Кад ће Шешељ одузети Николићу титулу четничког војводе?

Па шта? Хрвати су настали од Срба.
Svi ljudi koji nijesu Srbi, nastali su od Srba, naravno. Pa i Fidel Castro je Srbin, dokazano je.

Vesti

fidel-v.jpg

Književnica utvrdila da je umirovljeni kubanski lider naše gore list?
Fidel je u stvari Veroljub!!!

Petak - 18.02.2011

„Srpstvo nije ‚hibridna nacija‘. Srbi su narod koji ima svoj civilizacijski identitet. Srbi su prva Evropa“, objašnjava za „Alo!“ Dragoslava Koprivica, autor romana „Besmrtni Kastro i srbski rod“, u kom objašnjava da je preko svojih keltskih korena čuveni kubanski lider u stvari naše gore list!

Potraga za pradavnim korenima srpskog naroda odvela je Koprivicu geografski od Atlantskog do Tihog okeana, a genealoški i do umirovljenog Kastra ili „našeg daljeg rođaka“.
- On je poseban Don Kihot našeg vremena, nosilac programa nade, lucidni intelektualac koji me istinski inspiriše i plus naš dalji rođak. To sam saznala proučavajući sve velike knjige i intervjue stranih autora sa Kastrom. Kastrov otac je Kelt iz španske Galicije, malog mesta Lugo. Svi profesionalno ozbiljni i neucenjeni istoričari znaju da su Kelti Srbi. Kastrov otac je Angel Kastro. Nisam našla nijedan dokaz da Angel Kastro ne bi mogao biti Anđelko Kastratović - objašnjava naša sagovornica i razvija početnu ideju i na neke druge velike svetske umove, i smatra da je „srpski istorijski koren dubok, a sasečen“.
- Nema budućnosti onaj narod koji se odrekne svoje prošlosti, i to nije otrcana fraza nego najistinitija istina. U sunovratu u kom živimo, da bismo opstali, moramo saznati ko smo. Moramo se osloboditi terora falsifikovane istorije i raznih bečko-berlinskih nordijskih istorijskih škola - upozorava naša sagovornica, koja je juče u opštini Voždovac predstavila svoju knjigu.

Prikupljajući građu za ovaj svojevrsni rodoslov kubanskog lidera, Koprivica se konsultovala sa dr Jovanom Deretićem, koji je napisao i predgovor za knjigu.
- Mislim da je Deretić više uradio za srpstvo nego dve trećine ostarele pameti koja sedi u SANU. On je na čelu parne lokomotive istinske srpske istorije i ta lokomotiva, ma kako da klacka, nezaustavljivo ide kroz vreme i prostor - najavljuje preporod Koprivica, koja je veći deo svog života provela u Francuskoj.
Imajući u vidu da Fidelovo ime vuče koren iz reči „fidelidad“, što znači vernost, njegovo srpsko ime moglo bi da bude Verko ili Veroljub.

Od izrugivanja do ludačke košulje

Teza o Kastru keltskog, odnosno srpskog, porekla,
svakako je smela, čak i za naše prostore.
- Danas vas svako traganje za originalom čini smešnim. Kada se zna da su srpsku istoriju pisali „ćoravi Ćorović i slepi Slepčević“, kako je to jedanput rekao pokojni patrijarh Pavle, takvo reagovanje je očekivano. Ide čak do guranja u ludačku košulju. Ima izrugivanja uzetog iz jedne komedije koja kaže: „Najpre su bili Srbi, pa Hrvati, pa amebe“. Imam savet za sve skeptike.
Knjige u šaku - poručuje spisateljicaDragoslava
Koprivica.

Primerak i za Kastra!

Svoje penzionerske dane, daleko od očiju javnosti, Kastro bi mogao da prekraćuje čitajući i svoje novo genealoško stablo, jer je jedan primerak Koprivičine knjige poslat i njemu.
- Kubu dobro poznajem, ali Kastra nikad lično nisam srela. Knjigu sam posredstvom kubanske ambasadorke u Beogradu poslala Kastru, pripremam izdanje knjige na španskom jeziku i nadam se da ću imati priliku da je predstavim na Kubi - otkriva naša sagovornica.

Milica Dakić
 
http://sr.wikipedia.org/sr/Томислав_Николић

Томислав Николић (Крагујевац, 15. фебруар 1952) је српски политичар, председник Српске напредне странке..........ч
..... Има титулу четничког војводе коју је добио од Војислава Шешеља


Кад ће Шешељ одузети титулу четничког војводе,
коју је дао своме куму....?
;) ;) ;)

još jedna od šešeljevih gluposti.
niti je on vojvoda, a tek nije grobar bajčetinski.
 
ma bas su vojvode obojica.:dash:

Što,šta fali Šešelju,Šešelja niko ne optužuje da se obogatio na račun države ni da je nekoga prevario.Ni jedna afera se ne vezuje za njega.Istu priču priča 30 godina i na slobodi i u zatvoru.Malo je političara od takvog materijala i,ne samo političara.
 
