Jos malo propagande za zutace

Šta pričaš ti? Pitao sam da li je vlast "kriva i lopovska" zato što neki privatnici preko noći podigli cenu traženog proizvoda za 200%? Ili je isključivi i jedini krivac privatnik, Srbin lopov?

A ono da tržište određuje... Tako onda možeš opravdati svakog Miškovića ili koga već.

Овако стоји ствар у Србији.

Прво се договориш са државом шта хоћеш да произведеш (од надолазеће актуелних производа, маске, вакцине, прслуци...)). Да ти газде прво одобре.

Онда ти уложиш паре, произведеш, додаш мало пара за "билбродере" (Шојић и Тика Шпиц), за кампању, обезбеђење, неко превозно средство......

Е кад се учипиш добро, онда се донесе закон да су обавезни прслуци, фискалне касе....и ти онда профитираш.

Ко је сад ту лопов, а ко није...? Ко је за све крив..., а ко није?

Понекад се добро учипе, ал држава не да баш одма закон....е онда не ваља....

Не постоје у Србији "неки приватници". Постоје само одобрени, учипљени и договорени.

То је Србија. Данас. У овој фази транзиције.
 
Kako je za navedeni primer kriva vlast?

За све што је лоше у некој држави искључиво је КРИВА ВЛАСТ и нико други. Не може нико да ми изиграва "слободно тржиште и слободно формирање цена " у оваквој ситуацији, значи да је држава морала да ограничи "проценат уградње" трговцима...
 
Овако стоји ствар у Србији.

Прво се договориш са државом шта хоћеш да произведеш (од надолазеће актуелних производа, маске, вакцине, прслуци...)). Да ти газде прво одобре.

Онда ти уложиш паре, произведеш, додаш мало пара за "билбродере" (Шојић и Тика Шпиц), за кампању, обезбеђење, неко превозно средство......

Е кад се учипиш добро, онда се донесе закон да су обавезни прслуци, фискалне касе....и ти онда профитираш.

Ко је сад ту лопов, а ко није...? Ко је за све крив..., а ко није?

Понекад се добро учипе, ал држава не да баш одма закон....е онда не ваља....

Не постоје у Србији "неки приватници". Постоје само одобрени, учипљени и договорени.

То је Србија. Данас. У овој фази транзиције.

Тачно!

п.с. репутација
 
За све што је лоше у некој држави искључиво је КРИВА ВЛАСТ и нико други. Не може нико да ми изиграва "слободно тржиште и слободно формирање цена " у оваквој ситуацији, значи да је држава морала да ограничи "проценат уградње" трговцима...

између осталог и то.

Али нема се времена, да се доносе периферни закони, има пречих ствари:whistling:
 
између осталог и то.

Али нема се времена, да се доносе периферни закони, има пречих ствари:whistling:

Некада помислим ДА ВЛАСТ СВЕ ОВО РАДИ У КОРИСТ НЕКОГА ВАН ЗЕМЉЕ јер је ипак немогуће да су толико зли, покварени, малоумни и такве незналице... него да је то ЦЕНА ЊИХОВОГ ДОЛАСКА НА ВЛАСТ...
 
Некада помислим ДА ВЛАСТ СВЕ ОВО РАДИ У КОРИСТ НЕКОГА ВАН ЗЕМЉЕ јер је ипак немогуће да су толико зли, покварени, малоумни и такве незналице... него да је то ЦЕНА ЊИХОВОГ ДОЛАСКА НА ВЛАСТ...

Нисам ни ја поборник теорије завере, а највише због тога што ова екипа уопште није толико на цени напољу.
Рецимо, за реституцију одузете имовине стално добијају пацке, опомене споља и опет ништа. Кажу им, докажите сигурност инвестиција у Србији, вратите свом народу отето, а Ђелић на то каже, прво приватизација, а онда реституција.
Наравно, јер се цена доласка на власт мора платити. Повериоцу ! Најкласичнији, дужничко поверилачки однос из Закона о облигационим односима.
 
Нисам ни ја поборник теорије завере, а највише због тога што ова екипа уопште није толико на цени напољу.
Рецимо, за реституцију одузете имовине стално добијају пацке, опомене споља и опет ништа. Кажу им, докажите сигурност инвестиција у Србији, вратите свом народу отето, а Ђелић на то каже, прво приватизација, а онда реституција.
Наравно, јер се цена доласка на власт мора платити. Повериоцу ! Најкласичнији, дужничко поверилачки однос из Закона о облигационим односима.

