Jung

Betty:
hehehe...on je još čitljiviji......
:D :D FROJD JE PISAO ZA SIRI KRUG CITALACA KOJI NEMAJU ELEMENTARNO ZNANJE O PSIHOLOGIJI. NARAVNO DA JE CITLJIVIJI.
VIDIM DA SI IPAK PROSETALA MALO SUMOM BETTY. IZNENADJUJES ME. OVAJ FORUM LEPO UTICE NA TEBE.
SAMO NASTAVI DA CITAS I OSTAVLJAS PORUKE. PA STA JE TIH USKORO 100 PORUKA STO SI OSTAVILA?
TVOJE VREME JE DRAGOCENO I OCIGLEDNO JE ZASTO OBOZAVAS BRIDZIT DZ. :lol:
 
IZVINJAVAM SE BETTY. SKORO 1000 PORUKA SI OSTAVILA.
VALJDA CE USKORO DA IZADJE TRECI NASTAVAK TVOJE OMILJENE KNJIGE PA CES DOBITI NEKU INSPIRACIJU, SEM OVOG FORUMA.

:D
 
MA DA:
IZVINJAVAM SE BETTY. SKORO 1000 PORUKA SI OSTAVILA.
VALJDA CE USKORO DA IZADJE TRECI NASTAVAK TVOJE OMILJENE KNJIGE PA CES DOBITI NEKU INSPIRACIJU, SEM OVOG FORUMA.

:D

MA DA,

kada ces ti izgubiti inspiraciju da prozivas na Forumu ?
 
Bozo:
MA DA:
IZVINJAVAM SE BETTY. SKORO 1000 PORUKA SI OSTAVILA.
VALJDA CE USKORO DA IZADJE TRECI NASTAVAK TVOJE OMILJENE KNJIGE PA CES DOBITI NEKU INSPIRACIJU, SEM OVOG FORUMA.

:D

MA DA,

kada ces ti izgubiti inspiraciju da prozivas na Forumu ?

A KADA CES TI, BOZO, DOBITI INSPIRACIJU DA NAPISES ISTA INSPIRATIVNO NA OVOM SJAJNO, KULTURNOM FORUMU. RAZUMEM TVOJIH VISE OD 200 PORUKA. DA KVANTITET.
BOZO, DOBRO TI IDE NADIMAK UZ KOMENTARE.
 
MA DA:
Bozo:
MA DA:
IZVINJAVAM SE BETTY. SKORO 1000 PORUKA SI OSTAVILA.
VALJDA CE USKORO DA IZADJE TRECI NASTAVAK TVOJE OMILJENE KNJIGE PA CES DOBITI NEKU INSPIRACIJU, SEM OVOG FORUMA.

:D

MA DA,

kada ces ti izgubiti inspiraciju da prozivas na Forumu ?

A KADA CES TI, BOZO, DOBITI INSPIRACIJU DA NAPISES ISTA INSPIRATIVNO NA OVOM SJAJNO, KULTURNOM FORUMU. RAZUMEM TVOJIH VISE OD 200 PORUKA. DA KVANTITET.
BOZO, DOBRO TI IDE NADIMAK UZ KOMENTARE.

Ja na ovom forumu nisam da bih diskutovao o knjizevnosti, vec da bih pratio da je sve u skladu sa pravilnikom, ako ti je tesko da ga postujes predlazem ti da ne ostavljas vise poruke na ovom ili bilo kom drugom forumu.
 
zdravo svima,
Jung bato! Drago mi je da ovde ima fanova analiticke psihologije. Prepiska izmedju F i J je dobra za one koji zele da bolje shvate specifican odnos koji su ta dvojica imala i njohove karaktere, inace nije od nekog naucnog znacaja sto je i J govorio za zivota. Steknete li uvid u njegovo kompletno delo shvaticete da ne postoji nista slicno u okviru psihologije i da su ostali naucnici na polju proucavanja psihickog mala deca u odnosu na Junga. Moj neki stav je da je Jung do svog naucnog dela dosao na principu sinhroniciteta, slicno bacanju Ji Djinga gde se nas unutrasji stav poklopi sa spoljasnjom presudom. Tako da dok se vecina drugih naucnika drzala kauzalnosti i tvrde logike sto je protivno potpunosti Prirode, Jung je koristio sasvim drugu metodu saznanja
 
Obozavam Junga...Bavila sam se dugo Adlerom i njegim razmisljanjem na temu psihe..,onda je dosao Frojd ,a Jung se odnedavno pojavio i moram priznati dobrim delom pobio neka moja vec uvrezena shvatanja ..Zapravo , me je odusevio njegov mozda pomalo altruisticki pristup psihologiji.Dopada mi se njegova predstava o sebi samom ,prilicno je skromna u poredjenju sa Frojdom i Adlerom.Dali ste znali da je imao izuzetno cudno detinjstvo...bio je veliki filosof :shock: npr.sedeo je na kamenu i pitao se :"Dali ja sedim na kamenu ili je kamen onaj na kome sedim"...Dualizam ,kod njega veoma izrazen...Otac mu je bio svestenik,detinjstvo je proveo igrajuci se na grobljima....Jako cudan i fascinantan ....
 
