Jeres

Zilot u svakoj religiji pa i u hriscanstvu je isto...svaki pravac tvrdi da je istina, a ostali da su na autostradi pakla/dzehenema...Svetosavci to kazu kako navede postovani kolega forumas za nestorijance, arijance, Jermene i Kopte, protestante itd....a i oni ne ostaju duzni pa to isto postavljaju samo u dr.smjeru, da ne kazem za ove new age hriscane i njihove poglede.. kod muslimana isto tako vehabiti kazu svi su zabludjeli samo oni su na putu ka raju/dzenetu...a ni sije im ne ostaju duzni ili ostali pravci u sunizmu...da skratim...svaki Tsigo svoga konja hvali.
А ко од њих има икакве јаке аргументе?
 
Zilot u svakoj religiji pa i u hriscanstvu je isto...svaki pravac tvrdi da je istina, a ostali da su na autostradi pakla/dzehenema...Svetosavci to kazu kako navede postovani kolega forumas za nestorijance, arijance, Jermene i Kopte, protestante itd....a i oni ne ostaju duzni pa to isto postavljaju samo u dr.smjeru, da ne kazem za ove new age hriscane i njihove poglede.. kod muslimana isto tako vehabiti kazu svi su zabludjeli samo oni su na putu ka raju/dzenetu...a ni sije im ne ostaju duzni ili ostali pravci u sunizmu...da skratim...svaki Tsigo svoga konja hvali.
Не могу да се пореде Истинска вера са лажним, то ти не разумеш... Што важи за Истину, не важи за лаж... То мораш да научиш, ал кроз Веру у Бога, а не кроз релативизовање вере
 
Ne znam gde se ti utrpavaš kad ne pratiš sve teme na kojima
nas dve razgovaramo.
Sad se ona tu sva za jeretike zabrinula, pa ih po temama lovi
i ispravlja, pa bi okove da im skida, al ne zna kako će..

Sve je jeresi na temi nabrojala, samo svoju ne pominje.
Опростите Ваше височанство на јавности форума...

Ни пола јереси није споменула, већ само оне до 8мог века...
 
Опростите Ваше височанство на јавности форума...

Ни пола јереси није споменула, већ само оне до 8мог века...
Ma dobro ajde, zaštitio si damu u nevolji, dobio neki lajk.. sve je to ljudski..

Jel za svaku jeres imate naziv? Kako zovete ove što veruju da primaju
kanalisane poruke od Plejađana?
 
Ma dobro ajde, zaštitio si damu u nevolji, dobio neki lajk.. sve je to ljudski..

Jel za svaku jeres imate naziv? Kako zovete ove što veruju da primaju
kanalisane poruke od Plejađana?
ЈС су некакав хибрид аријанизма и јудаизма.
 
Evo nekoliko poznatijih heretika u crkvenoj istoriji:

Markion: Bog Starog zaveta i Isus u Novom zavetu su dva različita boga.

Doketisti: Isus je samo izgledao kao čovjek.

Arije : Sin je bio stvoreno biće nižeg reda od Oca.

Apolinarije: Isusova božanska priroda/Logos zamenio je ljudsku razumnu dušu u inkarnaciji. Drugim riječima, Isusova “čista” božanska priroda zamijenila je “prljavi” um tipičnog čovjeka.

Sabelije: Isus i Otac nisu različiti, već samo „modovi“ jednog bića.

Evtih: Hristovo božanstvo preplavljuje njegovu ljudskost.

Nestorije: Isus je bio sastavljen od dvije odvojene osobe, jedne božanske i jedne ljudske.
 
