Како формирати породицу

Joca_Jox:
Ево да одговорим.Имам девојку са којом би бреак.Нисам значи ожењен али не значи да се не би раније оженио да сам нашао девојку за то.Иначе имам 25г.Неће девојке да се жене,барем не за мене.

Hm...a šta misliš da pronađeš devojku koja hoće da se uda...?Mislim...u pravu si...neće one da se žene...čini mi se da preferiraju udaju...ccccc...:lol:
 
Е, има једна на ЉИС што оће да се уда, 23 године, невина, старомодних схватања.... Мислим, нисам иронична, немој погрешно да ме схватиш...Али, данас је мало таквих и тешко им је да нађу партнера ист тако традиционалних схватања... А чини ми се да имате доста сличности...
 
Ne samo zbog ove teme već i inače, preporučio bih svima da pročitaju deo koji objašnjava normalnost u knjigama Dr Ivana Nastovića - "EGO-PSIHOLOGIJA PSIHOPATIJE" ili "PSIHOPATOLOGIJA EGA". u obe ove knjige postoji isti taj deo koji je 20-30 strana. Nije mnogo a može puno da vam znači, verujte mi.
 
Joca_Jox:
Не него Православац.За мене је идејалан брак једино могуће као и живот ако смо ми идеални.Хтео би да чујем и вас шта мислите.Како ви замишљате брак:Шта он за вас представља.За мене је то однос имеђу двоје који су се спојили ради заједничког усавршавања и узгајања деце.А за вас.
Kako je samo Bog idealan, a covek to nije niti ne moze biti, onda bi takvom logikom dosli do zakljucka da idealan brak ne postoji.
Pa, hajde da dignemo ruke i da se ne vencavamo, jer sta ce nam brak koji ne moze biti idealan...

Znas, mislim da previse teoretisanja o braku moze samo da odmogne.
Praksa je ipak ono sto na delu pokazuje da li je nas izabranik zaista dobar izbor ili nije.
Mozes nekoga znati i 100 godina, ali tek kada pocnes da zivis pod istim krovom sa njim pocinjes da ga upoznajes.
Opstanak braka zavisi (pre svega) od mogucnosti da zivis sa tudjim manama. Kada upoznas partnera sa svim njegovim manama, kada ga prihvatis takvog kakav jeste (nesavrsen) i kada on ptihvati tebe nesavrsenog, e onda cete imati brak koji nece biti savrsen (jer savrsen je samo Bog), ali ce biti lep i odrziv.
 
Hm, e da, ne verujem u brak, bar ne u taj blagosloveni.
Nisam primetila da su oni nešto srećniji... Mada, opet, možda samo nisam primetila.

Čovek treba da bespogovorno udovoljava svojim hirovima. I da, pritom, pazi da ne ugrozi nikoga drugog.
A da ne bi neko pogrešno razumeo, hirovi ne moraju biti samo novac, moć i lepota...
 
webhanuma:
Pa... verujem da je sustina ne samo u prihvatanju, nego i u organizaciji. Nekako rec formiranje me asocira na plan... tako da ja to dozivljavam kao ljubavlju ispunjenu ali racionalnu odluku :-)
Ako nema prihvatanja, onda se obicno ni ne dolazi do organizacije.
Ako ne prihvatis nekoga takvog kakav jeste, i ako on ne prihvati tebe, tesko da cete bilo sta uspesno moci da organizujete.
 

Back
Top