Juce, DANAS, sutra...

istina brate ..
mozda se i ne desava ono sto smo vec prezivjeli..
mozda je to samo neki vid snova..
u pravu si samo treba vjerovati onome u cemu se sad nalazis..
nikako onome juce sto je bilo jer je to neka druga zamisao..vjeruj mi..!!!
 
Jučeranji dan smo proveli u New Yorku. Imali smo veličanstven dan i provod., Medjutim, pred sam naš polazak iz New Yorka dogodila nam se neprijatnost; neko nam je ukrao avio kartu pa smo morali kupiti drugu.
Danas smo u Beču. Sve je dobro ali me još uvek muči onaj jučeranji neprijatni dogadjaj u vezi džeparenja.
Sutra ćemo se naći u Londonu i to ranim jutarnjim letom. Očekujem lep i prijatan boravak mada me zabrinjava to što imam rezervaciju sobe u hotelu u kojem sam prošle godine imao neprijatnosti.

Jednostavno, New York nije prestao da postoji mojim odlaskom ali ni moja iskustva. London postoji iako još nisam stgao.
Danas i življenje u ovom trenutku je samo umeće što je duhovna karakteristika koja se sa vremenom izgradjuje i usavršava. Najbolje se može živeti u sadašnjem trenutku tek onda kada umemo i u negativnim iskustvima otkrivati pozitivnu stranu i životnu pouku pa umesto da nam to okupira pažnju kroz bol mi se toga lako oslobodimo. Slično važi i za buduće dogadjaje.
Sama deklaracija da ne postoji ni juče ni sutra neće izbrisati ni jedno ni drugo jer i ono juče i ono sutra kao i ovo danas istovremeno postoje. Jer, mi kao duhovno biće u ovom fizičkom svetu samo učimo umeće življenja koje je na višim realnostima nešto drugačije. Tamo nema putovanja ni u prošlost niti u budućnost već se samo usmeri pažnja na odredjeni dogadjaj.
Umeće da se sveukupna energija pojedinca fokusira na sadašnji momenat je važna za najispravniji i najbrži duhovni razvitak. Tada postajemo gospodarima svog mikro-univerzuma.
Kada to istinski naučimo možemo putovati svim višim svetovima pa i u samo srce Boga. Tada za nas više nema tajni.
Pitanje je samo umemo li to činiti ili mislimo da umemo.
Učenje te veštine je mnogoživotni proces, odnosno celoživotni.
 
Poslednja izmena:
Ne zanima me juce...

Ne zanima me ni sutra...

Zanima me samo ono sto je DANAS !

Jer samo danas postoji.

Svi koji pricaju o slavnoj proslosti i blistavoj buducnosti su DEMAGOZI, MANIPULATORI i LAZOVI!


Ako bi određivao, matematički, trenutak koji zaista postoji, došao bi do zaključka da nema tog trenutka, dakle ispalo bi da sada ne postoji - pitanje se onda svodi, u suštini, na to Kako živjeti? Filozofi se razlikuju u ovom shvatanju.
Pošto je sve u kretanju, to kretanje može ići u više pravaca - dva osnovna su stvaranje i rušenje ... ispada da bi trebalo raditi, živjeti (pade mi napamet Kantova misao - Djeluj tako da maxima tvoje volje bude univerzalno pravilo - mislim da ide tako nekako).. na taj način da promislimo što je moguće više posljedica naših postupaka ... no ni ovo nije teško, i oduzima u većini naših 'današnjih' odluka minimalno vremena ...
Naš narod ovo 'danas' u većini slučajeva shvata kao odobrenje već prisutnom načinu života 'Poslije nas potop' ...
 
Ne zanima me juce...

Ne zanima me ni sutra...

Zanima me samo ono sto je DANAS !

Jer samo danas postoji.

Svi koji pricaju o slavnoj proslosti i blistavoj buducnosti su DEMAGOZI, MANIPULATORI i LAZOVI!


МОЖДА АЛИ

ЈУЦЕР ...... сецања .. лепа или рузна али постоје .... цовек с њма зиви

ДАНАС ... е то је оно сто живимо сада и директно утице на нас

СУТРА .... без тога не би имало вајде да се уопсте зиви .... нада .. светло на делу пута којим пролазимо и покреце нас напред .


а и лепа је она Софија:rumenko:
 
Jučeranji dan smo proveli u New Yorku. Imali smo veličanstven dan i provod., Medjutim, pred sam naš polazak iz New Yorka dogodila nam se neprijatnost; neko nam je ukrao avio kartu pa smo morali kupiti drugu.
Danas smo u Beču. Sve je dobro ali me još uvek muči onaj jučeranji neprijatni dogadjaj u vezi džeparenja.
Sutra ćemo se naći u Londonu i to ranim jutarnjim letom. Očekujem lep i prijatan boravak mada me zabrinjava to što imam rezervaciju sobe u hotelu u kojem sam prošle godine imao neprijatnosti.

Jednostavno, New York nije prestao da postoji mojim odlaskom ali ni moja iskustva. London postoji iako još nisam stgao.
Danas i življenje u ovom trenutku je samo umeće što je duhovna karakteristika koja se sa vremenom izgradjuje i usavršava. Najbolje se može živeti u sadašnjem trenutku tek onda kada umemo i u negativnim iskustvima otkrivati pozitivnu stranu i životnu pouku pa umesto da nam to okupira pažnju kroz bol mi se toga lako oslobodimo. Slično važi i za buduće dogadjaje.
Sama deklaracija da ne postoji ni juče ni sutra neće izbrisati ni jedno ni drugo jer i ono juče i ono sutra kao i ovo danas istovremeno postoje. Jer, mi kao duhovno biće u ovom fizičkom svetu samo učimo umeće življenja koje je na višim realnostima nešto drugačije. Tamo nema putovanja ni u prošlost niti u budućnost već se samo usmeri pažnja na odredjeni dogadjaj.
Umeće da se sveukupna energija pojedinca fokusira na sadašnji momenat je važna za najispravniji i najbrži duhovni razvitak. Tada postajemo gospodarima svog mikro-univerzuma.
Kada to istinski naučimo možemo putovati svim višim svetovima pa i u samo srce Boga. Tada za nas više nema tajni.
Pitanje je samo umemo li to činiti ili mislimo da umemo.
Učenje te veštine je mnogoživotni proces, odnosno celoživotni.

DANAS je ono SUTRA sto me je brinulo JUCE.....
 
jeste i nije
naravno jedino što se računa su proživljene emocije i konkretne stavri kad podvčeš crtu danas
krajnosti prošlosti i futurzma su suvišni (za razliku od krajnosti današnjosti)
ipak prošlost nas definiše a budućnost nam pruža nadu
 

Back
Top