Quantcast

Kako da? - ubuntu

Poruka
8.530
Kako da na ubuntu 12.04 udjem u fajlove koji se nalaze na particiji D na kojoj je instaliran ubuntu...
Na particiji C je windows 7 i u nju mogu normalno da udjem, a kad udjem u particiju na kojoj je instaliran ubuntu ima samo dva foldera, jedan ima nesto bzv, i zove se Boot, a u drugom (system information volume) je ima neki log...
Kako da nadjem foldere u kojima mi je muzika i u kojima su mi slike?

drzare

Aktivan član
Poruka
1.475
а да покушаш малко јасније да нам предочиш који систем користиш и на које партиције желиш да уђеш и на који начин је инсталиран Убунту (преко Вубија или чиста инсталација)?
Ако користиш Виндовс,онда и не можеш да користиш оно што је записано на партицијама под линуксом.
Кад нешто желиш да користиш из свих оперативних система које имаш на рачунару најбоље је одвојити једну партицију коју ћеш форматирати у складу са најограниченијим оперативним системом (у твом случају користићеш NTFS због Виндовса-а обзиромда не чита друге фајл системе осимсопствених,ДОК NTFS без проблема читаш са линукса),једино што ћеш приметити да је брзина копирања фајлова са ext4 партиција на ntfs партиције спорија него кад се нешто пребацује између ext4 партиција...

Poruka
8.530
da preko vubija...
unuar windows 7 sa instalirao ubuntu 7 je na C particiji, gde su i programi i uglavnom sistem, a na D uvek cuvam muziku, filmove, igrice, sliike, itd... i na D sam instalirao ubuntu 12.04. iz windowsa sve mi normalno radi, a sa ubuntu-a ne mogu da udjem u te fajlove na particiji D jer ih ne vidi... kao da ih nema...

drzare

Aktivan član
Poruka
1.475
искрено,нисам се бактао са Вубијем, једноставно више преферирам чисту инсталацију... Ипак, инсталација преко Вубија доноси разна ограничења и не може се очекивати да све ради како треба (ипак је то инсталација унутар Виндовса)....
Боље одвоји неколико десетина гигабвајта и одради инсталацију на хард без икаквог мешања са Виндовсом.....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.