• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Kako izbeći rukovanje?

FDDD

Iskusan
Poruka
5.826
Razumem te potpuno, Rusi su takvi, bukvalno ako stoji nas 20 i jedan dodje, sa SVIMA ce da se rukuje. Sa muskarcima tacnije,kod njih se zene ne rukuju, osim ako se upoznaju i to ne svaki put. I nije im tesko ni dva, tri puta danas da se rukuju, a mene to uzasava, navikli su da ja drzim ruke u jakni i javim se svima glasno, recima.
I Nemci. Ujutru se svako sa svakim rukuje kao da se nisu videli trista godina. Meni to prvo bilo cudno jer u Srbiji se ne rukuje cela fabrika svako sa svakim, eventualno sa nekim s kim si dobar, sa ostalima dobro jutro

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
75.615
Zene, savet molim vas, radim na novom poslu u kancu nas 20, i ljudi kad dolaze i odlaze se pozdravljaju rukuju sa svima, odvratno mi je to potpuno jer ne samo da se pipam po licu ceo dan, vec sedim tu znoje mi se ruke za tastaturom...pakao. Probao sam facijalnu ekspresiju da se ne osmehujem kad se rukujem, al ne vredi ne citaju, probao sam fist bump, ono pesnicom pozdrav al i to ne provaljuju i dalje bi da mi overe il da se rukuju. Kako da objasnim ljudima da ne zelim da pipam ruke na poslu a da ne budem debilan?

Nema nikakvog problema.

Ispadni debilan.

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.654
Vidis, dragi mod-e, ovo nije tema, ovo je konkretno moj problem, da sam teo temu postavio bih opste pitanje a ne u kontekstu mene i mog problema. Ovo nije prvi put da neko komentar pretvori u temu i odvratna je fora, da sam teo temu postavio bih je, ako ti hoces temu postavi je.

koto

Buduća legenda
Poruka
42.417
Svidja mi se kako ste svi slobodni i nesputani, ocigledno niste morali da zaradite dinar u kolektivu...
ja citav zivot radim u kolektivu:)
veruje mi, bolje u startu da ih stavis na mesto, jer ce na galvui da ti se popnu
ono, rizikujes da te proglase ludim/blesavim/stagod
to moze da ti napravi problem
a ne mora.
negde je jedino bitno kako radis, a negde te podvodne struje mogu naneti ozbiljno stetu.
tako da jbg, ipak moras sam da odlucis.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
49.069
Ni u mojoj bivsoj firmi se nismo rukovali ali je bilo onih koje su volele da se cmacu i grle. Ipak, imali smo odvratne tim bildinge na koje sam povremeno morala da idem, kao i druzenja posle posla ili izlaske cak. :/
Ово те потпуно разумем.
Радно окружење се не бира и стварно ми је сумануто проводити време са колегама ван посла или викендом.
Једва чекаш свој живот и опет се ту посао упетља. И то је део неког изопаченог плана:mrgreen:

Emilia Marty

Poznat
Poruka
8.798
И то је део неког изопаченог плана:mrgreen:
Kod mene je na kraju i ispalo tako. Naime, dopadala sam se jednoj koleginici, ostale su valjda mislile da je to tako jedna nevina prica jer, boze moj, obe smo zene, sta je tu tako strasno itd. Na kraju sam ja dala otkaz. Jbg, bolje da se sklonim nego da svaki dan ova pravi neku dramu. I pocela sam nesto drugo da radim, ostala sa svima u dobrim odnosima i sacuvala svoje zivce.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
49.069
Kod mene je na kraju i ispalo tako. Naime, dopadala sam se jednoj koleginici, ostale su valjda mislile da je to tako jedna nevina prica jer, boze moj, obe smo zene, sta je tu tako strasno itd. Na kraju sam ja dala otkaz. Jbg, bolje da se sklonim nego da svaki dan ova pravi neku dramu. I pocela sam nesto drugo da radim, ostala sa svima u dobrim odnosima i sacuvala svoje zivce.
Паметно.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.