Jos jedno ubistvo automobilom- Poginuo dečak u udesu

sin dimitrije

Iskusan
Banovan
Poruka
6.335
Dvanaestogodišnji dečak poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na autoputu Niš-Beograd, a dve osobe sa težim povredama prebačene su u Urgentni centar u Beogradu, potvrdio je agenciji FoNet istražni sudija Osnovnog suda u Smederevu Dragan Rogan.

Roganje rekao da se nesreća dogodila na deonici auto-puta kod Ralje, kada je putničko vozilo Ford Fiesta, sletelo sa puta i prevrnulo se.

Tom prilikom, poginuo je dvanaestogodišnji D. M. na licu mesta, dok su njegova tri godine starija sestra i majka prebačene u Urgentni centar u Beogradu.

Otac je sa lakšim povredama zbrinut u Opštoj bolnici Sveti Luka u Smederevu.

Rogan je rekao da je otac poginulog dečaka, rekao da se njihovo vozilo kretalo desnom središnjom trakom iz pravca Niša prema Beogradu i da je do nesreće došlo kada je njegov automobil od pozadi udarilo vozilo koje se kretalo levom kolovoznom trakom.

Od udarca, vozilo je izgubilo kontrolu, sletelo sa puta i prevrnulo se preko zaštitne ograde, u šanac.

http://vesti.krstarica.com/vesti-dana/poginuo-decak-u-udesu-na-autoputu-nis-beograd/

jos jedno ubistvo, sredstvo automibil. jos jedna nevina zrtva. sta treba da se desi da ovo drustvo reaguje i sirokom akcijom spreci ovako nesto. taj ko je brzo vozio tako vozi i inace. nije mu prvi put, garantujem. gde je policija bila juce u to doba? gde su bile patrole? gde su bili presretaci? svi smo znali, pa i novine su pisale, da ce biti povecan saobracaj iz vise razloga. ako to nije vreme za vanrednu policijku kontrolu i upravljanje kad je?
proslih godina bilo je vise ovakvih naletanja otpozadi i stradalo je nekoliko nevine dece na zadnjem sedistu i nekoliko nevinih vozaca
 
meni je instruktor na prvom casu obuke rekao da kad sednem za volan imam otkoceno oruzje u rukama..
i da samo od mene zavisi da li cu da ga upotrebim ili ne..

ni dozivotna robija za vozaca megana ne bi bila dovoljna kazna..
ne sto je bahatom voznjom unesrecio jednu porodocu izazvavsi udes, nego je i pobegao sa lica mesta ne ponudivsi pomoc!
i dalje tvrdim da samo kazne odmazdom mogu neke stvari da dovedu u red..
po kratkom postupku, pa posle da vidim ko ce da divlja po auto putu..
momak koji je na pancevackom putu pre par meseci svojim kolima ubio cetiri osobe je u zatvoru..valjda..proleteo je 200/h kroz crveno kroz raskrsnicu i imao direktan sudar sa vozilom kome je prolaz bio dozvoljen..i bio je u alkoholisanom stanju..
kakvom kaznom on treba da bude rehabilitovan?
koliko godina necije robije je adekvatna kazna za ovo 12-o godisnje dete koje je stradalo ni krivo ni duzno?
 
meni je instruktor na prvom casu obuke rekao da kad sednem za volan imam otkoceno oruzje u rukama..
i da samo od mene zavisi da li cu da ga upotrebim ili ne..

ni dozivotna robija za vozaca megana ne bi bila dovoljna kazna..
ne sto je bahatom voznjom unesrecio jednu porodocu izazvavsi udes, nego je i pobegao sa lica mesta ne ponudivsi pomoc!
i dalje tvrdim da samo kazne odmazdom mogu neke stvari da dovedu u red..
po kratkom postupku, pa posle da vidim ko ce da divlja po auto putu..
momak koji je na pancevackom putu pre par meseci svojim kolima ubio cetiri osobe je u zatvoru..valjda..proleteo je 200/h kroz crveno kroz raskrsnicu i imao direktan sudar sa vozilom kome je prolaz bio dozvoljen..i bio je u alkoholisanom stanju..
kakvom kaznom on treba da bude rehabilitovan?
koliko godina necije robije je adekvatna kazna za ovo 12-o godisnje dete koje je stradalo ni krivo ni duzno?

Potpuno se slazem sa ovom konstatacijom.Taj ce sad naci dobrog advokata,i.....
 
Poslednja izmena:
Mozda i mogu da razumem da ko vozi,taj i gresi,ali to sto je nastavio svoj put,pobegao sa mesta nesrece,karakterisem ne kao gresku vec kao ubistvo.

upravo to!

na zalost na putevima nesrece moraju da se desavaju..vremenski uslovi, moze nekome da pkne guma, da otkazu kocnice..

ali da pijes, i pijan svesno da sednes za volan?
da ludujes po autoputu, izazoves sudar i pobegnes?
nema oprosta.
 
vozio sam dosta pa autoputu bgd nis. desnom idu vozila do 120. levom obicno za preticanje i oni sto idu 140-150.
sta ce megan da vozi 150. pa to je vozilo vec starije, mnogi delovi su na ivici veka trajanja. posle 110 u slucaju frke tesko se upravlja
i naravno oni sto idu znatno brze pa ablenduju da im se neko skloni!!! ako vozis po zakonu 120 u levoj traci obavezno ti prilaze velikom brzinom i ablenduju!
eto posla za policiju. postavite presretace u levu traku i neka voze 125. i svako ko vas pretekne ili ablenduje debelo kazniti. za 5 dana bi se zaveo red, a ne da roditelji drze na rukama sina od 12 godina. najezim se
 
meni je instruktor na prvom casu obuke rekao da kad sednem za volan imam otkoceno oruzje u rukama..
i da samo od mene zavisi da li cu da ga upotrebim ili ne..

Zato ja i mislim da nikada neću sesti za volan. Neka, hvala - još mi fali da nekoga ubijem. :neutral:

i dalje tvrdim da samo kazne odmazdom mogu neke stvari da dovedu u red..
po kratkom postupku, pa posle da vidim ko ce da divlja po auto putu..

Sa ovim se apsilutno slažem. Takođe treba drastično povećati kazne za saobraćajne prekršaje - znači udariti po džepu, na šta smo mi najslabiji.
 

Back
Top