Kako poboljsati skor?

Mirko65

Obećava
Poruka
98
Da ne tupim: skor u 3DMarku05 je 406. Konfiguracija je:
AMD Athlon 3000+ 754
Gigabyte K8NS Nforce3 250
3dclub Fx5700le 256Mb
512 DDR NCP
Maxtor 120 GB 8Mb
DVDRW Pioneer 108d
LG cd rom
350W(?)
Racunar je preinstaliran, stavljeni novi drajveri ploce i graficke (sa nVidia site-a). Jedini problem je sto LG cd rom nece da radi kada su postavljeni drajveri za NForce3 vec za Nforce4 plocu. Sta treba uciniti da skor bude bolji? Meni se cini da je ovo izuzetno malo, bez obzira sto su neke komponente zrele za zamenu (graficka npr).
Izvinjenje administratoru, ako je potrebno premestiti temu neka to ucini, ja nisam znao gde da je stavim.
 
Mozes dodati jos 512 MB RAM to ce ti doneti oko 20-25% vise poena i mozda malo ockovati karticu (RivaTunerom ili eventualno uz pomoc nekog softvera koji si dobio uz karticu) za dodatnih 5-10%.

BTW, koristi radije 3D mark 2003 ili na primer online futuremarkov test, 2005 je ipak za novije kartice.
 
Jako tesko da cce covek dobiti 20%-25% bolji skor ako kupi dodatnih 512. Bice bolje naravno ali ne za 80 poena.
Meni je taj tvoj rezultat nesto slab. Doduse ja sam imao 1390 sa AMD 2500 (Barton) i ATI 9600 XT (R360) i 1Gb DDR.
Ako zelis da ti mashina bolje radi u igrama, kupuj bolju grafiku. Naravno dodatnih 512Mb je OBAVEZNO.
 
Dodavanje memorije ne moze u tolikoj meri da poboljsa skor koliko tvrdi Tzar (cini mi se da je i ranije neko isto tvrdio, mozda opet Tzar, zaista ne znam) To je benchmark za graficke karte (narocito 3DMark05) i iluzorno je da se score popravi za 20-25% zbog 512mb rama?!
Sto se tice razultata on je katastrofalan zbog graficke koja je pregazena i ne moze ozbiljnije da pogura ni najnovije strategije (ta serija 5ooo se ocajno snalazi u DX9)
Dakle savet da promenis graficku, jedino ces tako osetiti boljitak.

PS: Interesantan je Tzar-ov savet da probas neki raniji 3DMark?! Sta je svrha toga? Da zavarava sam sebe?! Sve novije igre su DX9. Cemu onda testirati kako se graficka snalazi u DX8?!

Pozzzzzzzzz
 
3D mark nije samo test grafickih kartica. Da je tako onda bi samo proverio koju graficku imas i rekao ok evo to je 500 poena.

A ako hoces da samo proveri shta imas, onda ides na online test pa ti on kaze dobro ova konfiguracija je medju recimo 15% najboljih racunara u svetu.

Shto se tice procenata, sa ockom i memorijom sam povecao skor za nekih 30%. Tako je to ispalo na mom racunaru, shto naravno ne mora nishta da znaci. Mozda sam samo imao srece.

Takodje, ako mislis da je memorija nevazna. Postoji jednostavna provera. Pokusaj da igras Counter Strike na netu sa 512 MB. Radice ali ce da secka sacuvaj boze. Dodaj onda jos 512 MB i voila nema vise seckanja. U igri je to poboljsanje 5 puta, a u 3D marku je to neki nesrazmerno mali procenat.

Ukratko, 512 MB vise ce mnogo znaciti za igre, iako to mozda nece biti iskazano u 3D marku u toj meri.
 
Tzar:
3D mark nije samo test grafickih kartica. Da je tako onda bi samo proverio koju graficku imas i rekao ok evo to je 500 poena.

A ako hoces da samo proveri shta imas, onda ides na online test pa ti on kaze dobro ova konfiguracija je medju recimo 15% najboljih racunara u svetu.

Ja ne mogu da verujem sta si sve ovde ti napisao. Gde to ima da testiras bilo koju komponentu osim grafike i CPU u 3DMarku? Ti o dijagnostici?! I kakva bre online povera? Ima gomila softvera za testiranje svih componenti racunara. Eventualno skines scorove drugih da uporedis!

A jos je neverovatniji tvoj primer za Counter i RAM :)
Ako igras online onda ti je 99,9 posto zavisi od konkekcije i brzine protoka. Kakav crni RAM?! Pa Conter radi i na krsinama poput Pentiuma 3 fenomenalno sa 128 rama.
Da si naveo probaj FEAR, pa ajde. Ali ovo si lupio samo tako.
 

Back
Top