Kad je frizer čovek.

Poli46

Stara legenda
Poruka
84.531
Shvatajući da je devojka u nevolji, 20-godišnja Kejli Olson okupila je svoje kolege da
pomognu tinejdžerki. Devojka je prvo tražila da joj jednostavno obriju glavu ili da je
skrate jer je pretpostavljala da je šteta nepovratna. Ali znajući da preobrazba može
biti neverovatno povećanje samopouzdanja, stilisti su se posvetili tome da provode
sate raspetljavajući njenu kosu.

Kejli je rekla za Bi-Bi-Si: „Šišanje kose apsolutno nije bila opcija za mene. Odmah sam
znala da moramo da zadržimo što je moguće više kose.

Screen-Shot-2018-12-22-at-1.39.10-PM.png.webp

„Bilo je potrebno mnogo ohrabrujućih reči, uveravanja i jednostavnog razgovora da bi se
odvratila od bola u vezi s uklanjanjem gnezda i da bi se podiglo njeno samopouzdanje .
„Razumela sam kakav je osećaj osećati se bezvredno – dete nikada ne bi trebalo da se
tako oseća. Znala sam da moram da joj pomognem, kao što su ljudi pomogli meni.
Svi zaslužujemo da se osećamo lepo.” Kailei je rekla.
 
A devojka se osećala prelepo. Stilisti su joj vratili deo dostojanstva koje joj je
bolest oduzela, a ona je posle epske transformacije napustila salon, spremna
da se vrati u školu.

Screen-Shot-2018-12-22-at-1.36.54-PM.png.webp

Za razliku od normalne tuge ili promena ponašanja nakon traumatičnog događaja
kao što je smrt voljene osobe ili gubitak posla, velikoj depresiji nije potreban razlog
za pojavu i pogađa ljude iz svih sfera života. Simptomi mogu uključivati sve, od negativnog razmišljanja, nemogućnosti da se vidi pozitivno, nedostatka fokusa, povlačenja od stvari i ljudi koje volite, iscrpljenosti, nesanice i nekontrolisanih samoubilačkih misli.


I Kejli i Marija su imale svoje borbe sa mentalnim zdravljem u prošlosti i znale su
kako da se odnose prema svojoj klijentkinji: „Bila sam u mogućnosti da se veoma
blisko povežem sa njenim problemima mentalnog zdravlja i svakodnevnom borbom koja dolazi sa njima, zbog mojih borbi sa postporođajnom depresijom i anksioznošću“, objasnila je Mariah.
 
da li pišu kako je umrsila kosu?

P.S. Sada je vreme za spajanje postova samo 2 minuta!
Teška depresija je jedan od jakih razloga ali nije i jedini da se sve redovne životne potrebe potpuno zanemare i zapostave, a među njima je i održavanje lične higijene i briga za sopstvenu pojavu.
Kako je moguće toliko umrsiti kosu?
Pa, tim ljudima je nekih dana teško ako ne i nezamislivo da uopšte napuste krevet.
Kao neko sa dugom kosom znam da ako se sutra nakon buđenja dobro ne očešljam, izgledaću kao bauk, a ako dočekam nedelju dana bez pranja kose, sutuacija je samo gora i teža.
Nekima je sve to mnogo teško, nedovoljno važno, a u pitanju su više sile... :neutral:
 

Back
Top