Kad Jokić igra samo molitve pomažu

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
69.771

NBA legenda o Jokiću: „Kad igra ovako umetnički, molite se samo da pogađate sve“​

1706971564-Tan2024-02-0306012250_3-750x609.jpg
Foto: Tanjug / AP Photo/David Zalubowski
Trener Portland Trejlblejzersa Čonsi Bilaps kaže da je veoma teško izaći na kraj sa postojećim timom Denver Nagetsa.

Denver je u noći između petka i subote pobedio Portland sa 120:108, a Nikola Jokić je ubacio 27 poena, imao je 22 skokova i 12 asistencija u novom tripl-dabl izdanju.

„Naš cilj je da izađemo i da igramo što jače i da probamo da dobijamo utakmice, kao što smo uradili večeras, dali smo sebi šansu. To je veoma dobar tim i imaju mnogo dobrih šutera. Džoker je imao jednu od onih ‘svojih’ utakmica večeras. Nismo mogli da održimo korak s tim“, kazao je Bilaps.


Anferni Simons je imao 29 poena u Portlandu, a Skut Henderson 30, ali je Denver imao čak sedmoricu košarkaša sa po 13 i više poena.
„Teško je pobediti ih kad on igra ovako, jer onda sve u napadu mora da vam ide od ruke. Morate da pogodite mnogo šuteva u noći kad ovako igra umetničku partiju, šut za šutem. Pokušate da ponekad zaustavite, da istrčite i to je najbolje čemu možete da se nadate kad igra ovako“, ističe Bilaps.


Odgovarajući na pitanje šta mu je, kao detetu iz Denvera, prolazilo kroz glavu kad su Nagetsi uzeli titulu prošle godine, prvu u svojoj istoriji, Bilaps je odgovorio da je bio ponosan.
„Toliko sam bio srećan i toliko ponosan. Mislim, probao sam ovde da osvojim titulu kao igrač. Najbolji tim je na kraju pobedio, bili su tako povezani međusobno. Jednostavno sam ponosan, čoveče“, rekao je Bilaps.


Izvor: AP
 

Back
Top