Kako ce Srbija izaci iz teske ekonomske i politicke krize?

Pokusacu da dam scoj komentar sadasnjoj krizi u Srbiji.Pokusacu da dam odgovor na nekoliko pitanja.
1.Sta je kriza?
2.Koji su uzroci?
Dokle ce da traje?

U mom kraju Rep Srpske a mislim i na svim teritorijama gdje su zivjeli Srbi kada bi nastupila neka nevolja,poplava,susa,najezda gube koja bi unistaala sume ili usjeve,nasi stari bi to protumacili kao SUD BOZIJI,i to bi protumacili kao kriza kroz poplave,suse,smanjenje prinosa...........
Da je moja pokojna baba ziva i sada bi ovu finansijsku ekonomsku nevolju smatrala kao sud boziji.Da se razumemo moja baba nije bila nepismena zena,rodjena je 1914 i bila je uciteljica.
Mi sada ovu nevolju zovempo kriza da bi nevolja bila umnozena nerazumevanjem,niko nista ne zna ni zbog koga je ili zbog cega je,ili k cemu vodi???
Sa te strane posmatranja sadasnja kriza se jedino po imenu razlikuje od gore navedenih poplava ii susa koje je moja baba nazivala sud boziji.
2Koji su uzroci krize?U predhodnom odgovoru na pitanje broj 1 nazire se i odgovor na #2.
Uzroci su dakle uvijek isti a to je da smo se odmetnuli,postali vjerski otpadnici,Bog je izabrao ovu "modernu krizu"(SUD)da bi nas probudio,povratio.Kako su moderni gresi-moderna je i kriza,moderna sredstva.Sudija je udario po bankama,po berzama,po finansijama,po valutama novca.Dize,obara,proizvodi paniku medju berzanskim trgovcima,jos prostije receno prevrce astale.
3Dokle ce da traje?Sve dotle dok se zaludele glavice ne osvijeste,oduhove,priznaju da je sigurnost duhovna mnogo vaznija od bili kakve materijalne sigurnosti.
Ma sud boziji,kakva kriza da je ziva sada bi rekla moja pokojna baba.
 
Dok god se prave i odzavaju zakoni koji stite birokratiju Srbija nece izaci iz krize.Primer..Srbija je usvojila stedljivi budzet za iducu godinu koji podrazumeva smanjenje penzija ali iisplatu jubilarnih nagrada za cinovnike. Gde je jubilarna nagrada za seljaka,rudara ,zanatliju? nema oni treba da rade i placaju da bi se belim medvedima isplatilo na ruke kad podju u penziju .
 
Један Форумаш је напред навео да је Немачка нашла добре начине да привуче улагаче капитала у неразвијена подручја,па ваљда и Србија може остварити исти циљ!

немачка никаве улагаче није нашла. Улагачи су јој дошли 1945, кад су је окуппирали. тад је створен нови термин, амиричка европа, која од тад слепо слуша америку без поговора. маршалов план је подигаоНемачку, а обзором да је немачка поодељена на источну изападну немачку, запад се трудио да у немачку уложи што више срестава . то је део специјалног рата. Да те комшија комуњара види како блисташ од задовољства , снаге , здравља и лове.
 
немачка никаве улагаче није нашла. Улагачи су јој дошли 1945, кад су је окуппирали. тад је створен нови термин, амиричка европа, која од тад слепо слуша америку без поговора. маршалов план је подигаоНемачку, а обзором да је немачка поодељена на источну изападну немачку, запад се трудио да у немачку уложи што више срестава . то је део специјалног рата. Да те комшија комуњара види како блисташ од задовољства , снаге , здравља и лове.

......al taj voz prolazi kao i sfrjotovski
 
Obrće se kapital bre pero :lol:

Evropa nema alternativu.

evropa-nema-alternativu.jpg
 

Back
Top