Текст војводске заклетве ,чија задња реченица гласи:...
Кад ме црква и заклетве ова српским четничким војводом начине
само ме Бог рашчинити може. Амин.
:per: :per: :per:

Tako su navedeni kleli i pri stupanju u SKJ :mrgreen:
 
http://sr.wikipedia.org/sr/Томислав_Николић

Томислав Николић (Крагујевац, 15. фебруар 1952) је српски политичар, председник Српске напредне странке..........ч
..... Има титулу четничког војводе коју је добио од Војислава Шешеља


Кад ће Шешељ одузети титулу четничког војводе,
коју је дао своме куму....?
;) ;) ;)

Плашим се да ће му Шешељ одузети нешто много вредније од те титуле - део драгоцених бирача.:lol:
 
http://sr.wikipedia.org/sr/Томислав_Николић

Томислав Николић (Крагујевац, 15. фебруар 1952) је српски политичар, председник Српске напредне странке..........ч
..... Има титулу четничког војводе коју је добио од Војислава Шешеља


Кад ће Шешељ одузети титулу четничког војводе,
коју је дао своме куму....?
;) ;) ;)

Ta titula ne važi svakako, jer je crvenom vojvodi oduzeta titula od strane onoga ko mu ju je dao.
 
Ta titula ne važi svakako, jer je crvenom vojvodi oduzeta titula od strane onoga ko mu ju je dao.

Доне....морам и теби и свима осталима одговорити,
пошто видим да неке ствари не познајете...
Од настанка четничког покрета титулу војводе добијали су само најбољи,
а полагањем заклетве, коју сам поставио на првој страни,
јасно се ставља до знања, да исту нико не може одузети...
О овоме се водило рачуна још у она времена, када се
титула добијала прво храброшћу и истрајношћу у борби
против бугарских комита и турака...
Само мали број је додељиван, после тих времена, више онако протоколарно,
да би се на неки начин сачувала успомена на првобитне четнике...
А ти првобитни четници су били најбољи међ најбољима,
најхрабрији међ најхрабријима, тако да заклетва фактички
и није требала да се полаже, што се њих тиче, али, она је полагана,
баш због тога, да би именовани војвода, имао право, како од свога народа, тако и од Бога, да именује неког новог војводу...
За време 1. Светског рата, већ су постојале војне формације,
официри разних чинова, тако да је у том периоду, титула војводе
била баш...протоколарна...
У 2. Светском рату, обезглављена војска у отаџбини, без краља,
који је био врховни командант, морала је на неки начин да се консолидује...
Малобројни преостали високи официри су на овај начин,
додељивањем титуле војводе, постављали на заповедничка места
многобројне храбре, паметне људе, који су хтели да се супротставе фажизму,
а нису били по струци официри нити војна лица...
Доказ и овоме је ЂЕНЕРАЛ ДРАЖА МИХАИЛОВИЋ...
Он је био и остао упамћен као Ђенерал, а нигде се не спомиње као војвода.
Следећи традицију првобитног четничког покрета, да само војвода може прогласити
некога другог за војводу, Ђујић је ту титулу доделио Шешељу,
а овај је после додељивањем титуле, чинио то исто..
ПРАВИ, ИЗВОРНИ ЧЕТНИЦИ, НИСУ ПОЗНАВАЛИ ТЕРМИН ИЗДАЈА,
ТАКО ДА У ЊИХОВОЈ ЗАКЛЕТВИ ПОСТОЈИ ОНАЈ ДЕО, ГДЕ СЕ КАЖЕ,
ДА МУ САМО БОГ МОЖЕ ОДУЗЕТИ ТИТУЛУ...
А ТО СЕ ПОДРАЗУМЕВАЛО....ПОГИБИЈОМ ИЛИ УМИРАЊЕМ ИСТОГ.
.
.
ПС
Питање у наслову сам намерно поставио провокативно...
На жалост, нити је Ђујић могао Шешељу одузети титулу,
нити Шешељ може Николићу....
;) ;) ;)
 

Питање у наслову сам намерно поставио провокативно...
На жалост, нити је Ђујић могао Шешељу одузети титулу,
нити Шешељ може Николићу....
;) ;) ;)

Znaci trt Miljojko nema pravih cetnika ni sad a i oni prije su bili podguzna muva fasistima, sto se to krije ?
Drugo Kralj nije bio Srpski nego Jugoslovenski, i bio je DIKTATOR ! ( i to se krije )
Trece odmaglio je sa izvesnom sumom zlata u Englesku naravno opljackanu od naroda dok je tamo ucvejan za otadzbinom ( ko Slobina Mira danas u Rusiji ) :hahaha::hahaha: patio u tamdasnjem raskosu...
Vi ste smeurija od drzave kad panicno, grceevito a i u tome niste slozni polusavate da izmisljate ko bajgi kontiuitet nekakve kvazi monarhije :hahaha::hahaha:
 
Poslednja izmena:
Znaci MACAK, objasnio si, ne moze mu niko oduzeti titulu Vojvode!

Заклињем се као српски четнички војвода, заклињем се Богом и Светим Савом, да ћу се свим својим снагама борити за слободу српског народа и обнову јединствене српске државе на Балкану, која ће обухватити све српске земље тако ми Бог помогао. Кад ме црква и заклетве ова српским четничким војводом начине само ме Бог рашчинити може. Амин.
 

Back
Top