Joj, pomagajte, sejvujte data!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Džek svih zanata

Veoma poznat
Poruka
14.802
Elem, odradio sam reinstalaciju XP-a na jednom kompu i pri tome držao externi HDD priključen. Na njemu imam mnogo važnih cirkusa i zezancija, kontao da im je tu najsigurnije.

Al, avaj! Nakon reinstala neće da mi prepozna disk!
U stvari, prepozna ga, ima ga u device manageru, al' nije mu dodeljeno nijedno slovo!

Sve kontam da je do novoinstaliranog XP-a, ali malo morgen! Trk kući, ubod u usb i ista stvar. Na dva kompa se ponaša isto! Ni glasa, ni abera!

Da li sam ga usro, koliko sam ga usro, i mogu li ikako vrnuti podatke, napraviti disk vidljivim?
 
Narode, rešen problem. Skinuo program Testdisk (znači, minimum vremena za skidanje, za desetak sec je u vašem kompu, i pride je free), radi iz DOS prozora, al' nije frka, jednostavan za koristiti. Kad nađe ono što traži, ponudi da upiše u particion table šta treba da upiše i mirna Bosna.

Restartovao komp, i malo čudovište koje me danas nasekiralo šabački proradi, žmirkajući nevino svojim plavim Transcend okom. (pre toga mutavo, ko mrtva riba plavio)

Hvala svima na dobroj volji, mislim da tema nije uzaludna jer kad tad će se neko sa istim cirkusom suočiti... :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top