Kafana Kafana "Sedmi pečat"

Ja mogu da vam samo pokažem obaveštenje za naš video klub koji sam skleptala
minion jaje.jpg
 
INDIA – The Dalai Lama, head of the Buddhist faith, abruptly announced today that he no longer believes in ‘nonsense’ and has converted to atheism.

“I myself, I can no longer be a believer in nonsense,” the Dalai Lama said at a press conference at the Chan Centre. “Frankly speaking, all religions are bull excrement. So I have become atheist. When our brothers and sisters talk about God, creator, I can only face-palm.” He laughed, perhaps a bit too hard.

The Dalai Lama's feelings about God have changed over the years. In the past he has indicated an agnostic worldview, but not a purely atheistic one.

“I recently read the book ‘The God Delusion’ by Richard Dawkins. This book made some strong arguments I could not refute,” the Dalai Lama said, sitting in his usual lotus position on a plush armchair. “God is the same as Santa Claus, the Easter Bunny and freedom in China...it doesn’t exist!” The Dalai Lama thrust his head back and laughed with reckless abandon.

“All religious traditions have good potential to get humans killed for no reason,” the Dalai Lama said. “So I say, **** this shit. I am done. I have wasted my life on nonsense. But I still have time to make changes and live a real life.” He then ripped off his microphone, stood up and left.

The Dalai Lama was last seen boarding a plane from India to Los Angeles. According to his aides, he plans to change his name to Tanner Jacobs and pursue a career in sitcom writing. 
 
Ajde ba, kakve su to konotacije na današnji dan? Crvenim se sve u 16.

Nego, dva najveća praznika u hrišćanstvu su rođenje i vaskrenje Isusa Hrista superstara. Dakako, superstar. Naj ličnost čovečanstva.

Mene jako interesuje kolikocrkvena pedofilsko anglosaksonska mafija sakriva o njegovom životu, i zašto nam uskraćuje njegovu kompletnu biografiju.
Pa ako je i nema, ako je nestala, duboko verujem da je od silnih prevoda, prepisa i cenzura ta biografija iz jevanđela iskrivljena, što namerno, što nenamerno.

Da me se ne konta pogrešno, volim ja tog čoveka, Sina Božijeg jer nam je doneo samo dobrog, pokazao kako da se odvojimo od stoke što u suštini i jesmo.

Diskusija o njemu je moj način da proslavim njegov rođendan ili vaskrsenje.
 
Ajde ba, kakve su to konotacije na današnji dan? Crvenim se sve u 16.

Nego, dva najveća praznika u hrišćanstvu su rođenje i vaskrenje Isusa Hrista superstara. Dakako, superstar. Naj ličnost čovečanstva.

Mene jako interesuje kolikocrkvena pedofilsko anglosaksonska mafija sakriva o njegovom životu, i zašto nam uskraćuje njegovu kompletnu biografiju.
Pa ako je i nema, ako je nestala, duboko verujem da je od silnih prevoda, prepisa i cenzura ta biografija iz jevanđela iskrivljena, što namerno, što nenamerno.

Da me se ne konta pogrešno, volim ja tog čoveka, Sina Božijeg jer nam je doneo samo dobrog, pokazao kako da se odvojimo od stoke što u suštini i jesmo.

Diskusija o njemu je moj način da proslavim njegov rođendan ili vaskrsenje.

Premudri Imanuel nije bio božiji sin već sin božijeg sina - anđela čuvara Gabrijela i zemaljske žene Marije.
'Bog sa svojim nebeskim sinovima dođe iz dubine svemira i načini tri ljudska roda...'

 
Ček, nas uče da su anđeli bespolna bića?

Ja njih gledam kao privilegovane šljakere, privilegovane boga pitaj čime.
Tako sam ih i opisao u mnogim svojim pokušajima. Šljakeri, koji dođu na zemlju da odrade posao. Usput se naravno očešu o sve zemaljske i smrtne užitke i uživancije.

Cugaju, zayebavaju se, imaju žene, jure one iz redova plebejaca i šljakerke, identifikuju se sa svojom kastom i zayebavaju popove i rugaju im se.
Tu sam provukao koliko je ta crkvena mafija u stvari beznačajna, koliko samo kontraefekta izaziva kod potencionalnih vernika; ipak, ustrojstvo savremenog društva zahteva upravo kanalisanje vernih osećanja kroz instituciju koja će to kontrolisati. Verski veliki brat.

I opet moram da iznesem citet iz romana Vilijem Pola Janga - Koliba - koji me je naježio, a čitao sam to davno posle tih mojih literarnih pokušaja. Naježio u smislu kako je čovek u nekoliko rečenica sažeo mojih nekoliko novela. Doduše moje su pisane na humoristično - popularan način, a on je u svojm pisanju duboko zglajzao u sam odnos vere i čoveka kao slobodnog bića: Usudiću se da kažem da smo pristupili istoj toj slobodi sa dva aspekta, s tim da je njegov mnogo metodičniji i mnogo jasniji. Da ne kažem, ozbiljniji.

Evo tog citata, u stvari dva citata, koja sjajno oslikavaju ropstvo čoveka ka svojim emocijama i društvenim uređenjima. U citatima se Bog obraća protagonisti romana:



- Religija, politika i ekonomija su ljudskom rukom stvoreno trojstvo straha koje pustoši zemlju i obmanjuje one koje volim. S kakvim se duševnim pometnjama i strahovima suočavaju ljudska bića, a da nisu povezani s ovo troje?

- Jednostavnije rečeno, ti užasi su štake kojima mnogi podupiru svoje privide bezbednosti i kontrole. Ljudi se boje neizvesnosti, plaše se budućnosti. Ustanove, sistemi i ideologije, svi su oni uzaludan napor stvaranja nekakvog osećaja bezbednosti i izvesnosti tamo gde ih nema. Sve je to laž! Sistemi ne mogu da ti donesu sigurnost, samo ja to mogu!


Akcenat je stavio na religiju. Vilijem Pol Jang je veliki vernik, a ipak, kritikuje religiju.

Sjajno.
 

Back
Top