Jeres je lazno ucenje o hriscanstvu.
Sa ovim se slazem.
Jeres je izbor da se napusti siroko prihvaceno ucenje o sustinskoj doktrini crkve i prihvati sopstveno glediste.
...hajde da se i sa ovim donekle slozim...
Jeres je pripovedati drugo jevandjeelje kao sto je Pavle rekao u Galatima 1:9:
Sa ovim se u potpunosti slazem !!!
Kao sto smo ranije rekli, sada opet kazem: Ako vam ko propoveda jevandjeelje suprotno od onoga koje ste primili, neka je proklet .
Tako je,AMIN !!!
Zbog nesposobnosti dusevnog coveka da pravilno shvati duhovno, sveta Crkva brani svojim cedima da samovoljno tumace Sveto Pismo,
Koje bre nesposobnosti,odakle ti sad ovo - gde u Pismu pise o toj nesporsobnosti ???????
Da nije mozda da su pomenuti dedovi primetili da bi ljudi lako skontali da zapravo oni cine jeres sa raznoraznim verskim novotarijama i odlucili da na svoju ruku zabrane ljudima da sami citaju jer bi tako skontali njihovu prevaru ?
nego zapoveda da se strogo drze tumacenja koje su dali Sveti Oci.
E ovo je jeres,u pravom smislu reci !
 
Jeres je lazno ucenje o hriscanstvu.


Jeres je izbor da se napusti siroko prihvaceno ucenje o sustinskoj doktrini crkve i prihvati sopstveno glediste.
Jeres je pripovedati drugo jevandjeelje kao sto je Pavle rekao u Galatima 1:9: Kao sto smo ranije rekli, sada opet kazem: Ako vam ko propoveda jevandjeelje suprotno od onoga koje ste primili, neka je proklet .

Zbog nesposobnosti dusevnog coveka da pravilno shvati duhovno, sveta Crkva brani svojim cedima da samovoljno tumace Sveto Pismo, nego zapoveda da se strogo drze tumacenja koje su dali Sveti Oci.
 

Prilozi

  • PSX_20240117_083118.jpg
    PSX_20240117_083118.jpg
    129,8 KB · Pregleda: 1
Možda u Pismu piše, možda ne piše, al ovde na forumu postoji gomila dokaza
da je tako.
Slazem se medjutim to sto na forumu imamo takvog stanja definitivno ne znaci da je to reper za citavi ljudski rod u celini,zar ne ?
Princip kje jednostavan - ili se drzis onog sto REALNO pise ili izmisljas price koje nigde nema osim u tvojoj glavi...

Evo recimo jednog klasicnog primera kako je nas Maki! shvatio razliku izmedju cistih i necistih zivotinja koju je Bog uspostavio za Bozji narod ( napominjem da je ovo njegova tvrdnja koju je dao na drugom mestu i pitanje je vremena kada ce to isto ponoviti i ovde):


" Evo... jedna drugačija perspektiva. Nečiste životinje su simbolizovale nečiste narode. U SZ nisu svi narodi bili čisti i otvoreni za Boga. Postojali su narodi određeni za herem tj. potpuno uništenje. Zato se u Petrovoj viziji koriste nečiste životinje da predstave pagane i zato se u PZ jasno kaže "ne budite kao oni narodi koje istjerujem ispred vas i poštujte podjelu na iste i nečiste životinje" (parafraziram nije od riječi do riječi). U NZ se ta podjela ukida pa otpada i podjela hrane."


Kao sto se jasno vidi,nas Maki je skontao da je Bog nalozio kanibalstvo s tim sto je Bozjem narodu bilo dozviljeno...sta ja znam,da se jedu medjusobno dok su im neznabosci trebali biti necisti stoga ih nisu trebali jesti....!??????
Ovo je dokaz koliko jedan ljudski mozak moze biti zatvoren za Bozje poruke iz Svetog Pisma a spreman prihvatiti pagansku versku praksu suprotna Bozjim jasnim zapovestima ili bolje receno - koliko ovo dokazuje tvoju tvrdnju !
 
Eto primera kako ti ne možeš da razumeš ni šta Maki piše, a kamo li šta
piše u Bibliji.. :confused:
A ti si ga drugacije shvatila u smislu da su neciste zivotinje zaista simbolizirali neciste narode ?
...u smislu cistog jedes i s njim se mozes druziti a neciste nit jedes nit s njima kontaktiras ?
...pa gde je ovde misionska komponenta,koliko je meni poznato Bozji je narod trebao obasjati zemlju svojom verom/istinom o Bogu kako bi jednog dana,nekada u buducnosti,doslo do stanja da bi pagani sami trcali ka Bozjem narodu "jer bi saznali da je Bog s njima"...
Pa kako bi onda saznali te informacije,iz neke enciklopedije online ili bi mozda pratili neku reportazu CNN-a !?? :D
Naravno,ovo je samo jedan elemenat ovog apsurda dok je kljucni ono sto nam navodi samo Pismo u smislu kako se Bozji narod trebao osecati u vezi neciste hrane i da je postovanje te razlike bilo dato i kao kriterijum za spasenje !
 