Ма каква реституција човече...... нећемо ми то дочекати...па је л' недавно продадоше онај хотел СА СВЕ БАБОМ КОЈА ЈЕ ПРЕТХОДНИ ВЛАСНИК И КОЈА ЈЕ СТАНОВАЛА У ЊЕМУ.....ејјјјјјј........ нисам могао очима да верујем.....:rotf:
 
Па добро, уместо "произведеш", читај "увезеш".

Не постоји изоловани произвођач, увозник и сл.
Привредник?

Само онај кога они "одобре".
Ja ne verujem! :eek:
Kakvo odobravanje? Taj neko si ti, ja, bilo ko. Otvoriš STR, napuniš lokal robom i prodaješ.
Šta je s vama svima? :udriglavu:
 
За све што је лоше у некој држави искључиво је КРИВА ВЛАСТ и нико други. Не може нико да ми изиграва "слободно тржиште и слободно формирање цена " у оваквој ситуацији, значи да је држава морала да ограничи "проценат уградње" трговцима...

Eremita!!! Hajde polako, može?
Šta je država ograničila?
 
Ja ne verujem! :eek:
Kakvo odobravanje? Taj neko si ti, ja, bilo ko. Otvoriš STR, napuniš lokal robom i prodaješ.
Šta je s vama svima? :udriglavu:

Шта да ти кажем?
Ајде ти сад отвори СТР и купи негде повољно прслуке и фискалне касе и продај.
Оћеш, мало сутра.
Прво, не можеш да набавиш у тој велепродаји јер се зна ко купује. А ако ти случајно успе, не била ти у кожи.
Где ти живиш? Или намерно провоцираш, да народ овде каже шта зна?
Ако је то, ја сам се дефинитивно навукла.:rumenko:
 
Ja ne verujem! :eek:
Kakvo odobravanje? Taj neko si ti, ja, bilo ko. Otvoriš STR, napuniš lokal robom i prodaješ.
Šta je s vama svima? :udriglavu:

'си ти читав? Где ти живиш? Ево овде у мом комшилуку НА СРЕД БУЛЕВАРА - 2 продавнице КОЈЕ НЕМАЈУ ФИСКАЛНЕ КАСЕ... и шта мислиш КО ЈЕ ТО ОДОБРИО?
Па онај који једном недељно шаље човека да покупи кеш! У Голсвортијевој код Каленић пијаце - огромна кинеска продавница НЕМА ФИСКАЛНИ КАСУ! Ко је то одобрио, шта мислиш ??? Ово су мале, малецке ситнице А ЗАМИСЛИ ШТА СЕ РАДИ ГДЕ ЈЕ ВЕЋА ЛОВА...
 
Ма каква реституција човече...... нећемо ми то дочекати...па је л' недавно продадоше онај хотел СА СВЕ БАБОМ КОЈА ЈЕ ПРЕТХОДНИ ВЛАСНИК И КОЈА ЈЕ СТАНОВАЛА У ЊЕМУ.....ејјјјјјј........ нисам могао очима да верујем.....:rotf:

Само не могу да се сложим са смајлијем. Пошто је све то више него :sad2::sad2::sad2:
 
Само не могу да се сложим са смајлијем. Пошто је све то више него :sad2::sad2::sad2:

Па како није смешно ПА ТО ЈЕ СЛУЧАЈ ЗА СВЕТСКЕ АНАЛЕ КОМУЊАРСКОГ БЕШЧАШЋА ... а пази (писало у свим новинама) њен син је још приде и угледни београдски адвокат - И НИШТА ИМ НИЈЕ ВРЕДЕЛО... па то је за Гиниса...
 
I namesto da je Dinkić otišao u kontrolu sprovođenja umanjenja poreza on se bavio sa 1000 evra deonica, eto. i nije mu ni padalo na pamet da dodatno operuzuje novonastali extra profit kako na računarima tako i na zejtinu koji je iznebuha, preko noći pojeftinio sa 140 na 75 dinara, kojom magijom, ne zna se kao što se ne zna u čijim je džepovima završio extra profit on minimum 50 dinara po boci zejtina!!!
Meni prvo što bi palo na pamet jeste to da momentalno u uljare pošaljem finansijsku inspekciju, no ja nisam ministar na žalost a onaj koji jeste nema tri veze sa vezom

:zcepanje::zcepanje:...e ovde si potpuno u pravu, ministarka finansija nam je pravo ‚‚čudo‚‚:zcepanje:
 

Back
Top