Kad ce ljudi shvatiti da se struja, sporet koriste ako žele sigurnost?

Ocigledno je da treba zabraniti glupe ljude, a ne da zbog njihove gluposti svi ostali nesto ne mogu. Ideja da se nesto zabrani je s duznim postovanjem - glupa. Zasto oni da odredjuju sta je dozvoljeno, a sta nije - zbog toga smo ovde gde smo. Zato sto se odredjuje zivot po pravilima za glupe. Ako nece da budu pametniji, neka plate. Mozda mozes da koristis plin, ali onda zavrsi kurs, i potpisi da znas kako se koristi. I za voznju treba dozvola.
Ne pomaze to , autoput je primer, masa ljudi pogine prelazeci autoput a zice na obe strane , isto vazi i za zeleznicu....cim je malo brza, mora se spreciti da iko moze da prelazi preko...
 
Ne pomaze to , autoput je primer, masa ljudi pogine prelazeci autoput a zice na obe strane , isto vazi i za zeleznicu....cim je malo brza, mora se spreciti da iko moze da prelazi preko...

Gresis.

To je samo i jednostavno - prirodna selekcija. Nasa vrsta nema predatore pa mora nekako da se vrsi prirodna selekcija. Mora nekako da ide ta evolucija...

(mozda u nasem slucaju de-evolucija, al' sta da se radi - prirodni zakoni svejedno)

ako srbija stvarno pusti brze vozove, ocekujem uporedno vise prelazaka!

(e neces ti tu meni da postavljas neke zidove, obicne i bodljikave zice pod strujom, i moj kurebalo je tuda setao i niko mu nije mogao zabraniti - cak ni turci!)
 
Ne znam, kad odes u zatvor zato sto si pregazio nekog da li to tumacis selekcijom, a desava se i da zagines zbog nekog ko je debil...

Glupi ljudi imaju mnogo vise potrebe da brane da su u pravu..
Videces ako nisi jos video...

Cudni su putevi prirode.... (pomoz bog)

Sta je taj zgazeni trazio na mestu gazenja? Mozda je morao da se pojavi na tom mestu da bude zgazen. Mozda se namerno namestio da ga neko zgazi. Zasto je onaj koji gazi debil - mozda on to namerno radi - tako mu doslo? Sto si gazio nekog? Znao si da ces u zatvor za gazenje. A mozda si ga zgazio na pesackom dok je tebi bilo zeleno svetlo, a pesacima crveno. Mozda vozis autobus? 100 miliona pitanja kuda sve priroda ide da uradi selekciju.

Potpuno se slazem - Najgluplji sve najbolje i najvise znaju!

Uzmi moj slucaj, na primer. Ja znam da sam glup zato sto odgovaram na ova pitanja. Al' sta da radim. Ne mogu da budem pametniji! Ali zato mogu da budem u pravu (cak i kad nisam)! To je jako glupo - slazem se. Al' to je tako - prirodna selekcija! Nisam izuzetak. Sutra mozes da me zgazis ispred pekare dok zamisljeno gledam u nebesa dok prelazim ulicu. I onda ispadne ja sam glup a ti si debil (tako si rekao nem se ljutis)
 
Uvek moze bolje..
To znaju oni koji znaju da su glupi, ali zele da se ponasaju pametnije...
I uspevaju....
Tako da osoba nije ogranicena svojim sposobnostima, pa imamo slucaj da su inteligentni nekad oni koji su ceo zivot glupi jer ne zele da se ukljuce...

Ja znam glupe koji nisu glupi....tj jesu , ali pitaju , pamte, prihvataju i resavaju svoje probleme kad mogu..
Ah da, i rado ce sebi ograniciti upotrebu plina radi preventive....
 
Uvek moze bolje..
To znaju oni koji znaju da su glupi, ali zele da se ponasaju pametnije...
I uspevaju....
Tako da osoba nije ogranicena svojim sposobnostima, pa imamo slucaj da su inteligentni nekad oni koji su ceo zivot glupi jer ne zele da se ukljuce...

Ja znam glupe koji nisu glupi....tj jesu , ali pitaju , pamte, prihvataju i resavaju svoje probleme kad mogu..
Ah da, i rado ce sebi ograniciti upotrebu plina radi preventive....

