Kako izbeći rukovanje?

Memnom

Veoma poznat
Poruka
12.864
Prestani da razmisljas o tome i da dramis!
Posto s tim ljudima sedis, znaci poznajete se, dovoljno je da jasno izneses svoj stav da ne zelis da se rukujes i svi ce te pozdravljati sa mah, mah...
:cao:
Znaci kad ti neko pridje sa pruzenom rukom
Ljubazno se nasmejes i kazes, izvini izbegavam rukovanje..pozdrav i to je to.
Ako nekog ne uspes da izbegnes.
Gel za suvo pranje ruku i dezinfekciju i sve 5.
Samo ne panici!!!
Cijenim direktnost :heart:

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.604
dodji ranije 5-10 min sedi i radi...ne verujem da ce bas prilaziti da se rukuju ako im delujes zauzeto...mozda ce se odviknuti...
mada sam ja odavno svojima rekla da ne volim da se pipam, grlim i ljubim...svako zna i postuje...
tako da bih na tvom mesto opusteno rekla da ti ne prija to svakodnevno rukovanje...

Uvek sam u poslu skoncentrisan na monitor, bukvalno me iscimaju i ja namerno kao deo sekunde u soku u fazonu sta se desava, on pruzi ruku i to je

Mozda bitno napomenuti da se ne rukuju svi, uglavnom menadzeri i 2-3 kolega.

Žerearmani

Aktivan član
Poruka
1.079
Zene, savet molim vas, radim na novom poslu u kancu nas 20, i ljudi kad dolaze i odlaze se pozdravljaju rukuju sa svima, odvratno mi je to potpuno jer ne samo da se pipam po licu ceo dan, vec sedim tu znoje mi se ruke za tastaturom...pakao. Probao sam facijalnu ekspresiju da se ne osmehujem kad se rukujem, al ne vredi ne citaju, probao sam fist bump, ono pesnicom pozdrav al i to ne provaljuju i dalje bi da mi overe il da se rukuju. Kako da objasnim ljudima da ne zelim da pipam ruke na poslu a da ne budem debilan?
A jel si probao da kupiš dezinfekciono sredstvo ?

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
13.407
Uvek sam u poslu skoncentrisan na monitor, bukvalno me iscimaju i ja namerno kao deo sekunde u soku u fazonu sta se desava, on pruzi ruku i to je

Mozda bitno napomenuti da se ne rukuju svi, uglavnom menadzeri i 2-3 kolega.

Ja volim da se ljubim sa ljudima.
Kao Francuzi, ne odlaze dok se svakome ne jave i ne poljube u obraz.
Kovid mi je bio uzasan zbog maske jer je meni covek nevidljiv bez osmeha.

Ali...u po' pandemije je sasvim okej ukoliko ne zelis da se rukujes. Ja se nisam plasila kovida ni mrvu dok ga nisam dobila. Sada se uzasavam jer tri meseca imam posledice svakodnevno sa kojima ja zivim a ne oni.
I ne znam kada ce proci.
Ne zelim tu groznu babu (tako zamisljam kovid, kao groznu kinesku babu, sede i masne kose, bez zuba i stisnutih, poluslepih ociju kako tumara po mraku sa svecom u ruci dok ljudi zakljucani gase svetla da ih ne vidi) da osetim ponovo.
I ne mogu da podupirem tudja uverenja da je virus lak, beznacajan i slab dok sama imam kandidu u ustima koje ne mogu od tada da se resim.
Sasvim je u redu da im pruzis pesnicu ili otvoreno kazes. Svaka prica za tri dana, ukoliko tebe u njihovim ocima definise kao osobu stav povodom jedne stvari na svetu...pa takvi ti onda i ne trebaju.
Da nije kovid bilo bi nesto drugo.
Mozda je i bolje da znas na cemu si u firmi.

Druga opcija je da ih prvi kao ovlas prijateljski potapses po ramenu.

Zika34

Iskusan
Poruka
5.161
Zene, savet molim vas, radim na novom poslu u kancu nas 20, i ljudi kad dolaze i odlaze se pozdravljaju rukuju sa svima, odvratno mi je to potpuno jer ne samo da se pipam po licu ceo dan, vec sedim tu znoje mi se ruke za tastaturom...pakao. Probao sam facijalnu ekspresiju da se ne osmehujem kad se rukujem, al ne vredi ne citaju, probao sam fist bump, ono pesnicom pozdrav al i to ne provaljuju i dalje bi da mi overe il da se rukuju. Kako da objasnim ljudima da ne zelim da pipam ruke na poslu a da ne budem debilan?
Pljuj u šake pre rukovanja.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.418
Treba imati u vidu da postoji mit o tome da dosta muskaraca ne pere ruke nakon pišanja, tako da se rukujes i sa mirisom njegovog spolovila.

