ? Inace,ugojila sam se sada na 51 kg,pocela sam da treniram i jedem vise.

Da, ja sam prvo odgovorio najozbiljnije, pa kad sam pročitao da ona nas pita ovo zbog "dobacivanja na ulici" plus ne prihvata savete nekog ko otac ili majka po godinama i iskustvu mogu da joj budu, onda sam i ja počeo da "trolam", kad ne može ozbiljno, onda hajde ironično, možda shvati da ne treba nikoga da sluša ni da sebe sili na nešto zbog drugih.
Pa naravno da nisam htela da se ugojim samo zbog dobacivanja na ulici.Jednostavno se nisam sama sebi svidjala i htela sam se ugojiti.Naravno nisam se opteretila time vec samo radim na tome. ?
 
Zanima me kako se ugojiti posto ceo zivot pokusavam da nabacim koji kg.Visoka sam 167 cm i prosle godine sam imala 46kg,sad imam 50 kg ali se ne vidi neka razlika.Pokusavam da predjem 50 ali ne ide.A inace sam oduvek bila premrsava jer imam brz metabolizam.Kupila sam tegove da vezbam,a vec par godina u nazad sam radila vezbe sa trakama ali logicno nisam se ugojila.Jedem sve normalno mada mislim da ne unosim bas previse proteina nego ponekad jedem sta mi padne napamet.Ne znam sama da smislim sebi plan ishrane i kako uopste da uspem da smislim plan od 2000 kalorija za gojenje.A pare za trenera nemam,inace zivim u selu pa teretane takodje nema 😆Molim za pomoc!!
Možda da odes kod nutricioniste..oni kako propisuju dijetu za mršavljenje isto tako propisuju i kako da se mršava osoba ugoji
 

Back
Top