Poslednja izmena:
A ti si ga drugacije shvatila u smislu da su neciste zivotinje zaista simbolizirali neciste narode ?
...u smislu cistog jedes i s njim se mozes druziti a neciste nit jedes nit s njima kontaktiras ?
...pa gde je ovde misionska komponenta,koliko je meni poznato Bozji je narod trebao obasjati zemlju svojom verom/istinom o Bogu kako bi jednog dana,nekada u buducnosti,doslo do stanja da bi pagani sami trcali ka Bozjem narodu "jer bi saznali da je Bog s njima"...
Pa kako bi onda saznali,iz neke enciklopedije online ili bi mozda pratili neku reportazu CNN-a !?? :D
Naravno,ovo je samo jedan elemenat ovog apsurda dok je kljucni ono sto nam navodi samo Pismo u smislu kako se Bozji narod trebao osecati u vezi neciste hrane i da je postovanje te razlike bilo dato kao kriterijum za spasenje !
Shvatila sam da si njegove reči izvrnuo i da bi to mogao da uradiš i sa
onim što u Bibliji piše.
 
Shvatila sam samo da si njegove reči izvrnuo
Video sam da si tako shvatila stoga sam ti potrazio objasnjenje,da vidimo kako si ga ti skontala...
i da bi to mogao da uradiš i sa
onim što u Bibliji piše.
Ja sam ga shvatio onako kako je zapisao i nista nisam izvrnuo - sve sam njegove navode sublimirao u jedan osnovani zakljucak.
...e sad hajde da tebe vidimo kako ces ga ti skontati.
 
А ко од њих има икакве јаке аргументе?
U tvojim ocima nemaju, isto kao u mojim vehabiti recimo..ali Jermeni i Kopti gledaju svijet drugim ocima i vjeruju drugim dokazima u poredjenju s tobom ili vehabiti u poredjenju sa mnom! Zar ne mislis da bi Jermeni zarad vlastitog spasenja napustili svoje ucenje da vjeruju da je tvoje ispravno?
 
Не могу да се пореде Истинска вера са лажним, то ти не разумеш... Што важи за Истину, не важи за лаж... То мораш да научиш, ал кроз Веру у Бога, а не кроз релативизовање вере
Ali tako moj Zilote isto kazu i mormoni u Juti i talibani u zaledju Hindukusa. Svaka stranka zadovoljna sa onim sto ispovjeda, zar ne!?
 
Video sam da si tako shvatila stoga sam ti potrazio objasnjenje,da vidimo kako si ga ti skontala...

Ja sam ga shvatio onako kako je zapisao i nista nisam izvrnuo - sve sam njegove navode sublimirao u jedan osnovani zakljucak.
...e sad hajde da tebe vidimo kako ces ga ti skontati.
Upravo to i jeste strašno. Ti nikako sam ne bi smeo Bibliju da tumačiš,
nego Svete Oce da čitaš.
 
U tvojim ocima nemaju, isto kao u mojim vehabiti recimo..ali Jermeni i Kopti gledaju svijet drugim ocima i vjeruju drugim dokazima u poredjenju s tobom ili vehabiti u poredjenju sa mnom! Zar ne mislis da bi Jermeni zarad vlastitog spasenja napustili svoje ucenje da vjeruju da je tvoje ispravno?
Pa nije teško oboriti dohalkidonsko učenje. Njihova osnovna postavka je da je Sabor u Halkidonu odbacio učenje sv. Kirila Aleksandrijskog međutim komparativnom analizom orosa vjere Halkidona i spisa sv. Kirila nalazimo veoma brojne sličnosti koje pobijaju dohalkidonske tvrdnje.
 

Back
Top