Jeli to tabu tema ili!?

dragica.andrusko

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.406
Nigde ne nalazim ništa o ženskom alkoholizmu, a nije da ga nema.
Kod nas ovde na Severu Bačke, kažu da je najviše samoubica, alkoholičara, depresije.
Možda ste vi u drugim delovima Srbije srećniji po tim pitanjima, ali ipak me zanima i vaše mišljenje na ovu temu.
 
sever Bačke vam dodje kao ravnica samo tako ,, čista monotonija ,, bez uvrede ali i ja bi se roknula na takvom nebrdovitom balkanu ,
pijančenje -- ne brigaj ima ga svuda, ja sam čak zagovornik ovog južnog dela srbije da poslednji radni dan mi žene završimo u kafani ,, na po jedno ,, mada to bude uvek po više ali ajd sad...
depresija ,, opšte poznat pojam širom sveta ,,
šta ja tedo ustvari ovde --- aha ,, da ,, nije bačka centar sveta ili ti neka crna rupa ,, život ti je to
 
Nigde ne nalazim ništa o ženskom alkoholizmu, a nije da ga nema.
Kod nas ovde na Severu Bačke, kažu da je najviše samoubica, alkoholičara, depresije.
Možda ste vi u drugim delovima Srbije srećniji po tim pitanjima, ali ipak me zanima i vaše mišljenje na ovu temu.

E od Subotice mi je i ovako muka a ne da pricam o dogadjajima i depresiji a toga ima svuda u Srbiji ne samo na "severu backe"
 
Kod nas ovde na Severu Bačke, kažu da je najviše samoubica, alkoholičara, depresije.

eto...
kod mene u blokovima, prostitucija, drogiranje, sekte, alkoholicari...bilo i slucajeva samoubistva...silovanja...
u sledecem bloku isto...i onom prekoputa slicno...
recimo da je to sve iz depresije proizislo... musko...zensko...

zasto bi se izdvajao Zenski alkoholizam...isto je...
 
iskreno, ne kontam sta hoces da postignes temom?
nije tabu, ali nije ni nesto osobito vazno za populaciju...
svi alkoholicari su isti, bili muski ili zenski...
a samim tim sto izdvajas Zenske, lici da samo hoces da pokrenes glupost - za muskarce je o.k. da piju, ali ne, zena ne sme da pije...to je skandal sto je Zena alkoholicar...
 
eto...
kod mene u blokovima, prostitucija, drogiranje, sekte, alkoholicari...bilo i slucajeva samoubistva...silovanja...
u sledecem bloku isto...i onom prekoputa slicno...
recimo da je to sve iz depresije proizislo... musko...zensko...

zasto bi se izdvajao Zenski alkoholizam...isto je...
Super !!! A koliko, aproksimativno, tu, kod vas, košta jedan onako, dvosoban stan ?!? :-D
 
Nigde ne nalazim ništa o ženskom alkoholizmu, a nije da ga nema.
Kod nas ovde na Severu Bačke, kažu da je najviše samoubica, alkoholičara, depresije.
Možda ste vi u drugim delovima Srbije srećniji po tim pitanjima, ali ipak me zanima i vaše mišljenje na ovu temu.

sever Bačke vam dodje kao ravnica samo tako ,, čista monotonija ,, bez uvrede ali i ja bi se roknula na takvom nebrdovitom balkanu ,
pijančenje -- ne brigaj ima ga svuda, ja sam čak zagovornik ovog južnog dela srbije da poslednji radni dan mi žene završimo u kafani ,, na po jedno ,, mada to bude uvek po više ali ajd sad...
depresija ,, opšte poznat pojam širom sveta ,,
šta ja tedo ustvari ovde --- aha ,, da ,, nije bačka centar sveta ili ti neka crna rupa ,, život ti je to

Pa znate kako...Evo i ja sam iz Backe, i da li je u pitanju slucajnost ili suprotnost predrasudama, ali oko mene zaista nema depresivaca. Ni u siroj ni u uzoj okolini. Sigurno je da okolina moze uticati na psihicko i emocionalno stanje osobe (npr. Finska sa tim hladnima ljudim koji slusaju i sviraju tvrdi metal, ili recimo Spanija gde skoro svako mrdne kukovima na prvi takt), ali u ovom slucaju, nase sredine i ravnice, sigurna sam da se taj uticaj ogleda samo u "mirnoci" i stalozenosti i usporenosti ljudi koji zive ovde. Jos uvek ne prihvatam pretpostavku o losem uticaju sredine koji stvara samoubilacke nagone i depresiju...Mozda zbog toga sto sam na pocetku navela...Zivim tu i to se ne bi reklo...
 
Ne razumem zašto se baš ti nađe prozvana, nisi ni pisala ništa o ovome, a ja sam se ipak ograničila na "skoro sve" i ne odstupam.
Ne mislim da je ova tema za sprdanje i ne mislim na piće-dva posle posla, i ne mislim da je muški alkoholizam u redu a ženski ne, mislim na one nesrećnice kojima je to postalo više od hrane, i svega ostalog.
 

Back
Top