Mislite o tome 🥳
Ja nesto nisam siguran da je mit......sto mladji to je veca verovatnoca da nije mit....
A izmedju onih koji peru pre upotrebe ili posle upotrebe, logika je na strani prvih, a brojnost na strani drugih...sto samo pokazuje nesebicnost muskaraca posle pishanja i lenjost pre pishanja...

Zajednicki umivaonici u klubovima resavaju taj problem jer se obavezno onda posle pishanja operu ruke i baci pogled na drugu stranu, ka devojkama..
ali je tada ocigledno i da vrlo mali broj pere ruke pre pishanja..

Jos manji broj zena pere ruke pre pishanja, to tek nisam video, ali dobro , ne poznajem tehniku pa mozda nije ni bitno....
Ono sto mene uzasava, nije tema, je brisanje nosa prstima kod devojaka i posle uhvati za sipku u prevozu....to sam rekao i cak je bila svadja ovde na forumu pre puno godina i dan danas sam istog stanovista....tetovaza pa taj razlog su dva sigurica razloga zasto devojka nema nikakvih sansi da je muvam ili razmisljam o njoj kao zeni....
Jednom ako je vidim da to uradi, kraj za sva vremena....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.418
Какве су те што су родиле и васпитале мушкарце који не перу руке? Оне које се за улицу нашминкају а забораве зубе да оперу?
Cist propust ili nesvest....i tu dolazimo do onog pitanja svesti i nesvesti.....
Ni tatama ni mamama ne pada na pamet da decu kad pocnu sama da idu u wc uce o tome.
Ima mnogo takvih tacaka u zivotu jednog nesvesnog naroda...
Dovoljno je tri puta da neko izadje sa mnom i misli da sam prorok ili mag....jer im kazem pre nego sto ce izbiti tuca, pre nego sto ce neko da se saplete, pre nego sto se neko udari , povredi, i to tacno kazem ovaj , ova...pre nego sto ce da prolije casu za stolom...ili da izgori nekog cigaretom u prolazu..
Doduse ja to ne cinim da bi se pravio nego da bih zaobisao negativne posledice tih dogadjaja...
Za mene je stresno da vidim tucu , meni raste adrenalin...vidim mojim pratiljama svejedno , dok one imaju 5m distancu , jos im i zanimljivo...

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
23.703
Kako da objasnim ljudima da ne zelim da pipam ruke na poslu a da ne budem debilan?
Razumem te potpuno, Rusi su takvi, bukvalno ako stoji nas 20 i jedan dodje, sa SVIMA ce da se rukuje. Sa muskarcima tacnije,kod njih se zene ne rukuju, osim ako se upoznaju i to ne svaki put. I nije im tesko ni dva, tri puta danas da se rukuju, a mene to uzasava, navikli su da ja drzim ruke u jakni i javim se svima glasno, recima.

Poslednja izmena:
Poruka
4.643
Ok ne debilan, al da ne strcim, kao vidi ga ovaj odvise fin da bi se rukovao sa nama. I ok preterujem niko tu ne bi pravio dramu sve i da kazem e necu da se rukujem, ali nije najpametnije resenje za novo poslovno okruzenje. Bukvalno izlazim iz toaleta mokre mi ruke jer su peskiri tu od bombardovanja verovatno, i onako samo otresem ruke i obrisem o sebe, i covek izlazi iz kanca i pruza ruku, ja kao mokre su mi ruke, ma nema veze opusteno i hvata me da se rukuje...

divide et impera!
nadji barem JEDNOG sabrata/ sasetru, kome/ kojoj je to rukovanje takodje odvratno, i krenite da rovarite polako!
za 3 meseca se niko više neće rukovati, jer je to glupo, ja GDE god sam radio, niko se bre nije rukovao ni sa kim, osim kad dodje neko novi, PRVI dan, kao upoznavanje i to je to...

pazi svaki jutro, svaki dan....20 ljudi se rukuje medju sobom?!
gde radiš ti, izvini?!

Владан

Buduća legenda
Poruka
33.077
Treba imati u vidu da postoji mit o tome da dosta muskaraca ne pere ruke nakon pišanja, tako da se rukujes i sa mirisom njegovog spolovila.

Mislite o tome 🥳
По тој логици и ако девојку/жену пољубиш у уста значи да си додирнуо полни орган момку коме је у младости пушила.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.