Rado citam knjige od Junga.Naravno to nisu knjige kao knjige od pisaca-knjizevnika.Meni lice na predavanja.Dobra mi je njegova knjiga Psiholoski tipovi,ali bih volio da nadjem knjigu iz tog toma
koju sam imao,ali sam je zagubio,a zove se Psiholoske rasprave.U njoj mi se posebno svidio odjeljak:
Odgovor na Jova koji bih iako sam ga procitao volio procitati jos jednom.I uopste moze li mi
neko reci da li postoji sajt na kome bi se mogle skinuti Jungove knjige.Vise puta sam to trazio i nalazio
knjige od Froma,Adlera,Frojda i jos nekih,ali nigdje nisam nasao nista od Junga,osim nesto vrlo malo
ali na engleskom jeziku.
 
Rado citam knjige od Junga.Naravno to nisu knjige kao knjige od pisaca-knjizevnika.Meni lice na predavanja.Dobra mi je njegova knjiga Psiholoski tipovi,ali bih volio da nadjem knjigu iz tog toma
koju sam imao,ali sam je zagubio,a zove se Psiholoske rasprave.U njoj mi se posebno svidio odjeljak:
Odgovor na Jova koji bih iako sam ga procitao volio procitati jos jednom.I uopste moze li mi
neko reci da li postoji sajt na kome bi se mogle skinuti Jungove knjige.Vise puta sam to trazio i nalazio
knjige od Froma,Adlera,Frojda i jos nekih,ali nigdje nisam nasao nista od Junga,osim nesto vrlo malo
ali na engleskom jeziku.

Možeš li napisati, bar okvirno, o čemu Jung piše u Odgovoru na Jova?
Pre izvesnog vremena pisah esej o stradanjima, trpnji i poniznosti Jovovoj pa me zanima kakav je Jungov stav.
:cao:
 
Poslednja izmena:
Zaista mi je zao sto ti ne mogu pomoci jer sam knjigu od K.G.Junga Psiholoske rasprave procitao dosta davno i nisam tada mnogo obratio paznju na taj odjeljak.To mi je naislo dosta kasnije da bih to zelio ponovo procitati.Npr Jov je shvatio da mu nakon svog zla koji mu je ucinio Sotona slijedi susret i rasprava sa Jahveom.Jov je taj susret i prizeljkivao,ali ga se i bojao.Zelio je da Jahveu podastrije argumente kako je on ostecen i kako je on u vezi toga u pravu.Medjutim prozimala ga je strahovita pomisao:"Moze li covjek biti u pravu pred Bogom".Jung o tome kaze:"Jovova zabrinutost bi bila
mnogo veca da je on znao neke stvari o amoralnosti Jahvea.Jahve kaznjava nevine jednako kao i
krive....Da je Jahve covjek Jov bi se lako obracunao sa njim,ali Jov pred sobom ima Boga i taj Bog
je dosta,dosta nesvjestan.
Kada se Jahve obraca Jovu rijecima:
"Ko je to ko zamracuje savjet nerazumno"po Jungu je u tom trenutku Jahve mnogo nesvjestan jer je
najvise On taj koji vrsi zamracivanje.
Ili dalje kada se Jahve obraca Jovu:
"Gdje si ti bio kada ja osnivah zemlju?Kazi mi ako si razuman?"ili dalje:
"Ko joj je odredio mjere?Ko je rastegao uze preko nje"Jung kaze da se Jahve obraca Jovu kao da je i
Jov Bog.Kako je rasprava dalje tekla u jednom trenutku Jov ja stajao na razini visoj od Boga.

Poenta je da je Jov nalazeci se u prahu i pepelu uspio da se izbori za pravdu i da je posle te rasprave
Jahve poslao sina Isusa da spasi covjecanstvo.

Ovo sam napisao po sjecanju,ali zaista je tesko prepricati-Junga.Zato ti preporucujem da potrazis
knjigu Psiholoske rasprave u kojoj se taj odjeljak(Odgovor na Jova)-nalazi.
 

Back
Top