Znas onu cuvenu izreku: Budala te prvo spusti na svoj nivo, a onda te dotuce iskustvom.
?

Sto se tice plina, ljudi jesu opasni, nije plin opasan, isto tako mogu da izvade kasikaru i bez plina i c-bum!

Nego interesatno - pre 2 godine ubih se trazeci onaj plinski kao reso sa dva gorionika sto se stavlja na sto. Imam rostiljsku plocu od livenog gvozdja taman velika koliki je taj sa 2 gorionika, pa sam zamislio da napravim rostilj na plin u vikendici, tako da mogu da rostiljam a da se ne zezam sa drvima i vatrom (to sa vatrom malo traje treba imati vremena). I tako krenem ja u lov na plinski reso - i nigde nema - ni u jednoj radnji. Rekose mi neki u Gigatronu, e to neces naci nigde! Probaj mozda buvljak. Reko - ok - jbg - propala ideja ko ce da se cima cak tamo preko reke na buvljak. I tako prodje godinu dana. Gledajuci neke ugradne ploce (hteo nesto pola plin pola struja) vidim ima reso. Pogledam po netu - a ono 100 razlicitih modela svuda po netu i Tehnomanija i Gigatron i svi odjednom imaju plinski reso - jedn, dva TRI gorionika! - reko - KUPUJ sad i odma dok se ne predomisle! I tako kupim i reso i creva i regulator i sve sto treba. Cekam da malo budem bolje i da malo bude toplije, pa da maznem jednu plinsku bocu i idem na plac da probam da rostiljam na plin. Ali to nije sve! Kupio sam taj reso sa 3 gorionika - da mogu da skuvam i kafu ko covek (treca je u sredini i ima mali gorionik za malu dzezvu - spejs shatl! bre - bombonica - ide uz sve ko kapa na celavu glavu). Ima reso i poklopac, koji se lepo otvori i onda ti ne prska na zid iza rostilja. Ma lepotan jedan. E da i to da kazem - 10 puta brze cu da skuvam kafu na indukcionoj ploci (sto isto imam na placu) ali znas, kako je.... imam neke lepe dzezve koje ne rade na indukcionoj, jbg od bakra su - rucno pravljene, kalaisane - kad se u njima skuva kafa - e to je dozivljaj! Eto, to sam sve hteo da ti kazem! (but nobody cared to ask)

A ti bi da mi zabranis da ispunim svoj san... Nije lepo! :hahaha:
 
Svasta ima...
Kad izbije tuca, zene su prve koje trce da vide kako se neko bije...
A mozda bi trebalo da se pusti da ih neko zavali pesnicom ali desi se neko umre kad se zavali pesnicom...
Ali ko sam ja da ih sprecim da budu Neronke, on je voleo da gleda Rim kako gori....

Jes vala ima i to!

A to sa zenama, nisam primetio, interesatno, mozda znaju da izbegavaju pesnice, a mozda se podmecu. Ne znam. Ko zna! Prvi put cujem. Ono u mojoj okolini nisam primetio tuce, tako da nisam ucestvovao u takvom iskustvu. Ne secam se da je u mojoj okolini bilo nekih tuca - mozda nekad davno kad smo bili deca pa isli da se sibamo sa onima iz drugog naselja - al' to je bilo bas davno. Ali nemoj da mi zameris, i da je bilo nekih tuca u mojoj okolini verovatno ne bi ni primetio.

A sto se tice tih zapaljivih....

Znas onu pricu kad covek ostao udovac, i posle nekog vremena odluci da se ozeni nekom mladjom da mu kuva. I nadje neku i ona kuva sve u 16 sta god zamislis. Odlicno kuva, ali kaze covek, kad proba - nije bas to taj ukus jela kao sto mu kuvala bivsa zena... I tako ona se bas trudila da mu ugodi, da mu kuva sto voli, i tako jednog dana zaprica se na telefonu sa nekom drugaricom i - zagori joj rucak.
Ona se iznervirala, pojede se ziva. Dodje covek kuci - ona mu postavi rucak on proba ........ i osmeh na licu! To je to! To je taj ukus koji je nedostajao! On srecan, ona srecna. Najzad mu je napravila kako voli kao kod bivse zene.

Naravoucenije: koliko je puta mogla njegova bivsa da mu napravi pozar u kuci?
 

Back
Top