Kako da znaš da si mator (a)

uf tdk metal kaseta..najbolja :D

71mLcySksnL.jpg
 
Kad udjes u bus i pitas jel vozi u rupu , a svi te gledaju belo...
A to je bio sleng pre 10 godina da li bus vozi do kaludjerice....

Rupa

Bilijar klub u hodniku prekoputa bioskopa kozara, pa onda niz stepenice, u podrumu, popularno nazvan 'rupa', Imao je najbolje bilijarske stolove u Beogradu za karambol. Tu su dolazili najveci igraci karambola tog doba, I tu su se desavale nevidjene partije od kojih je zastajao dah. 100 iz taka i trik majstorije za izvlacenje iz neizvlacivih situacija. Naravno igralo se u debele pare (samo ne javno). Majstori i izazivaci.

Doci do glavnog stola bio je izazov i cast, samo malo da probas coju i martinele - picnes svoju kuglu u kvart, a ona obidje 7 kvartova pre no sto se zaustavi, i nigde martinela da je izda - a on (sto) lepotan, najfinija italijanska izrada, granitna podloga, savrseno ravan, tezak kao kit (niko ne zna kako su ga uopste uneli unutra - raspredale se teorije o tome da je sastavljan tu na licu mesta), savrsena coja ni mnogo cupava a ni previse glatka, pazljivo i pedantno balansiran da nigde ne vuce. Loptice od slonovace, velike i teske. Unikatan komplet. Nikad nije bilo boljeg pre ili kasnije. Verovatno originalno basnoslovno placen, pricalo se da je bio zaplenjen negde i donet tu - aristokratska dekadencija u sred komunisticke vladavine.

A onda, jednog dana, samo su dosli i zatvorili 'rupu', ko zna ko je apcigovao taj sto. Posle mnogo godina otvorio se neki ekskluzivni restoran tu, propao prilicno brzo, a 'rupa' otisla u legendu jednog zaboravljenog Beograda.

Sto se tice samog karambola, njega je bilo sve manje i manje i konacno ga je pregazio americki pull bilijar sa rupama koji ni izdaleka nije imao sharm i eleganciju da ne kazem geometriju i fiziku jednog karambola. Karambol je bila i ostala pre svega intelektualna igra. (a i kockarski izazov - kockalo se na vestinu i znanje).
 
Poslednja izmena:
Preferans

Jedno od dece iz porodice studira tehnicki fakultet.
I tako, u nekom razgovoru, pitam ja njega: jeli, znas li ti da igras preferans?
A on kaze - nemam pojma. Znam da je to deda igrao sa prijateljima regulatno, ali nikad me nije naucio.
Reko: pa valjda neko igra na fakultetu? Bio je i neki klub nekad.
On: ne znam nikog da to igra ili zna!

i ja se tu zamislih.

Od kad to studenti tehnike ne igraju preferans?

Preferans je bila kult kartaska igra studenata tehnickih fakulteta, zapravo, ni to nije bilo toliko bitno - takoreci bilo ko, ko je studirao na Beogradskom Unezveritetu je manje ili vise znao da ga igra, Makar i lose samo da bude treci.

Proveli smo dane malo spremajuci ispite malo igrajuci preferans. Igrali smo ga godinama, leti pogotovo. Male brzometne partije. Velike partije koje su se igrale danima, pa cak i nedeljama a igraci menjali mesta, upadali drugi, odlazili, dolazili - a partija ista. Kad popunis papiric prebacis supe i srednju kolonu na novi papir i idemo dalje. Igralo se u kuci, na dvoristu, na moru na plazi, u kafani, na zimovanju - gde god si mogao da navatas treceg. Spilovi su uvek imali te 32 karte malo potamnele od igranja a one druge u poredjenju sa njima takoreci nove.

Preferans je igra u kojoj ima vrlo malo slucajnosti, a sve ostalo je rezon i vestina. Ucio se godinama - iskusniji igraci su kritikovali manje iskusne kad povuku pogresan potez u igri. Komentarisale su se partije pogotovo one fantasticne - kako to imao je 6 aduta i pao ?!? Jel moguce?

Preferans je bio ozbiljna intelektualna rabota za razvoj pameti.

molim da se uvede predmet u skole i fakultete za preferans!
 
Fatica i alkohol da se redovno briše glava kasetofona kad se zaprlja 😊
Plus, ''kasete za čišćenje glave'' :roll:

Znaci starosti su i radio emisije Ozon 202,
Tup tup, uvek nedeljom, nikad subotom itd

A može da se u merilo progura i ZX Spectrum , kao i Commodore 64 😁

Ok, ok, sve žene dokazuju da su mlade, a ja da sam stara :roll: opet sam nešto pogrešila


I ne mogu se setiti što smo imali malu rupicu na vratima deka , pa smo malim šrafcigerom 'štelovali' glavu. Mislim da smo to radili kad traka počne da zavija. Ne znam, nisam sigurna sad.
 
Poslednja izmena:
Fatica i alkohol da se redovno briše glava kasetofona kad se zaprlja 😊
Plus, ''kasete za čišćenje glave'' :roll:

Znaci starosti su i radio emisije Ozon 202,
Tup tup, uvek nedeljom, nikad subotom itd

A može da se u merilo progura i ZX Spectrum , kao i Commodore 64 😁

Ok, ok, sve žene dokazuju da su mlade, a ja da sam stara :roll: opet sam nešto pogrešila


I ne mogu se setiti što smo imali malu rupicu na vratima deka , pa smo malim šrafcigerom 'štelovali' glavu. Mislim da smo to radili kad traka počne da zavija. Ne znam, nisam sigurna sad.
dokazi da si stara
 

Back
Top