Kafana "NIRVANA"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čovek od vajkada veruje u nešto. I to je u redu. Moramo verovati u nešto, verovati nečemu ili nekome. Inače, smisao polako prelazi u besmisao, a čovečanstvo u ogromnu gomilu jedinki.

Ipak, čitajući ovaj pdf, shvatih da mnogo ljudi veruje u mnogo stvari. Mnogo je tu šarolikosti.
LJudi veruju u Boga ili, shodno religiji, u nekog drugog Boga. Osim religije, tu je još tušta i tma stvari:
vanzemaljci, koji nas posećuju, ovde su stalno, ili smo čak od njih nastali; duhovi, uklete kuće, vampiri, zombiji; grofovi koji žive već stotinama godina; magije, vradžbine, bajalice, čarobne reči i postupci; reinkarnacija, levitacija.... zaboravila sam nešto, garant.
U redu - razni ljudi, razna verovanja. I neću da kažem, možda, tj. verovatno u nečemu od svega toga i ima istine.
Ali zamislite da je sve to istina i da sve to zaista i postoji!!! Na šta bi ova planeta ličila?
Duhovi i vampiri ruku pod ruku, pa u koljački pohod.
Vanzemaljci, koji levitiraju oko naših glava
Besmrtni grofovi koji bacaju magiju na sve i svakog
Magovi, koji baju u ukletim kućama....
A sve to praćeno budnim zavereničkim okom masona i iluminata, koji vladaju iz senke i prinose krvne žrtve gray gazdama!!! A kada se neko usudi da pokaže trunku sumnje u sve to , onda ih vakcinišu i strpaju u kavez da bi ih proučavali, a onda im iscrpu svu životnu i bioenergiju velikim sistemima za navodnjavanje....

Aaaaaaa, horor film!

Ako se neko nadje u iskušenju da se uvredi, neka ponovo pročita ceo text i skontaće da sam se prvo i osnovno- narugala sopstvenom verovanju i onome u šta sam sklona da poverujem. Svi drugi su par mesta iza, pa na dalje
 
A zamisli uzhasa ako je to, na primer, stvarno a svi mi sa svojim zhivotima samo farmski uzgajani brojleri?

A zamisli uzhasa ako ima nekih ljudi koji znaju neshto o tome i pokushavaju da nagnaju raju da pochne da se budi iz matrixa i o sebi razmishlja kao o nechemu vrednijem od pukog raba Bozhijeg a za uzvrat stalno iznova naletju na onu vrstu robova koja je zadovoljna svojim dobrim gospodarom koji im ponekad dozvoli da se nalochu toplih pomija i podgoje za sledetju zhetvu horora kakve se nama dogadjaju u talasima na 40 50 godina ili cheshce?

Ne kazhem da je tako, samo pokushavam da zamislim.
 
Priznajem, i ja sam o tome razmišljala. I skontala da možemo samo to - da zamišljamo. I razmišljamo.
Pazi, Buu, ja zaista verujem u neku svetsku vladu u senci. O nekolicini ljudi koji vuku većinu konaca na svetu. Ali, čisto sumnjam da oni, ako i postoje u stvari, to rade iz bilo kojih drugih pobuda osim novca. I zato jer im se može. Jer su moćni, bogati i samouvereni. Jer su iznad svih. I žele još i još novca. Moguće da se nadaju i nekom "večnom životu", putem kloniranja ili na neki drugi način. Ipak, sve su to ovozemaljske pobude i razlozi, ne vidim ja tu ništa vanzemaljsko.
Pitam se i oko tog fenomena umiranja. Šta biva sa dušom, gde je tu istina. I kako rekoh, šta je u stvari duša? Duša ili duh...
Tako i drugi ljudi veruju ili se pitaju oko mnogih stvari. Ali, nemoguće je da sve to postoji i da je sve to istina i da se sve to ovog trenutka i dogadja. Kao što rekoh, na šta bi ova planeta ličila? I da li bi sve to moglo do dana današnjeg da ostane taboo, alternativno verovanje ili šta god?
A svi hoće da dokažu da je samo njihovo verovanje istinito, i da drugi pričaju gluposti. I onda ti se ogadi sve, i počneš da sumnjaš u sve i umesto da realno razmisliš i pitaš se oko npr. tih stvari o kojima ti pričaš, ili o kojima drugi pričaju, ti postaneš skeptik i za stvari u kojima si možda i imao neka iskustva.
A sve zbog toliko agresije i grubosti u ispoljavanju stavova.
Zbog preterivanja. Zbog vredjanja. Zbog , naizgled,napamet naučenih floskula koje se ponavljaju u svakom drugom postu. Zbog slepog guranja glavom kroz zid. I pri tome mislim na većinu učesnika ovog pdf-a.
Preterivanje bilo koje vrste ne može da valja ni u jelu, piću, spavanju... i drugim svakodnevnim stvarima, a kamoli ako veruješ u nešto i pokušavaš da upozoriš i druge na to. Ispadneš smešan, a svi tvoji napori kontraproduktivni, jer si smorio sve oko sebe.
Obrni - okreni, sve se svede na svadju i "proterivanje kera".
A, ako smo brojeleri kreirani za uzgoj, a pokušavamo da se borimo na ovaj način..... jao nama!!!
 
Jao nama.

Ako ....

Na svu sretju bore se neki od nas i drugachijim metodama, dok neki od nas za to vreme letargichno uzhivamo u opijenosti plodovima svog rada ili bolje recheno toploj kanti pomija koju nam manipulatori nashom dobrotom udele.
Kao vrhunac srece dozivljavajutji redovno letovanje , zimovanje, auto,stan,hranu, sistem shkolovanja--dresure,sistem zdravstvene zashtite --veterinarske .
Zar smo samo to?
Spremni da bratu i njegovoj deci izvadimo bubreg, sve da bismo to unovchili i stekli iluziju zadovoljstva.

Nirvanu stajskog tipa?

Kad god se jedna dusha probudi iz matrixa, nada za budjenje ostalih postaje jacha .
Svako ko svojim shtalsko nirvanskim rezonom uspavljuje potencijalne probudjenike predstavlja, bio svestan toga ili ne, neprijatelja sopstvenoj vrsti.
 
danas, 12:13 #152
Lethona
Ma,je li...?

A da probas jednu?
__________________
Eto vidish Sal jeo pa pocrnijo :think::per:


attachment.php
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top